Prosionek zwalczanie

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
praksa
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2014, o 22:36

Prosionek zwalczanie

Post autor: praksa »

Mam w domu prosionka szorstkiego, piwnicznego, nie mogę go zwalczyć. Mieszkam w domu jednorodzinnym od wielu lat, do tej pory go nie było, teraz w garażu zauważyłam bardzo liczne wylinki, albo trupy tych owadów. Czy to znaczy,że one zdechły, czy też zrzuciły powłokę i dalej łażą po całym domu. Trupów było bardzo wiele, może kilkaset, a żywego zauważyłam jednego. W pokojach walczę z nimi płytką na owady, preparatem na karaluchy, odkurzaczem, kapciem itd. Sama już chyba jestem podtruta, a one ciągle gdzieś się pokazują. Mieszkam w Małopolsce, czy może tu jest jakaś plaga tego roku? Na wiosnę i do połowy lata mamy wije, a teraz u mnie te prosionki. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi robakami to bardzo proszę o rady i informacje o ich zwyczajach.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Prosionek zwalczanie

Post autor: Trzyszcz »

Nie rozumiem jak można się chemią truć w walce z nieszkodliwymi prosionkami.
Z resztą powiedz jaki to ma sens, skoro one nie lęgna Ci się w meblach (chyba, że masz zbutwiałe drewno w piwnicy) i jedzeniu tylko przychodzą nowe ciagle- w ten sposób sie ich nie pozbędziesz.
One potrzebują wilgoci, zbutwiałego drewna. Jak nie będą miały dobrych warunków to się wyniosą".
praksa
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2014, o 22:36

Re: Prosionek zwalczanie

Post autor: praksa »

Trzyszczu, bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz nie mam prosionków, ale boję się, że wrócą na wiosnę, albo na jesień. Myślę, że one pokazały sie na jesieni bo jest ich dużo w ogrodzie, widziałam dziury na liściach pelargoni, takie jakie były na zdjęciach na waszym forum. W domu mam stare okna drewniane i belki podtrzymujace dach, dom ma ok 20 lat, może są zbutwiałe. Nie mogę przecież kupić sobie nowego domu, a z prosionkami nie wytrzymam psychicznie.
Bardzo chciałabym wiedzieć więcej o tych robakach, może one są jakies sezonowe. Każda wskazówka, artykuł itp są dla mnie b. cenne.
Pozdrawiam świątecznie Wszystkich Forumowiczów Biologa
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Prosionek zwalczanie

Post autor: Trzyszcz »

Kod: Zaznacz cały

tipy.pl/artykul_15997,jak-sie-pozbyc-stonogi-murowej.html
Przecież to takie sympatyczne i poczciwe stworzonka!

Nie wytępisz ich, możesz jedynie wyeliminować to co je zwabia i zablokować dostęp.
praksa
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2014, o 22:36

Re: Prosionek zwalczanie

Post autor: praksa »

Chciałabym tylko wiedzieć co one robią w zimie w moim domu, bo teraz ich nie mam, czy one już się wyniosły, wymarły, czy też śpią, a w pierwszych dniach wiosny ruszą do ataku. W domu mam wszędzie temperaturę dodatnią, także w całej piwnicy, więc jakby żyły to bym je chyba widziała.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości