Redukcja aldehydu do alkoholu

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
sirkikczas
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2015, o 14:40

Redukcja aldehydu do alkoholu

Post autor: sirkikczas »

Witam,
mam problem z projektem procesowym. Otóż, muszę opisać sposób otrzymania alkoholu etylowego poprzez redukcję aldehydu octowego i potem nanieść to na schemat ideowy i technologiczny. Jednakże, nigdzie nie mogę znaleźć warunków w jakich się to wykonuje, tj. temperatura, ciśnienie, itp. oraz aparaturę, w jakiej to się odbywa. Nie jestem zbyt dobry z chemii i zwracam się z prośbą o pomoc. Z góry dziękuję za wszelką podpowiedź. x)
pesel

Re: Redukcja aldehydu do alkoholu

Post autor: pesel »

sirkikczas pisze:Jednakże, nigdzie nie mogę znaleźć warunków w jakich się to wykonuje, tj. temperatura, ciśnienie, itp. oraz aparaturę, w jakiej to się odbywa
A robi się w przemyśle etanol z aldehydu?
sirkikczas
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2015, o 14:40

Re: Redukcja aldehydu do alkoholu

Post autor: sirkikczas »

Z tego co wiem to tak. Tylko nie nadaje się on do spożycia, bo jest skażony aldehydem.

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Redukcja aldehydu do alkoholu

Post autor: DMchemik »

Nie słyszałem by gdzieś taki proces się odbywał, ale ok, nie będę się kłócił, może lokalnie komuś się opłaca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość