Ile osób odpada na Medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
matematyk
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:47

Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: matematyk »

Czesc czy wiek ktos ile osob odpada na medycynie? Słyszałem ze na uj jeden rocznik zaczelo 220 osob, a skoczylo 90
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: placek »

Patrząc na twój nick nie powinieneś mieć problemu z tym zadaniem
220 - 90= 130.
Mam nadzieje że pomogłem.
matematyk
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:47

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: matematyk »

Pytam kogos kto studiuje czy moglbu te info potwierdzic.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: placek »

Studiuje w Łodzi niestety u nas nikt nie skończył studiów
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: promyczek14175 »

W sumie dobre pytanie, ile osób przechodzi bez problemu, a ile zostaje na repecie. Pewnie zależy to od uczelni.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Mårran »

W Gdańsku z reguły zaczyna koło 300 osób stacjo+niestacjo, a kończy 220-240. Tak ze statystyk uczelnianych. Nie wiem, jak na innych uczelniach.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Collo »

W Wawie raczej trudno określić ile osób odpada patrząc na liczbę osób, które zaczynają i które kończą, bo wiele osób się tutaj przenosi. Poza tym nie zawsze ludzie odpadają przez egzaminy tylko sami rezygnują w trakcie roku z wielu różnych przyczyn. W naszym roczniku pewnie więcej osób skończy niż zacznie, bo większość zdała na II rok, kilka dołączyło z innych miast + w tym roku przyjęli do nas studentów z Ukrainy na niestacjonarne.

Łobuziaczek
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, o 11:25

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Łobuziaczek »

Ja studiuje na UJ-cie ale o takim przypadku nie słyszałem. Tak jak wspomniał Collo są takie osoby, które rezygnują same, są i takie, które nie zaliczają egzaminów i odpadają. Ale to z reguły kilkanaście osób ale żeby aż 130.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: randomlogin »

Na UJ standardem jest, ze z zaczynajacym rocznikiem nie skonczy 1/3 mniej wiecej.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Mårran »

No z początkowym rocznikiem to tyle kończy Kwestia to w ogóle odpaść, a to takie częste nie jest.
Pani Buka
matematyk
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:47

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: matematyk »

A gdzoe studiowalas? Bo z tego co słysze to [podobno czeste:) Wiadomo, ze nie akzdy ale bardzo wiele przypadkow
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: placek »

No w większość nikt nie kończy tych studiów lekarzy sprowadza się z Afrykańskich plemion. Plemienni szamani świetnie leczą.

Po co Ci taka wiedza? zakładasz już że odlecisz w stronę zachodzącego słońca po nie zdanej anatomii czy jak?

Poza tym z łatwością na tym forum można znaleźć te informacje, ba nawet dotyczące poszczególnych uczelni
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Giardia Lamblia »

Nie o kończeniu, a o różnicy 1-2 rok.

Patrząc po wynikach biostatystyki na 2 roku (podawanych po indeksach, z czego 1-2 pierwsze cyfry to rok założenia indeksu)

321 osób było na liście zdających.
282 z rocznika 13
34 z rocznika 12
4 z rocznika 10
1 z rocznika 09 (cyfra 9)

Możliwe, że część nie była dopuszczona do zaliczenia, bo lista osób na kolokwium z biochemii zawierała: spis osób wraz z numerem grupy 340 osób (28 grup). Aczkolwiek najprawdopodobniej liczyli osoby, które miały warunek z histologii i na nim poległy (było ich sporo chyba nawet z 20).

Przyjętych na 1 rok było ok. 380 osób. Z czego kilkanaście osób widmo (nigdy nie pojawili się na zajęciach).

Teoretycznie odpadło 60 osób po 1 roku.
Faktycznie odpadło około 100 osób. W cudzysłowie, ponieważ część siedzi teraz na niższym, tj. pierwszym roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości