Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Witam wszystkich,

jestem uczniem ostatniej klasy liceum, znajduję się na profilu humanistycznym. Mam rozszerzony j. polski, j. angielski oraz historię. Zamierzam przystąpić do matury rozszerzonej z ww. wymienionych dwóch pierwszych przedmiotów. Od początku września analizuję dodatkową opcję, czyli przystąpienie do egzaminu z chemii. Musiałem poświęcić kilkanaście dni na przemyślenia, czy jest to przedmiot, któremu mogę poświęcić większość czasu. Wydaje mi się, że pomysł jest troszkę szalony, dlatego postanowiłem zapytać Was drodzy użytkownicy - czy jest możliwe przygotowanie się matury roz. z chemii w ciągu 7 miesięcy przy wytężonej pracy? Materiał jaki musiałbym powtórzyć. to praktycznie od zera, gdyż już po pierwszym roku skończyłem naukę chemii w liceum, a następnie nic nie robiłem w tym kierunku.
Tak jak wspomniałem wyżej, nie wiem czy jest to tak naprawdę możliwe, ale z drugiej strony nic nie tracę, gdyż wybieram się na kierunek niezwiązany z chemią. Oczywiście, gdybym zdał pozytywnie maturę, rozważałbym dodatkową opcję, jaką byłby dodatkowy kierunek związany tutaj bezpośrednio już z chemią.
Proszę o informacje. Wielu z Was jest już po maturze, więc jest świadoma wymagań egzaminacyjnych.

Pozdrawiam,
Meyer
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Dolczii »

Ja i moje dwie kolezanki chodzimy na chemie rozszerzona na profilu humanistycznym jesli masz chodzic na korki a na wyniku ci nie zalezy to lepiej skupic cie na historii, angielskim ipolskim
Popatrz na jakij uczelni i na jakim kierunku jest potrzebna chemia i jakie przedmioty sa dodatkowe do rekrutacji.
Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Oczywiście, że zależy mi na wyniku, jednakże nie wiem czy jest to możliwe, aby w tak krótkim czasie przygotować się do poziomu rozszerzonego. Wiadomo, że chciałbym zdać to jak najlepiej .
Na korepetycje nie zamierzałbym chodzić, wolałbym samemu przygotowywać się do tej matury.
Widzisz, nauczycielka z chemii jeszcze nie wie o moim pomyśle. Z jednej strony dobrze, chciałbym podjąć ostateczną decyzję i wtedy z nią o tym porozmawiać.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Nitrogenium32 »

Meyer pisze:czy jest możliwe przygotowanie się matury roz. z chemii w ciągu 7 miesięcy przy wytężonej pracy? Materiał jaki musiałbym powtórzyć. to praktycznie od zera, gdyż już po pierwszym roku skończyłem naukę chemii w liceum, a następnie nic nie robiłem w tym kierunku.
Jeśli musiałbyś robić wszystko od zera, to będzie ciężko przy niewytężonej pracy, ale zawsze możesz zaryzykować.
Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Rozumiem, dzięki za opinię ). Polecilibyście mi jakieś materiały, które pomogłoby mi w przyswojeniu tego materiału? Posiadam w domu tylko Chemia od A do Z - Marzenna Klimaszewska oraz Chemia Repetytorium Tom 1 + 2 - Andrzej Persona Jarosław Dymara.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Nitrogenium32 »

Meyer, nie zabieraj się za repetytoria, dopóki nie opanujesz tego, co jest w podręcznikach.
Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Hm, a jakie konkretnie możesz polecić mi podręczniki? W sensie. nazwa + wydawnictwo. Tak jak wspomniałem wyżej, nie posiadam żadnych innych książek, etc. dlatego też pytam. I jeszcze jedno - muszą być z obecnej podstawy programowej czy mogą być nieco starsze?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Nitrogenium32 »

U mnie w szkole korzysta się z Nowej Ery ("To jest chemia"), podręcznik dwuczęściowy, chociaż do organicznej nasza pani nam poleca Danikiewicza. Sądzę, że dobrze mieć podręcznik do nowej podstawy programowej - wtedy widzisz, co musisz umieć. Mam u siebie książki sprzed kilkunastu lat (seria z Pazdro Chemia dla licealistów"), w których zakres materiału jest o wiele szerszy.
Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Czyli załóżmy, że wybieram podręcznik To jest chemia wydawnictwa Nowej Ery. Coś do tego wypadałoby kupić jeszcze czy na sam początek wystarczy mi to? Myślisz, że możliwe jest przerobienie tych dwóch podręczników w dobrym stopniu przez kilka miesięcy, aby zachować jeszcze czas na powtórki, dodatkowe zadania + arkusze?
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Castellano »

Jeśli mogę coś poradzić, zdecyduj najpierw, na co chcesz iść, bo jeśli chemia nie jest ci potrzebna, to zdawanie jej nie ma sensu, już lepiej skupić się na jakichś językach, bo to w każdym zawodzie może się przydać.
Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Myślę nad technologią chemiczną (jako drugi kierunek), jeszcze nie jestem pewny co do jej specjalizacji, ale kierunek mam już nakreślony.
Co do języków - poświęcam na nie sporo czasu, także na te mniej popularne.
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Dolczii »

Jeśli idziesz ścieżką humanistyczna i zdajesz 3 przedmioty to lepiej skup sie na nich chemia nie jest ci potrzebna bo 7miesiecy jak dla mnie to malo czasu. Odpuscilam sobie humanistyczne przedmioty i skupiam sie na biologii i chemii. Oczywiście da sie zrobic material ale moim zdaniem to zly pomysl. Bedziesz sie denerwowac bo ci cos z chemii nie wychodzi a matura tuż tuż. oczywiście mozesz isc na gleboko wode, ale i tak trzymam kciuki cokolwiek zrobisz

Meyer
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 14:47

Re: Przygotowanie do rozszerzenia z chemii w 7 miesięcy?

Post autor: Meyer »

Zdaję dwa, j. polski oraz j. angielski. W każdym razie dziękuję bardzo, życzę również powodzenia i Tobie .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość