Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
HAu
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2013, o 12:33

Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: HAu »

Pewien związek o masie 0,265g po spaleniu zmienił się w 0,880g CO2 i 0,225g H2O. Gęstość par tego związku w stosunku do wodoru wynosi 53. Jaki to związek?

Będę brdzo wdzieczna jak ktoś to rozwiaze jeszcze dzisiaj .
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: Adax82 »

HAu,
jakieś propozycje ze swojej strony? Jeśli nie, to odpowiedź za 2 tygodnie
HAu
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2013, o 12:33

Re: Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: HAu »

Hahaha strasznie śmieszne
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: Olafek »

Co do analizy spaleniowej powiem tylko tyle: związek ten składa się tylko z C,H,O i teraz: węgiel zmienia się w CO2 (czyli w tylu gramach związku jest dokładnie tyle węgla ile w powstałym CO2), wodór zmienia się w wodę, jak już policzysz ile masz w tym związku węgla i wodoru reszta będzie tlenem. Potem liczysz skład pierwiastkowy i dopasowujesz do masy molowej. Masę molową wyznaczysz z gęstości.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: Adax82 »

HAu,
HAu pisze:Hahaha strasznie śmieszne
.no też się uśmiałem !

Olafek,
Prośba z mojej strony: gostek nie wie o co kaman i jeszcze podskakuje jak daje się dobre rady i nadto nie wie do kogo mówi - pomiń to milczeniem. Tak dla dobra tego forum.
HAu
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2013, o 12:33

Re: Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: HAu »

Nie rozumiem o co Ci chodzi Adax82. Nie miałam pomysłu na zrobienie tego zadania. Faktycznie, jest banalne. Nie wiem, czym jest ta twoja dobra rada". Jeżeli jesteś tu jakimś autorytetem to wybacz, nie chciałam Cię w żaden sposób urazić. Jeżeli wrzucam zadanie to znaczy, że nie wiem jak je zrobić, próbowałam, ale mi nie wyszło. Nie oczekuję, że ktoś mi poda gotowe wyniki, będę wdzięczna za wskazówki, które pomogą mi dojść do rozwiązania.

Dziękuję Olafek
HAu
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2013, o 12:33

Re: Pilne- zadanko z chemii prosze o pomoc

Post autor: HAu »

Aaa rozumiem o co Ci chodziło, wybacz, słowo propozycje zrozumiałam trochę inaczej. Przepraszam, drobne nieporozumienie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości