Zycie studenta

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Zycie studenta

Post autor: lith »

Myślę, że za tysiąc się na na całkiem niezłym poziomie da. Za 1,5 kafla to już na wypasie - można ogarnąć świetne lokum, od czasu do czasu piwo w pubie, utrzymanie fury, jakieś wyjazdy, koncerty i tym podobne przejawy studenckiego burżujstwa )
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zycie studenta

Post autor: Korczaszko »

Przy 1,5tys to nawet nie trzeba liczyć się z każdym groszem. Można wyskoczyć na weekend, zjeść coś na mieście i jeszcze starczy na dentystę i zakupy (no może nie w jednym miesiącu ).
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zycie studenta

Post autor: Mårran »

Ja żyłam za 1400 i na wszystko było spokojnie.
Pani Buka
yorkshire34
Posty: 55
Rejestracja: 3 lis 2014, o 10:58

Re: Zycie studenta

Post autor: yorkshire34 »

Mozna se prace znalezc , ja np. w czasie studiowania psychologi pracowalam jako wróżka zajecie fajne , ale wymaga kreatywnego myslenia , na ktore nie stac wiekszosci studentow ktorzy tylko czytaja podr i nic z nich nie qmaja .
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Zycie studenta

Post autor: lith »

Ja na początku miałem tak, że dostawałem 5 stówek do łapki, do tego opłacony pokój, tel i OC do autka ) Jak potrzebowałem na nietypowe wydatki typu dentysta, czy książki to mogłem liczyć na mniejsze lub większe zwroty za to ) Wystarczało z zapasem.
Elfetka
Posty: 7
Rejestracja: 3 lis 2014, o 07:14

Re: Zycie studenta

Post autor: Elfetka »

bardzo Wam dziekuję za odpowiedź.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Zycie studenta

Post autor: pollyanna »

randomlogin pisze:Z mieszkaniem. Znaczy no nie calym mieszkaniem, ale z lokum takim czy innym. Mowie glownie o Krakowie, wiadomo ze Warszawa bedzie drozsza (ale tez sie da w tej kwocie przezyc), ale wiele miast bedzie tanszych.

Tak tanio w Krakowie? Większość moich przyjezdnych znajomych żyje za ok. 1200 w Białymstoku.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zycie studenta

Post autor: randomlogin »

Za 1200 tez mozna.
Aka 330, sieciowka 50, chociaz byly osoby, ktorym wystarczala jedna linia za 25. Reszta, dopelnienie do 1000, na zycie. Nie da sie? (Poza aka tez mozna za podobne pieniadze mieszkac, podnies do 500 i znajdzie sie jedynka spokojnie - nadal jest jeszcze za co zyc).
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Zycie studenta

Post autor: pollyanna »

jakie ogólnie są ceny mieszkań w Krakowie? w Białymstoku na takie mieszkanie 40m2 trzeba wyłożyć ok. 1000 zł (mowa o starych prlowskich blokach). Białystok raczej jest postrzegany jako tanie miasto.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zycie studenta

Post autor: randomlogin »

Rozne, to naprawde spory rozstrzal. Od 800 za najtansze kawalerki, za te 35-40m powiedzmy 1300zl, choc da sie - przy odpowiedniej motywacji - znalezc taniej.
I tak rekordem jaki widzialem i ktory przeszedl mi kolo nosa bylo mieszkanie 120m2 za 1000zl. Ale to bolesne wspomnienie, nie chce rozwijac.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Zycie studenta

Post autor: pollyanna »

u, ja chyba byłabym gotowa odremontować takie na własny koszt. kraków fajne smutne miasto, dla mnie byłby chyba idealne. może byłabym w stanie się tam utrzymać. czy cm uj uczestniczy w programie wymiany studentów (most)? na wydziałach prawa jest coś takiego.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zycie studenta

Post autor: randomlogin »

Nie wiem. Pewnie uczestniczy, ale nie mam pojecia, wiekszosc jak gdzies wyjezdza to jednak poza granice naszego pieknego kraju, o jechaniu do innego miasta w Polsce nie slyszalem.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Zycie studenta

Post autor: lith »

Ja tam bardziej niż metry liczyłbym pokoje W każdym razie my mieliśmy w centrum Gdańska ok. 60 m - 3 pokoje nieprzejściowe, osobna kuchnia z balkonem w samym centrum za 1,5k + `~500 opłat.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości