Zmiana Szkoły [pomocy]

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Wiciu17
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:45

Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: Wiciu17 »

Witam wszystkich, postanowiłem sięgnąć po pomoc, poradę na tutejsze forum. Mianowicie w 2014 roku za swoją szkołę wybrałem Krakowski Zespół Szkół Łączności o profilu informatyka. Po zakończeniu pierwszego semestru doszedłem do wniosku ze informatyka to nie jest co co chciałem robić w życiu, a bardziej coś związanego z medycyną (na drugim miejscu miałem Krakowskie II lo) Tutaj rodzie się moje pytanie, Czy jest jakaś szansa ,ze gdybym przeniósł się do jakiegoś liceum na biol chem o ile nie jest za późno, dało rade by radę to jeszcze uratować. I jak myślicie będą w stanie mnie przyjąć ? ilość pkt po gimnazjum (około 165, 170). Bardzo proszę o pomoc.

Paweł
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: LillyM666 »

Można chyba, ale od pierwszej klasy zaczynając. Trzeba się upewnić u dyrektora szkoły.

Wiciu17
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:45

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: Wiciu17 »

Myślisz ze zaczynając od pierwszej klasy (mając rok w plecy) ?
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: Kacperek »

Ja jak zmieniłem szkołę z Technikum na Technikum o całkowicie innym profilu, szedłem normalnie do 2 klasy, ale miałem zaliczyć przedmioty zawodowe plus rozszerzenia - po prawdzie nic nie zdawałem, dwa przedmioty zacząłem zdawać i dali sobie spokój)
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: LillyM666 »

Tyle, że on chodzi chyba do technikum i chce iść do liceum. Zależy jakie też masz oceny z przedmiotów wiodących (biologia i chemia), może po zdaniu jakiegoś egzaminu sprawdzającego puszczą od drugiej klasy. A rok w plecy korzystniejszy jeśli czujesz, że chcesz iść pod medycynę niż na informatyka.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: Mårran »

Jeśli zmienisz technikum na liceum, to i tak z czterech lat zrobisz jeden plus trzy (jakby przenieśli Cię do pierwszej klasy), czyli wyjdziesz na zero.

Co do materiału, to spokojnie zrobisz wszystko w trzeciej klasie, więc bez stresu. Oczywiście jesli chcesz, to dobry nauczyciel z bio/chem moze dać Ci 80% nauki za darmo w szkole
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: randomlogin »

Nie za darmo, tylko za cene chodzenia na zajecia. I uwazania na nich!
To czasem wymaga zbyt duzych wyrzeczen, zeby bylo ekonomicznie uzasadnione.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: Mårran »

Randoś, a Ty jak zwykle promujesz swoją wizję szkolnictwa Na wszystkim uważać nie trzeba, ba nie trzeba na wszystkim nawet być. Wystarczy parę godzin bio, chem ^^
Pani Buka
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: Zmiana Szkoły [pomocy]

Post autor: KamilB »

A czasem po tej reformie nie jest teraz tak, że w pierwszej klasie wszyscy mają to samo niezależnie od profilu szkoły i rozszerzeń?
Właśnie chyba jest to po to, żeby ułatwić zmianę po pierwszej klasie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość