Deklaracja - ważne pytanie.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Deklaracja - ważne pytanie.

Post autor: Kraina_czarow »

Hej,
W tym roku złożyłam deklaracje we wrześniu, że chcę pisać biologie i chemie na rozszerzeniu (poprawiam) no i matme też chciałam poprawić (podstawę).
Teraz zmieniłam decyzje i matematyki nie będę ruszać, bo w sumie wynik jest na tyle wysoki, że nie ma czego poprawiać.
Moja szkoła jest jakies 250 km ode mnie, więc nie na ręke mi tam jechać i to zmieniać. Nie mam też czasu za bardzo na takie wyjazdy. Dzwoniłam do szkoły to te kobity w sekretariacie nic nie wiedzą, aż boję się czy w ogóle moja deklaracja gdzieś jest
Co w wypadku jak zaznaczyłam poprawę matmy na podstawie, i się nie zjawię?
0 ptk czy wynik będzie ważny ten co dostałam kiedyś? Boję się że cała praca pójdzie na marne bo w czerwcu zobacze 0 % z maty bo nie przyszłam .
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Deklaracja - ważne pytanie.

Post autor: Wyżlin »

Nie musisz się martwić, ten wynik co miałaś z matmy zostanie, nie musisz iść na ten egzamin i tyle.
agacia_iskierka pisze:Hej,
Dzwoniłam do szkoły to te kobity w sekretariacie nic nie wiedzą, aż boję się czy w ogóle moja deklaracja gdzieś jest
Być powinna, jak składałaś we wrześniu to teraz staje się deklaracją ostateczną, ale znając życie i te całe szkolne sekretariaty to podzwoń czy na pewno jesteś tam.
Matematyk666
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2015, o 13:36

Re: Deklaracja - ważne pytanie.

Post autor: Matematyk666 »

Dokładnie, jeśli nie stawisz się na egzamin, to nic się nie dzieje. Nawet nie wpisują tego przedmiotu do aneksu. Zostają poprzednie wyniki.

Zawsze liczy się ten najwyższy, niezależnie kiedy był uzyskany. Można nawet (w skrajnym przypadku) zanieść na uczelnię świadectwo maturalne i 3 aneksy i powiedzieć: to jest dokument, który potwierdza że zdałam maturę, z pierwszego aneksu bierzecie wynik z biologii, z drugiego aneksu wynik z chemii, a z trzeciego aneksu wynik z matematyki

W procedurach egzaminu na stronie CKE jest napisane, że Osoba składająca deklarację otrzymuje od dyrektora szkoły jej kopię z potwierdzeniem przyjęcia". Jeśli to masz, nie musisz się o nic martwić.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Deklaracja - ważne pytanie.

Post autor: Wyżlin »

Matematyk666 pisze: W procedurach egzaminu na stronie CKE jest napisane, że Osoba składająca deklarację otrzymuje od dyrektora szkoły jej kopię z potwierdzeniem przyjęcia". Jeśli to masz, nie musisz się o nic martwić.
kopię. ja tego nie mam chyba będę musiała się tam przejść
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Deklaracja - ważne pytanie.

Post autor: randomlogin »

Wiekszosc nie ma. Bo i wiekszosc szkol nie wydaje, o ile sie o to nie upomni. A niektore robia problemy nawet jesli sie upomni. Ale tez pamietac nalezy, ze choc wiekszosc kopii nie ma, to zdecydowana wiekszosc tej wiekszosci nie ma tez z tego powodu zadnych problemow.
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Deklaracja - ważne pytanie.

Post autor: Kraina_czarow »

Dzięki Wam za odpowiedzi. Ostatnio mnie właśnie prześladuje myśl, czy na pewno jak przyjadę na maturę to będę na liście żeby wejść na sale.
Bo w mojej szkole niezły burdel jest. Jak dzwoniłam dzisiaj to najpierw mnie zbyła pani w sekretariacie, że ona nic nie wie i kazała zadzwonić za dwie godziny, a później jak zadzwoniłam to odebrała dyrektorka (wiem, bo kojarzę z głosu) i na pytanie, czy jest gdzieś moja deklaracja usłyszałam A WIE PANI Z KIM PANI ROZMAWIA Z DYREKTOREEEEEEEEM .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości