Pójście na SUM (czy w moim przypadku w ogóle realne?)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ewelina123
Posty: 14
Rejestracja: 2 cze 2013, o 17:37

Re: Pójście na SUM (czy w moim przypadku w ogóle realne?)

Post autor: ewelina123 »

OnOonOoon Jeżeli marzysz o tym kierunku to dlaczego nie spróbować? Wszystko da się osiągnąć tylko potrzeba na to czasu i przede wszystkim sporych chęci. Dużo samozaparcia i do dzieła!
Powodzenia!
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Pójście na SUM (czy w moim przypadku w ogóle realne?)

Post autor: chemonk06 »

OnOonOoon, zawsze warto spróbować
Trzymam kciuki.
Dzięki Tobie, chyba motywacja we mnie wzrosła, dzięki
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Pójście na SUM (czy w moim przypadku w ogóle realne?)

Post autor: persil1991 »

OnOonOoon, sam byłem na profilu humanistycznym w liceum, na dodatek dość kiepskim, więc też właściwie zaczynałem od początku. Spokojnie wszystko da się ogarnąć. Usystematyzowałem sobie treści z podręczników zbierając cały materiał w postaci notatek. Potem pozostało przyswoić wiedzę i rozwiązywać jak najwięcej arkuszy maturalnych. Nie zapominać o powtarzaniu, repetitio est mater studiorum.

Zgadzam się z przedmówcą, że gorzej nadrobić biologię, bo materiału jest znacznie więcej. W przypadku chemii jest sporo schematyczności. Polecam wziąć zbiór zadań Pazdro i po kolei rozwiązywać zadania. Na początku każdego działu są przykładowe zadania z rozwiązaniem. Doczytać można z podręcznika (zwłaszcza w przypadku zadań polegających na zapisaniu reakcji np. hydrolizy, ogniwa, organika, gdzie jednak teorii trochę trzeba mieć). Nawet jeśli kolejne zadania są do siebie podobne, nie warto niczego pomijać, musi to wejść w nawyk. Tak się nauczyłem rozwiązywać zadania.

I nie warto tracić czasu na przerabianie treści gimnazjalnych. W książkach licealnych i tak jest wszystko od podstaw, a jak czegoś nie zrozumiesz, wtedy można doczytać z innego źródła lub szukać pomocy w internecie.

rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: Pójście na SUM (czy w moim przypadku w ogóle realne?)

Post autor: rosaneczka »

Ciekawe postanowienie!
Z racji tego, że już maj, może jeszcze tutaj zaglądasz, chciałam się zapytać czy przystąpiłeś do matury z biologii i jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
xSzejdi
Posty: 20
Rejestracja: 14 cze 2015, o 09:52

Re: Pójście na SUM (czy w moim przypadku w ogóle realne?)

Post autor: xSzejdi »

rosaneczka pisze:Ciekawe postanowienie!
Z racji tego, że już maj, może jeszcze tutaj zaglądasz, chciałam się zapytać czy przystąpiłeś do matury z biologii i jakie wrażenia?
Siema!

Jak Ci poszło? Jestem po Elektor radiologii i też zajaralem się przez te lata medycyna. Kupilem notatkiod Persila,kupie teraz podreczniki do LO i jazda do nauki! Cel - Lekarskie Lublin bo najbliżej Fajnie by było gdyby się udało, motywacja jak najbardziej jest P.s. kupić książki rozszerzone czy tez polecicie podstawy? Nie wiem jak to jest, czy w rozszerzeniach są również zawarte informacje podstawowe?
Pozdro!

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości