Dzdanecznik hodowla

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
shadylady
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2007, o 07:51

Dzdanecznik hodowla

Post autor: shadylady »

Hej moze ktoś hoduje te rośliny i wie gdzie i w jakich warunkach trzymać dzbanecznika? Mojego mam na parapecie ale rosna tylko liście a te dzbanki ktore wyrosły uschły.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Dzdanecznik hodowla

Post autor: Jakusz »

Generalnie zasady które pamiętam to:

-urzymanie dużej wilgotności (spryskiwanie generalnie może nie wystarczyć - najlepsze byłoby posiadanie terrarium w którym umieściłoby się rośliny/ę)
-utrzymanie wilgodnego podłoża.
-podłoże nie może być zwykła ziemią ogrodową, można użyć torfu, kory lub innego w miarę jałowego w składniki odżywcze podłoża, który ma jednak duża retencję.
-NIE WOLNO roślin owadożernych nawozić.
-nie należy nalewać wody do dzbanków, gdyż może spowodować to ich zgnicie. Jeśli warunki będą odpowiednie roślina sama powinna wyprodukować płyn (wraz z enzymami).
-było też także coś o kupnie roślin jesienią - podobno źle znoszą prznoszenie w tym okresie i zmianę miejsca
-należy od czasu do czasu wrzucić jakiegoś upolowanego owada do dzbanka jeśli roślina sama nie złapie (w domu jest jednak mało owadów). Można to zrobić jedynie wtedy gdy w dzbankach znajduję siępłyn trawienny"

Uprawa roślin owadożernych wymaga wielu zabiegów i cierpliwości. Mnie się nie udało ostatnio ale przy najbliższej okazji zapewne kupiłbym sobie dzbanecznika lub rosiczkę

[ Dodano: Sob Mar 03, 2007 10:00 ]
Aha i taka ciekawostka jeszcze. Budowa liścia dzbanecznika jest bardzo ciekawa, gdyż właściwym liściem jest sam dzbanek natomiast to co przypomina blaszkę liściową powyżej dzbanka to rozrośnięty OGONEK liściowy. Dobrze o tym pamiętać aby nie popełniać merytorycznych błędów
shadylady
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2007, o 07:51

Re: Dzdanecznik hodowla

Post autor: shadylady »

Dzięki wielkie juz wiem co robiłam źle
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dzdanecznik hodowla

Post autor: tin »

Najlepiej rośliny owadożerne trzymać w doniczce bez otworu na dole(może to byc przezroczysta kula wtedy łatwiej okreslic i utrzymac wilgotnośc oraz ładniej wygląda). Część roślin pochłania wode z podstawki pod doniczką, a tu byłby to poważny błąd.
shadylady
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2007, o 07:51

Re: Dzdanecznik hodowla

Post autor: shadylady »

Jeszcze raz dzięki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości