Próbne matury operonu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

My bardzo szybko zrobiliśmy materiał, ale są teraz tego skutki. Bardzo dużo osób nic nie umie, a średnia z próbnej matury to 48%. Ja sam mam korepetycje i gdyby nie one, to nie wiem czy bym sobie sam poradził. Typowa lekcja wygląda u nas tak, że nauczycielka zapisuje temat na tablicy i od razu robi zadania, bo uważa, że w taki sposób wszyscy zrozumieją
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Próbne matury operonu

Post autor: paatixx3 »

U nas za to gada prawie ciągle teorie a z zadań po jednym typie raz i koniec - brak czasu. Też gdybym nie chodziła na korepetycje to nic bym nie pamiętała
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Kraina_czarow »

A jak oceniacie próbną maturę z operonu z chemii?
Jest na stronie do ściągnięcia.

Kod: Zaznacz cały

arkusze.gieldamaturalna.pl/?utm_source=operon.pl&utm_medium=www&utm_campaign=operon.pl%20banner
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Mikrotrabekule »

Ja zrobiłam z niej narazie liczeniowe, redoks i z 3 losowe zadania i wydaje się całkiem w porządku.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Próbne matury operonu

Post autor: makebelieve »

My dzisiaj na lekcji robiliśmy z chemii tą z operonu i tak patrząc i jak powiedziała moja nauczycielka, to z operonu była łatwiejsza niż ta którą my pisaliśmy gt
diablerie
Posty: 168
Rejestracja: 9 paź 2013, o 14:46

Re: Próbne matury operonu

Post autor: diablerie »

Sa arkusze udostepnione na necie ?

Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Są, przecież wrzucał ktoś kilka postów do tyłu
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Kraina_czarow »

a ma ktoś próbne z WSIP-u z chemii i chciałby się podzielić?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Próbne matury operonu

Post autor: DonaBasia »

Weso&#x142a Ameba pisze:Jak Wam poszły te matury?
Chemia całkiem spoko. Średnia klasy powyżej 70 %, kilka osób 90%. Niektórzy zdobyli odpowiedzi, ale, co ciekawe, to oni napisali gorzej Bo za bardzo wzięli sobie do serca to, co jest w internecie i pisali głupoty.
Polski też ok, wszyscy zdali. Z reszty nie ma wyników.
Ja zrobiłam takie błędy jak napisanie w bilansie, że kwas octowy dysocjuje, pomylenie błękitu bromotymolowego z zielenią bromokrezolową, 0 pkt za wytłumaczenie, dlaczego CO2 lepiej się rozpuszcza w wodzie morskiej.
Uważam, że nie jest źle, ale niestety wiem, że nasza matura będzie trudniejsza.

Mam pytanie: czy na maturze można zapisywać benzen z kółeczkiem, czy trzeba z wiązaniami podwójnymi? Bo dzisiaj mi kolega powiedział, że nie można (informacja od nauczyciela egzaminatora), a moja nauczycielka pisze tylko tak. A więc?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Zawsze można było z kółeczkiem, bo jeżeli jest tylko jeden pierścień, to to przecież nie ma większego znaczenia. Nauczyciele różne rzeczy wmawiają uczniom, a później odwołują
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Olafek »

Moja nauczycielka pisze z kółeczkiem ale szczerze to mnie to denerwuje, nie wiem czemu Śmiesznie to kółko wygląda, ja zawsze piszę z wiązaniami podwójnymi. Myślę, że można i tak.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Raczej można, bo przecież występuje rezonans i nie wiadomo tak naprawdę gdzie te wiązania powinny być
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: Próbne matury operonu

Post autor: lemkropka »

Nie można, tak pisze w trenerze do chemii PWN (najnowszy). A co do operonu to u nas średnia wynosiła 47 %. Organiczna ok, gorzej z nieorganiczna bo nie było powtórek jeszcze

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości