Mleko

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Mleko

Post autor: badger »

Jeszcze kilka tysięcy lat temu mleko nie było dobrze trawione przez ówczesnych mieszkańców Europy - informuje pismoProceedings of the National Academy of Sciences".
Jak sugerują prowadzone przez naukowców z University College w Londynie oraz niemieckiego uniwersytetu w Mainz badania DNA wyizolowanego ze szkieletów z okresu neolitu, żaden z żyjących wówczas dorosłych nie mógł sobie poradzić z trawieniem zawartego w mleku cukru - laktozy. Jednak gdy pojawiła się mutacja umożliwiająca wytwarzanie enzymu laktazy i trawienie laktozy, rozpowszechniła się bardzo szybko, co jest przykładem działania ewolucji.

Mleko ma jako pokarm wiele zalet - na przykład w stanie świeżym nie zawiera bakterii ani pasożytów, jest też dostępne przez cały rok, jeśli hoduje się bydło. Mimo wszystko, jak zwracają uwagę dietetycy, także i w dzisiejszych czasach w Europie około 10 procent ludzi mleka nie toleruje - po jego wypiciu mają wzdęcia, bóle brzucha i biegunkę. W Afryce czy Azji większość ludzi nie potrafi trawić laktozy. Mogą jednak jeść ser, pić jogurt oraz mleko o obniżonej zawartości laktozy.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Mleko

Post autor: tin »

+skaza laktozowa od nadmiernego spożycia
ultor
Posty: 27
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 16:51

Re: Mleko

Post autor: ultor »

Mleko jest niezdrowe dla człowieka .NIe ma ssaka na świecie który będąc dorosłym osobnikiem piłby mleko- tylko ludzie , którzy zmuszają do tego koty karmiąc je mlekiem. W krowim mleku znajduje sie kazeina ,rozkładana jest ona w ludzkim organizmie przez podpuszczkę. Kiedy dziecku urosną paznokcie nie potrzebuje już kazeiny i układ trawieny przestaje wytwarzać podpuszczkę a kazeina nie jest trawiona.(w przemyśle kazeinę wykorzystuje się do produkcji nieorganicznego kleju).mleko zawiera także prowmieniotwórczy pierwiastek stront 90, który sprzyja powstawaniu komórek nowotworowych.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Mleko

Post autor: Dinobryon »

ultor pisze:mleko zawiera także prowmieniotwórczy pierwiastek stront 90, który sprzyja powstawaniu komórek nowotworowych.
bez jaj.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mleko

Post autor: Savok »

ultor pisze:.mleko zawiera także prowmieniotwórczy pierwiastek stront 90, który sprzyja powstawaniu komórek nowotworowych.
Skad ty ziales takie bzdury?

Kazeina nie jest trawiona, ale nie jest toksyczna. Poprostu przechodzi przez uklad trawienny i jest wydalana. Za to utylizowane sa inne cukry jak laktoza i fruktoza. Rowniez bialka i lipidy wchodza bez problemu w dalsze przemiany. Jakos nie widze w tm nic szkodliwego.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Mleko

Post autor: badger »

ultor pisze:tylko ludzie , którzy zmuszają do tego koty karmiąc je mlekiem.
jasne, bo ja swojemu kotu to mleko musze pompowac do zoladka! Wlej mleko do miski i postaw w poblizu jakiegos ssaka, zobaczysz jak szybko zniknie
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Mleko

Post autor: Pablo »

ultor pisze:mleko zawiera także prowmieniotwórczy pierwiastek stront 90, który sprzyja powstawaniu komórek nowotworowych.
Ostatnio uczyłem się właśnie o mleku na podstawach żywienia, i nic pani nie mówiła, że mleko jest rakotrórcze, tylko, że ma same plusy. Ale nic spytam się dzisiaj pani bo mam podstawy żywienia
Jynx

Re: Mleko

Post autor: Jynx »

Polecam dla tej Pani:

Mleko zawiera wiele alergenów.

Fragment:
Mleko krowie
1. Zawiera ponad 200 antygenów z czego 25 jest znanych jako alergeny. Najsilniejsze to: betalaktoglobulina (60-80%), betalaktoalbumina, kazeina, laktoza.

2. Wchłanianie wapnia – najlepsze z nasion, warzyw, kolorowych owoców jagodowych i ryb
ultor
Posty: 27
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 16:51

Re: Mleko

Post autor: ultor »

Ja przeczytałem pare ksiązek na ten temat i w nich dokładnie opisano szkodliwość mleka. I polecam książki MIchała Tombaka:Uleczyć nieuleczalne iCzy można żyć 150 lat".
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mleko

Post autor: Savok »

Eee. chlopie, slyszales kiedys o takim zjawisku jak szarlataneria?

Musze przyznac, ze ostatni raz sie tak usmialem sluchajac o zbawiennym wplywie ozonu na organizm

Wyraznie widac, ze gosc piszacy ten tekst nie ma bladego pojecia o chemii, metabolizmie i przemysle, ale zeby nie byc goloslownym.
Koty, które go nie piją żyją dwa razy dłużej (co zostało udowodnione przez naukę).
Tytul, autorzy, data publikacji i czasopismo, w ktorym zostala zamieszczona. Przeczytam, uwierze.
Człowiek nie ma kopyt ani rogów, dlatego też, żywieniowe normy białka są jawnie zawyżone. Człowiek potrzebuje znacznie mniej białka, ponieważ określony gatunek bakterii, znajdujący się w jelicie grubym posiada zdolność syntetyzowania białka z węglowodanów, których dostarczamy spożywając produkty roślinne.
Jak to dobrze sie dowiedziec, ze spozywane bialka pochodza z flory jelitowej. Hmmm ciekawe co na to fizjolodzy. Z tego co wiem, to flora jelitowa ulatwia trawienie bialek, a nie ich synteze. Syntetyzuje raczej witaminy, ale widocznie dla niektorych to jest to samo.
Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych ścina się, tworząc coś przypominającego twaróg. Tentwaróg oblepia cząstki innego pokarmu znajdujące się w żołądku.
Atwarog na to: Patrzcie, zarcie! Oblepiamy! Sciete mleko przelatuje przez zoladek, a z braku podpuszczki w jelitach doroslych ssakow kazeina nie jest na nic przerabiana i tez przlatuje. Dla informacji autora: kazeina aby zostac wchlonieta musi zostac przetrawiona przez podpuszczke i utworzyc aglomerat bialkowy, dopiero taka forma jest transportowana przez nablonek jelitowy, forma natywna nie podlega trawieniu i jest wydalana z kalem.
W mleku występują tłuszcze zwierzęce - a jak wiemy tłuszcz zwierzęcy powoduje zwiększenie ilości cholesterolu i wypłukuje wapń z organizmu, dlatego też mleko się odtłuszcza.
Mleko sie odtluszcza, poniewaz jest to ekspresowy sposob na otrzymanie smietany, z ktorej latwo mozna otrzymac twarogi i inne serki. A mleko odtluszczone, ktore nam sie sprzedaje, to sa poprostu odpady produkcji smietany. Nikt nie rozwaza tego, czy odtluszczone mleko ma wiecej cholesterolu czy mniej. Jest to poprostu kozystne ekonomicznie. Ciekawe czy autor zdaje sobie sprawe, ze cholesterol nie jest tylko cholesterolem, ale ma rowniez frakcje.
Nieodłącznym towarzyszem wapnia w mleku jest radioaktywny (promieniotwórczy) pierwiastek - stront-90.
A stront w mleku to niby skad mialby sie wziac? Czyzby krowki potajemnie przeprowadzaly eksperymenty jadrowe Strat w skorupie ziemskiej wystepuje w ilosci 370ppm, a to nie jest wiele. Z tego naturalnie wystepujace promieniotworcze izotopy nie przekraczaja 0,01%. zeczywiscie licznik Geigera oszaleje po przystawieniu do butelki mleka.
K-azeina to surowiec do produkcji kleju organicznego.
Co to jest klej organiczny? Mozliwe, ze nie wiem, nie jestem alfa i omega, ale do tej pory spotkalem sie tylko z syntetycznymi kauczukami i zywicami.
W naszym organizmie niestrawiona kazeinaklei kamienie w nerkach, naczynia krwionośne, powoduje powstawanie guzów w nogach, deformację palców rąk, a inne niestrawione składniki mleka osiadają w naszych tkankach i ścięgnach pod postacią śluzu.
Przemilcze, bo poprostu sikac ze smiechu mi sie zachcialo. Z kad on to wzial
Znakomity uczony - specjalista do spraw żywienia, znawca diet - H. Shelton pisał: Mleko krowie jest źródłem powstawania śluzu w organizmie człowieka od okresu niemowlęctwa do głębokiej starości, a doktor Walker dodał: . i jest przyczyną takich chorób jak grypa, przeziębienia, astma, bronchit (zapalenie oskrzeli).
Musze to pokazac Prof. Szewczykowi, napewno sie ucieszy, ze nie musi dalej zajmowac sie wirusem grypy, bo to mleko jest czynnikiem etiologicznym! Rozumiem, ze ptasia grypa pochodzi z ptasiego mleczka?

Poprostu żenada. Aha, strona ktora to publikuje nazywa siePolinesian Noni - zachowaj zdrowie", a artykulCZY PIĆ MLEKO ? CZY ZASTOSOWAĆ SUPLEMENTY CALIVITA ?"
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Mleko

Post autor: Pablo »

Pytałem się pani i ona powiedziała iż:
Mleko samo w sobie nie jest w żaden sposób rakotwórcze, jedynie może zawierać szkodliwe związki gdzie na przykład korwy pasie się przy ruchliwej drodze i po prostu jedzą już szkodliwą trawe. Natomiast jeśli korwy są pasione w sposób odpowiedni to mleko jest zdrowe.


A teraz moje takie pytanie
To w takim razie skoro mleko jest poniekąd rakotwórcze to dlaczego pisze się wszędzie, że mleko powinno być w każdej diecie, że buduje kości i naleca się codzienie pić mleko.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Mleko

Post autor: grzyb_m »

Pablo pisze: A teraz moje takie pytanie
To w takim razie skoro mleko jest poniekąd rakotwórcze to dlaczego pisze się wszędzie, że mleko powinno być w każdej diecie, że buduje kości i naleca się codzienie pić mleko.
No własnie dlatego, że zawiera dużo Ca - a jak wiemy wapń to budulec kości oraz czasami budulec ścian komórkowych. Odpowiednia ilość wapnia zapobiega wystąpienu tężyczki.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Mleko

Post autor: DMchemik »

Savok pisze:

Poprostu żenada. Aha, strona ktora to publikuje nazywa siePolinesian Noni - zachowaj zdrowie", a artykulCZY PIĆ MLEKO ? CZY ZASTOSOWAĆ SUPLEMENTY CALIVITA ?"
zapomniałeś dodać, że oprócz CALIVITY należy codziennie pić ALVEO i już mamy 150 lat na tym świecie pewne, a jeśli do tego zażywać tabletki z TVmarketu i siedzieć na macie ozonowej i drugie tyle mamy zapewnione
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości