Rezygnacja ze studiów

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

nie wiem na jakiej zasadzie to dziala. Myslalem ze maja jakas baze danych ze studentami.

Teraz nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie a propo. Czy jesli pojde na inny wydzial i niektore przedmioty bedzie mozna przepisac to czy oni maja jakis wglad, ktore przedmioty mam zaliczone czy tylko indeks daje taka mozliwosc?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: randomlogin »

Indeks. Albo wydruk z systemu starej uczelni zatwierdzony przez dziekana, jesli na danej.uczelni indeksow nie ma
Poza tym to nie daje zadnej gwarancji przepisania ocen i tak.

Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

Nie do konca mi o to chodzilo. Np jezeli ktos by sobie dopisal. Moze napisze na przykladzie. Jezeli ktos by sobie dopisal samoxzielnie ocene w starym indeksie to maja mozliwosc sprasdzenia tego na innej uczelni?

Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

Jeszcze mam jedno pytanie. Na studiach każą podpisywac jakies dokumenty na temat płacenia za warunki w przypadku niezaliczenia jakiegos przedmiotu i teraz mam pytanie. Co jesli mam niezaliczone przedmiotu i

a) podpisze ten dokument i zostane na drugi semest, ale nie bede uczeszczal na zajecia.
b) podpisze, ale nie przejde na drugi semestr ze wzgledu na brak ECTS
c) nie podpisze dokumentu

pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: pawelsl »

Damian12 pisze:Jeszcze mam jedno pytanie. Na studiach każą podpisywac jakies dokumenty na temat płacenia za warunki w przypadku niezaliczenia jakiegos przedmiotu i teraz mam pytanie. Co jesli mam niezaliczone przedmiotu i

a) podpisze ten dokument i zostane na drugi semest, ale nie bede uczeszczal na zajecia.
b) podpisze, ale nie przejde na drugi semestr ze wzgledu na brak ECTS
c) nie podpisze dokumentu
Szczegóły zależą od uczelni, ale generalnie:

a) Nie wpiszą Ci zaliczenia semestru bez uiszczenia opłaty za warunek. Jak zapłacisz, możesz nie uczęszczać.
b) Nie ma kurka puli ECTS
c) Wolny kraj. To co podpisujesz to prawdopodobnie umowa o studiowaniu (tak czy inaczej nazwana). Studiować nie trzeba.
Damian12 pisze:Nie do konca mi o to chodzilo. Np jezeli ktos by sobie dopisal. Moze napisze na przykladzie. Jezeli ktos by sobie dopisal samoxzielnie ocene w starym indeksie to maja mozliwosc sprasdzenia tego na innej uczelni?

Z dużym prawdopodobieństwem inna uczelnia tego nie sprawdzi.
Można też sobie np. podpisać oświadczenie o wysokości zarobków (za pracodawcę) i pójść do banku po kredyt.

Różne rzeczy można sobie samemu napisać. Tylko potencjalne konsekwencje to przeniesienie toku studiów w inne miejsce i znaczna zmiana zakresu materiału do przyswojenia.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: randomlogin »

W B chodzilo chyba o zrealizowanie przedmiotow za wystarczajaco duzo ECTS zeby w ogole moc dostac warunek.

Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

Random, dokladnie o to mi chodzilo. W a) chcialem dowiedziec sie czy bede musial placic za warunek .

W drugim to samo, czy bede musial placic jezeli podpisze

pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: pawelsl »

No to w B w ogóle nie kwalifikujesz się do warunku.
A co do A. wszelkie specjalne zabiegi w toku studiowania, w tym warunek, są rozpatrywane na Twój wniosek. Nie będziesz chciał powtarzać, nie złożysz wniosku, nie zapłacisz, nie zaliczysz semestru.

Swoją droga, kiedyś sprawy opłat za warunki itp. regulowały przepisy uczelni w randze regulaminów i uchwał senatu (czyli również obowiązujące, ale mało kto czytał) i nikt nie miał pytań. Teraz dają umowy na zasadzie kawa na ławę", w których jest w sumie to samo co wcześniej - i nagle dużo wątpliwości -)
Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

Czyli jezeli podpisze ta umowe z wydzialem to nie znaczy ze bede placil za warunek?

W B gdy nie zakwalifikuje sie to nic mi nie grozi w zwiazku z oplatami ?

Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

Jest ktos w stani. Mi odpowiedziec co jest w przypadku B? Jesli podpisze umowe, a nastepnie dziekan skresli mnie z listy. Czy wtedy bede musial placic za niezaliczone przedmioty?

pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: pawelsl »

Słuchaj, a może pobierz tę umowę ze strony uczelni lub z dziekanatu i ją po prostu przeczytaj? Tam jest napisane kiedy i za co płacisz.
Damian12
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2015, o 22:36

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: Damian12 »

Mam ta umowę, przeczytałem, ale nie ma tam nic na temat skreslenia z listy z powodu braku uzyskania min pkt ECTS itp
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Rezygnacja ze studiów

Post autor: pawelsl »

Ponownie zastrzegam, że każda uczelnia sama ustala zasady, dlatego właściwszy do pytania byłby dziekanat.

Ale naprawdę nie rozumiem Twojego problemu. Jak nie zaliczysz semestru i nie zawnioskujesz o warunek, powtórzenie semestru czy co tam jeszcze to nie zapłacisz za to, co nie zostanie Ci przyznane.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości