Czy pchła może tylko chodzić?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Podbiał
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2014, o 20:40

Czy pchła może tylko chodzić?

Post autor: Podbiał »

Witam,
Od poniedziałku znalazlam u siebie w domu 4 owady, ktore łudząco przypominaja pchły ale nie skaczą. Pierwsza zaobserwowalam specerujaca na głowie córki, miala max 2mm długosci, byla brazowa i po zmiażdzeniu pokazala dlugie odnóża. Kolejną znalazlam na nodze mojej mamy, takze bez problemu dała sie złapac i zabic przy zmiażdzeniu strzeliła i takze wysuneła odnóża. Dzisiaj kolejna spacerowała po mojej rece ( poczułam ze cos po mnie chodzi) bez problemu ja złapałam, przekazałam mamie a mama przeniosła ja pod lampe i dopiero tam zabiła.
Nikt w domu nie jest pogryziony natomiast mój mąż, ktory pracuje za granica skarży sie ze od czasu przeprowadzki wyskakuja mu jakieś swędzące bąble. Obawiam sie wiec ze to moze on sprowadza po kilka sztuk gdy zjeżdza na weekend.
Czy jest mozliwe ze pchła ludzka nie skacze? Ponadto wszedzie pisze ze takie pchły sa spłaszczone bocznie a nasze takie nie sa, bardziej wygladaja jak ziarenko slonecznika. Niestety zdjecia nie posiadam jak narazie /
bardzo prosze o pomoc, poniewaz od poniedzialku ciagle myje, odkurzam, przerzucam materace, nawet zerwalam wykladzine!
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy pchła może tylko chodzić?

Post autor: Trzyszcz »

Sprawdź zdjęcia wszy i pluskwy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości