oddychanie czerwonych krwinek

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: oddychanie czerwonych krwinek

Post autor: AnnaWP »

randomlogin, takich nowinek jest wiele, wybacz, że nie śledzę każdej z licznych gałęzi biologii i nie dysponuję każdą nowinką.
W fizjologii roślin fermentacji jest mało, szczególnie, że podręczniki, które dotykają problemu, podkreślają właśnie toksyczność produktów.
Podobnie było w czasach moich studiów w fizjologii zwierząt.
Podkreślano problematyczność fermentacji, jako generatora szkodliwych produktów, które należy zmetabolizować.

Po zapoznaniu się z nowinkami, które były dla mnie zaskoczeniem, nadal jestem sceptyczna - postulowana i, jak rozumiem, hipotetyczna zdolność do metabolizowania mleczanu nie oznacza dla mnie, że to jest realnie in vivo wykorzystywane źródło energii. Dlatego - po zapoznaniu się - poczekam na rozwój wydarzeń.

A swoje niepokoje możesz zachować dla siebie.
Django
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2014, o 16:31

Re: oddychanie czerwonych krwinek

Post autor: Django »

AnnaW_UO pisze:Podręcznikami - zanim hipotezy staną się ugruntowaną wiedzą, trzeba trochę czasu. Nie jestem specjalistą w tym zakresie, a więc:
a) opieram się na danych, które przetrawiły się już i ugruntowały
b) poczekam z zachwytem nad hipotezą do tego czasu
c) zachowuję ostrożny sceptycyzm - nie odrzucam, ale i nie przyjmuję na gorąco nowych hipotez.
Anna Podałem w swoich postach mnóstwo odnośników do prac badawczych. Nie podałaś ani jednego. Podkreślasz charakter hipotetyczny w moim przedstawieniu. Nie podkreślasz tego samego u siebie. Nie podałaś ani jednego biologicznego argumentu na poparcie swojego stanowiska. Lub ja go nie zauważam.

randomlogin też się niepokoje, bo zastanawiam się nad studiami biologicznymi

Ma może ktoś jeszcze dodatkowe informacje na temat kwasu mlekowego? Wszystko mile widziane d
OkOk

Re: oddychanie czerwonych krwinek

Post autor: OkOk »

Polecam poczytać książkę M. Zatonia Testy fizjologiczne w ocenie wydolności fizycznej wszystko tam jest bardzo dobrze i przystępnie wytłumaczone
Django
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2014, o 16:31

Re: oddychanie czerwonych krwinek

Post autor: Django »

dzieki zaczynam czytac, trudno znalezc taka polska ksiazke na ten temat
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości