Zycie studenta

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zycie studenta

Post autor: iSzymur »

Jest tu ktos, kto sie zna na cenach mieszkan w zabrzu? Idzie znalezc kawalerke za ~700zl na helence/rokitnicy? Teraz to nawet nie patrze, bo poznikaly ogloszenia, ale moze ktos ma doswiadczenie. Oczywiscie mowa juz o przyszlym roku

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zycie studenta

Post autor: randomlogin »

Na realiach zabrzanskich sie nie znam, ale to teraz nawet nie patrze moze byc bledem - najlepiej mieszkan sie szuka poza sezonem. Jest ich wprawdzie mniej, ale i popyt duzo mniejszy, wiec latwiej trafic na perelke - a przeciez ludziom zdarza sie mieszkania zwalniac.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Zycie studenta

Post autor: pawelsl »

Ja jeszcze miesiąc temu płaciłem w Zabrzu za kawalerkę z dużą kuchnią (całe mieszkanie 34m2) 850 zł + media. Mieszkanie w centrum Zabrza, przy przystanku z autobusami do Rokitnicy. Nie wiem jak się to ma do ceny Helenki, ale może się przyda.

Zgadzam się, że w trakcie roku taniej, choć mniej mieszkań do wyboru. Spodziewam się, że kolejny wysyp ofert nastąpi na przełomie roku.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zycie studenta

Post autor: iSzymur »

Dzięki

aniakop11
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2014, o 00:32

Re: Zycie studenta

Post autor: aniakop11 »

pawelsl pisze:Ja jeszcze miesiąc temu płaciłem w Zabrzu za kawalerkę z dużą kuchnią (całe mieszkanie 34m2) 850 zł + media. Mieszkanie w centrum Zabrza, przy przystanku z autobusami do Rokitnicy. Nie wiem jak się to ma do ceny Helenki, ale może się przyda.

Zgadzam się, że w trakcie roku taniej, choć mniej mieszkań do wyboru. Spodziewam się, że kolejny wysyp ofert nastąpi na przełomie roku.
mój znajomy za podobne mieszkanie 37m2 płaci 800zł, remontowane 5 lat temu.
katenga
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2014, o 12:08

Re: Zycie studenta

Post autor: katenga »

Za tysiaka bez kosztów mieszkania wyżyjesz w miare spokojnie. Za półtora - dwa z mieszkaniem opędzisz
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Zycie studenta

Post autor: zoo_ »

W miarę spokojne wyżycie za tysiąc złotych bez mieszkania ?
Niektórym studentom to się w głowach trochę poprzewracało

Właściwie w d**ach byłoby odpowiedniejszym określeniem.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zycie studenta

Post autor: Mårran »

A za półtora-dwa nawet z mieszkaniem można balować cały miesiąc
Pani Buka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Zycie studenta

Post autor: ryniofit8000 »

Moja siostra mieszkając w Zabrzu dostaje miesięcznie ok. 1500 zł.
Oprócz tego zawsze z domu wynosi jakieś żarcie (często też kosmetyki ), od babci też coś tam dostanie. Ma własne mieszkanie (kupione, nie wynajmowane).
Zabrze jest dość tanie, w Warszawie czy Krakowie mogłoby być potrzebne więcej.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Zycie studenta

Post autor: zoo_ »

Wydaję około połowy tego tysiaka na życie (być może mniej,nie liczyłam nigdy dokładnie), z domu nic nie zabieram prócz kiszonych ogórków, a chleba z masłem też nie jadam i nie narzekam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zycie studenta

Post autor: Mårran »

Ja dostawałam od rodziców 500zł miesięcznie, czasem coś z domu przywiozłam, ale to raczej np. jogurty, a nie całe obiady. No i zwracali za taksówkę, jak wracałam w nocy z imprezy. Na zycie starczyło.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Zycie studenta

Post autor: lith »

[at]ryniofit8000
wiesz, od przybytku głowa nie boli, każdą ilość kasy można wydać
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Zycie studenta

Post autor: oogmeeway »

Na jedzenie idzie ogromna ilość pieniędzy. Jako że zostanie dziewczyną 40kg/1000kcalnadzień jest w moim przypadku trudne technicznie skłaniam się bardziej w stronę freeganizmu.

Czytałem, że najtaniej da się wyżywić kupując w wiadrach odżywki dla sportowców. Mają najlepszy stosunek ceny do ilości makroskładników pozwalających przeżyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości