Jaką czaszkę kupić?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
lusowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 16:01

Jaką czaszkę kupić?

Post autor: lusowicz »

Hej Kupując czaszkę na co warto zwrócić uwagę? Czy np. wyizolowana kość skroniowa, podniebienie lub żuchwa są ważne?

(Proszę, tylko bez komentarzy, że czaszka nie jest potrzebna i to nieetyczne. Pytam czysto hipotetycznie )
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: randomlogin »

[mod] z tym, ze nieetyczne, [mod] z tym, ze niepotrzebna. Problem w tym, ze niezgodne z prawem. Wiec proponuje z takimi pytaniami wypierdalac w podskokach z tego - i kazdego innego - forum.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Giardia Lamblia »

Jeżeli pytasz się o model.

Żeby miała wszystkie wyrostki, otwory, doły, bruzdy i inne tego typu badziewia + żeby były tam, gdzie mają być. Przed studiami raczej ciężko Ci będzie to ogarnąć, musiałbyś się posiłkować atlasem. Na google grafika też pewnie coś znajdziesz.

Jeżeli pytasz się o prawdziwą

[at]


Swoją drogą, prawdziwe są często tak zniszczone (mówiąc o tych ćwiczeniowych z zajęć), że ja osobiście złamanego grosza bym za nie w życiu nie dał - nawet jeżeli upadłbym na głowę i jednak zechciał jakąś czaszkę mieć. Na modelach najlepiej się uczyło.
Awatar użytkownika
lusowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 16:01

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: lusowicz »

W porządku, nie zdawałam sobie sprawy, że moje pytanie wywoła tyle negatywnych emocji. Zdaję sobie sprawę, że zakup prawdziwej czaszki nie jest zgodny z prawem, aczkolwiek praktykowany. Po prostu mając aktualnie znikomą wiedzę o budowie czaszki ciężko mi określić, które struktury są najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze do nauczenia. W każdym razie dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Mårran »

Nie negatywnych emocji, a komentarzy, które mówią prawdę. To nielegalne, ot co I przeważająca większość studentów czaszek nie ma, a zdają
Pani Buka
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Erick »

Naprawdę nie musisz mieć własnej czaszki, żeby się jej nauczyć. Przygotuj się porządnie na zajęcia, gdy masz dostępną czaszkę na anatomii i wtedy to ogarnij + jest masa filmików na YouTube, gdzie ludzie omawiają czaszki.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: pawelsl »

Erick pisze:Naprawdę nie musisz mieć własnej czaszki
Własna czaszka to się przyda
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: _Samira_ »

pawelsl pisze:
Erick pisze:Naprawdę nie musisz mieć własnej czaszki
Własna czaszka to się przyda
I to znacznie bardziej niż cudza.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Erick »

Fakt.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Sofia »

Taki wielki student medycyny a jednak w tak podstawowej rzeczy potrafi się pomylić.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2010, o 14:48

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Marecki »

Tak w ogóle to trochę szkoda na to kasy, bo to nie jest tanie (ani model ani prawdziwa)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: Mårran »

Taka czacha może kosztować nawet 300-400 zł, ja za to przez prawie miesiąc żarłam
Pani Buka
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Jaką czaszkę kupić?

Post autor: oogmeeway »

Przecież nie robisz z tą czaszką żadnych wygibasów, żeby nie móc jej za rok odsprzedać. Nie kasa w błoto tylko w zawieszenie.

Ogólnie nie polecam, chociaż na wszelki wypadek noś jakąś małą piłę w plecaku - a nuż ktoś wykituje na ulicy i nie będzie świadków
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości