Praca ekologia

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Praca ekologia

Post autor: Morgotheron »

Jestem na II roku biologii. Bardzo się nią interesuje i myślę, że jeśli chodzi o przedmioty związane z ekologią to idą mi one najlepiej. Ogólne zależności pomiędzy organizmami, ekosystemami i środowiskiem nieożywionym wydają się bardzo ciekawe. Jakie są szanse na znalezienie pracy po specjalizacji ekologii. Najbardziej chciałbym brać w projektach badawczych lub samodzielną pracę badawczą.

Chciałbym w Krakowie w te wakacje iść na praktyki zawodowe, żeby w przyszłości było łatwiej. Do których instytucji najlepiej się skierować?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca ekologia

Post autor: AnnaWP »

To zależy od szczęścia i Twojego samozaparcia.

Obecnie realizowane są projekty dotyczące np. zbiorowisk i różnorodności gatunkowej. Warto rozejrzeć się w trakcie studiów za jednostkami w Twoim otoczeniu, które mogą brać udział w takich projektach i pomyśleć o jakiejś aktywności przed pracą. W moim zaprzyjaźnionym ŚOB są projekty, w których biorą często udział stażyści lub wolontariusze na studiach zwykle, a później osoby do poważniejszych projektów zwykle są dobierane z grona osób sprawdzonych już. I (przynajmniej w tym przypadku) nie chodzi o wykorzystanie studentów, a po prostu o to, że taka forma daje okazję do poznania ludzi, do wypracowania już współpracy itd.

Gdzie się rozglądać? Na pewno warto poszukać jednostek naukowych, centrów edukacyjnych, ogrodów botanicznych, zoologicznych i innych form ochrony środowiska, itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość