NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: rebelheart »

Mam kilka pytań dotyczących podręczników i zbiorów zadań do nowej podstawy programowej z chemii
1 Co sądzicie o książkach z serii Ciekawi Świata ? Są strasznie krytykowane, właśnie dlaczego ? Posiadam książki ze starej podstawy z operonu i do nowej podstawy z nowej ery i trudno mi się z nich uczyć, za to z serii Ciekawi świata o wiele łatwiej (dużo obrazków, kolory, tabelki).
2 Posiada ktoś zbiór zadań z operonu ciekawi świata/odkrywamy na nowo ? Są tam zadania schematyczne czy może raczej na pomyślenie ?
3 Poleca ktoś zbiory zadań i arkusze maturalne Teraz Matura z nowej ery ?
4 Posiada ktoś może odpowiedzi do maturalnych kart pracy z nowej ery ?
5 Przez to że uczę się chemii sam to mam pytanie czy przerabiać tematy, które nie są uwzględnione w podstawie programowej (iloczyn rozpuszczalności, elektrochemia, promieniotwórczość, prawo Hessa, reguła vant Hoffa, prawo rozcieńczenia Ostwalda)
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: Olafek »

rebelheart pisze:Co sądzicie o książkach z serii Ciekawi Świata ? Są strasznie krytykowane, właśnie dlaczego ? Posiadam książki ze starej podstawy z operonu i do nowej podstawy z nowej ery i trudno mi się z nich uczyć, za to z serii Ciekawi świata o wiele łatwiej (dużo obrazków, kolory, tabelki).
Jak dla mnie książki operonu są beznadziejne, dla ciebie te wszystkie obrazki i tabelki mogą być pomocne, ale jak dla mnie to tego jest po prostu za dużo na kupie, wolę jak jest ciągły tekst, większe uporządkowanie jak np. w nowej erze. Jak kto woli, ja nie lubię skakać po kartce. Nowa Era jak dla mnie idealna
rebelheart pisze: Przez to że uczę się chemii sam to mam pytanie czy przerabiać tematy, które nie są uwzględnione w podstawie programowej (iloczyn rozpuszczalności, elektrochemia, promieniotwórczość, prawo Hessa, reguła vant Hoffa, prawo rozcieńczenia Ostwalda)
To już zależy od ciebie, na pewno nie zgłupiejesz jak przerobisz. Jeżeli chodzi o regułę vant Hoffa, iloczyn rozpuszczalności i prawo Ostwalda to tego jest bardzo mało i czasami się przydaje (no może nie na maturze), promieniotwórczość też nie jest trudna. Prawo Hessa możesz odpuścić bo nie jest takie proste a wyleciało z podstawy, elektrochemia może się pojawić, ale jest tego dość dużo więc jak chcesz to nie rób.
adult
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:52

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: adult »

Zdecydowanie polecam Teraz matura Nowej Ery,zwłaszcza dział stechiometria przy jej zadaniach większość wymięka a na tegorocznej próbnej pojawiło się tak naprawdę identyczne
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: rebelheart »

W szkole nauczyciele u was pomijaja te zagadnienia czy moze je realizuja ?

Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: rebelheart »

Czym rozni sie to Tuż przed egzaminem od repetytorium albo vademecum ? To co jest w tym znajde tez w podrecznikach z nowej ery? Jakie wzory sa podane w tej czesci te wzory trzeba znac Posida ktos zbior zadan to jest chemia z nowej ery ? Godny polecenia ?

Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: rebelheart »

rebelheart pisze:Czym rozni sie to Tuż przed egzaminem od repetytorium albo vademecum ? To co jest w tym znajde tez w podrecznikach z nowej ery? Jakie wzory sa podane w tej czesci te wzory trzeba znac Posida ktos zbior zadan to jest chemia z nowej ery ? Godny polecenia ?
Mam jeszcze pytanie co do chemii organicznej pomineliscieizomerie optyczna ?
adult
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:52

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: adult »

rebelheart pisze:Czym rozni sie to Tuż przed egzaminem od repetytorium albo vademecum ? To co jest w tym znajde tez w podrecznikach z nowej ery? Jakie wzory sa podane w tej czesci te wzory trzeba znac Posida ktos zbior zadan to jest chemia z nowej ery ? Godny polecenia ?

Kupiłam niedawno,jeszcze nie przerabiałam,na pierwszy rzut oka: skumulowanie najważniejszych rzeczy + zadania głównie z doświadczeń i stechiometrii,moim zdaniem dość podchwytliwych. Lepiej przejrzyj w księgarni dopiero wtedy kupuj
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: NPP - kilka pytań o podręczniki i zbiory zadań

Post autor: Olafek »

Na stronie NE można przejrzeć te książki online, Tuż przed egzaminem wygląda nawet ciekawie Ja czekam, aż ukaże się cokolwiek z fizyki, niby arkusze już są ale bardziej wolałbym zbiór zadań i tuż przed egzaminem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość