Matura z biologii, fizyki i matmy

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Dorra
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2014, o 20:56

Matura z biologii, fizyki i matmy

Post autor: Dorra » 3 sty 2015, o 14:01

Cześć
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad moją przyszłością. Aktualnie jestem w drugie klasie liceum o profilu mat-fiz-inf. Z profilowymi przedmiotami radzę sobie całkiem całkiem, no może z infy nie jestem jakoś szczególnie uzdolniona, ale programowanie polubiłam. Od września uczę się dodatkowo biologii i z niej oraz z matmy i fizy zamierzam pisać maturę rozszerzoną. Tylko teraz problem. Chciałabym, by moje przyszłe studia były na jakimś kierunku przyrodniczym. Nie wiem jaki wybrać. Wiem, że chyba wszędzie będzie mi potrzebna wiedza z chemii, za którą nigdy nie szalałam i się zbytnio do niej nie przykładałam.
Po przydługawym wstępie w końcu pytania: jakie kierunki przyrodnicze, a ściślej nawet biologiczne byście mi polecali? Czy bez wiedzy z chemii byłoby mi strasznie ciężko (lecz wiedzą z fizyki)? Czy kierunki medyczne w ogóle wchodzą w grę?

Podobno chemia to córka fizyki, więc może tak źle na studiach nie będzie. Do tego jestem pełna zapału do nauki i jak będzie trzeba (a pewnie będzie), to i do chemii się przyłożę tylko nie wiem, czy dałabym radę ją ogarnąć
Czy na tego typu kierunkach chemia już na wstępie jest masakryczna i nie do ogarnięcia przez takiego mat-fiza, jak ja, czy w miarę spokojnie od początków jest przerabiana?

Wybaczcie za ilość pytań, odpowiedzcie choć na część Jak coś niejasno napisałam, to nie bijcie, tylko mnie dopytajcie :p

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii, fizyki i matmy

Post autor: Mårran » 3 sty 2015, o 14:25

Jest stronka w internecie, może jakiś maturzysta w tym miejscu poratuje, gdzie wpisujesz swoje przedmioty maturalne, profil uczelni, a ona znajduje Ci możliwe kierunki

Z biologią pewnie da radę na kilka. Jeśli chodzi o medkę, to musisz sprawdzić wymagania, na niektórych można z biologią i fizyką iść. No i do Łodzi można z bio i fiz, bio i mat czy fiz i mat.

Chemia w jakiejś formie tam jest, ale bez przesady, poczytasz książkę i nadrobisz. Na pewno na medce. Są większe problemy na tych studiach No może na farmacji byłby problem, oni tam cisną chemię, ale tam chyba w rekrutacji też trzeba, więc odpada.
Pani Buka

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post