Próbne matury operonu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Cześć,
czy te matury z operonu odzwierciedlają prawdziwą maturę? Bo nasza nauczycielka biologii strasznie je krytykuje i teraz też ułożyła własną. Jak myślicie?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Jednymi słowy, CKE będzie łatwiejsza czy trudniejsza? Czy w ogóle nie da się tego w tych kategoriach ocenić?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Mikrotrabekule »

Matury z CKE bardziej sprawdzają wykorzystanie wiedzy w praktyce, dużo tekstów wprowadzających itd. nie tak jak w operonie że dają jakieś szczegóły i można je napisać bez żadnego zrozumienia tematu. Ktory rodzaj matury jest łatwiejszy to już każdy musi sam ocenić czy łatwiejsze jest dla niego wywnioskowanie czegos z tekstu w oparciu o wiedzę czy wkucie całego podręcznika na pamięć i opisanie go.

Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: szymek48 »

Nie ukrywam, że przy 60% udziale zadań wymagających praktycznego zastosowania wiadomości na właściwej maturze nie będę się przejmować próbną maturą z Operonu.
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Dynamique »

Po tym co wymyśla teraz CKE na maturach nie kierowałabym się tym czy operon trafia czy nie Lepiej się uczyć i z każdym możliwym typem zadania mieć do czynienia wcześniej Nigdy nie wiesz co spotka cię w maju
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Właśnie to jest najgorsze, że nie wiadomo czego się spodziewać
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Wesoła Ameba »

Jak Wam poszły te matury?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Mi ciężko powiedzieć, bo nauczycielka biologii ułożyła swoją, twierdząc, że operon jest do niczego. Ale była tak trudna, że aż mi się słabo robiło.
Z chemii 73%.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Próbne matury operonu

Post autor: paatixx3 »

73% z chemii, a ile materiału macie przerobione? Ja chyba połowy z tego co było na tym arkuszu jeszcze nie miałam i licze na nieco ponad 50
Ostatnio zmieniony 1 gru 2014, o 16:54 przez paatixx3, łącznie zmieniany 2 razy.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Z arkusza miałem tylko kinetykę nieprzerobioną, ale i tak te dwa zadania były do zrobienia w oparciu o tekst
Za to właściwości utleniające chloru sprawdzałem reakcją czerwonego fosforu z chlorem cząsteczkowym. Poniosła mnie fantazja
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Próbne matury operonu

Post autor: paatixx3 »

Tak to jest jak się człowiek za bardzo zagłębi w temat To dziwnie idziecie z materiałem kinetyka jest w nieorganicznej i nie przerobiliście jeszcze, a organiczną całą macie przerobioną?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Próbne matury operonu

Post autor: Blathmac »

Organiczną mamy przerobioną, teraz kończymy fizyczną. Nieorganiczna niby była, ale całą kinetykę mamy niezrobioną.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Próbne matury operonu

Post autor: paatixx3 »

Dziwny podział, ale przynajmniej teraz szybko wam pójdzie bo to raczej proste tematy, u nas całą organiczna została (mamy zrobione tylko węglowodory), więc ciągnie się strasznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości