Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwianie w

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwianie w

Post autor: karolajn_a »

Witam!
W tym roku będę poprawiać maturę, napisaną w 2014. Moje pytanie brzmi: czy w 2014 roku na kierunek lekarski na UJ przelicznik dla matematyki podstawowej wynosił 1%-1pkt., czy wynik z matury podstawowej był dzielony przez 2? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: ameba11 »

Hej ja również pisałam maturę w 2014 a teraz poprawiam. W rekrutacji w 2014 punkty z matematyki podstawowej nie były dzielone na 2 tzn. masz np.70 % z podstawy to tak jakbyś miała 70% z rozszerzenia ale od tego roku niestety punkty z podstawy są dzielone na 2.Zdajesz podstawe czy rozszerzenie z matmy? Poprawiasz biol i chem?
karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

Hej! dziękuję za Twoją odpowiedź. Zdaję biologię i chemię na rozszerzeniu. A z matmy podstawa trochę szkoda, że punkty są dzielone przez dwa. ale JEST szansa -)

karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

ameba11, Ty też pewnie starasz się na medycynę? Zostałaś w domu czy zaczęłaś studia na innym kierunku? Też zdajesz z matematykj podstawę?

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: ameba11 »

też medycyna właściwie to poszłam na studia, ale zrezygnowałam i teraz jestem w domu. Matematyke mam już napisaną(podstawa) i naprawdę nie chciałoby mi się jej poprawiać . /jeśli UJ to myślałaś o niestacjonarnych czy tylko stacjo (bo na stacjo są naprawdę b.wysokie progi)? Zostałaś w domu czy studiujesz? Ile masz jeszcze do przerobienia działów z biol i chem?
karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

Dostałam się na analitykę medyczną do Wrocławia, ale zrezygnowałam. Więc siedzę w domu chciałabym dostać się na stacjonarne. Niestety nie wypłacę się przy niestacjonarnych z chemii została mi tylko chemia organiczna, a z biologii zwierzęta, człowiek, ekologia no i genetyka. Niestety siedzenie w domu mnie rozleniwiło i odkładałam wszystko na później. teraz trochę mi się tego uzbierało. Ale najgorsze mam za sobą. te wszystkie protisty i hormony roślnne. -)

karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

A Ty masz jeszcze sporo pracy przed sobą? Stresujesz się przed poprawką? planujesz coś, gdyby nie wyszło, czy będziesz próbować do skutku?

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: ameba11 »

Ja też najbardziej chciałabym się dostać na stacjo bo na niestacjonarne mnie nie stać więc nie mam wyboru .Teraz mam takie wrażenie ,że wszystko czego się już nauczyłam będę musiała i tak powtórzyć bo już dużo zapomniałam , z chemii jeszcze sporo z nieorganicznej(bo od organicznej zaczęłam) a z biologii ekologia, ewolucjonizm, genetyka, trochę z roślin i zwierząt. Robisz zadania z witowskiego z biol i chem czy tylko z chem ?
Stresuję się bardzo, a planu awaryjnego nie mam żadnego,a ty?
karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

Ameba11, już w tamtym roku postawiłam wszystko na jedną kartę, nie mając żadnego planu B. Uważam, że to dobrze, że ten rok spędziłam w domu i dałam sobie szansę spróbować jeszcze raz na medycynę. Jednak, no. z przyczyn prywatnych nie chcę kolejnego roku spędzić w domu. Dlatego jeśli nie uda mi się z medycyną, to pójdę na jakiś inny kierunek, po którym mogłabym znaleźć pracę.
Robię zadania z chemii z Witowskiego, jego biologii nawet nie mam -)
Mamy o tyle dobrze, że wiemy co nas czeka, jak to właściwie wygląda, to siedzenie w sali, jak wygląda sprawa czasu itd. Ja na pewno wiem już co zjeść, w połowie egzaminu tak burczało mi w brzuchu że nie mogłam się skupić bo myślałam tylko o tym, że cała sala to słyszy.

karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

Ameba11, już w tamtym roku postawiłam wszystko na jedną kartę, nie mając żadnego planu B. Uważam, że to dobrze, że ten rok spędziłam w domu i dałam sobie szansę spróbować jeszcze raz na medycynę. Jednak, no. z przyczyn prywatnych nie chcę kolejnego roku spędzić w domu. Dlatego jeśli nie uda mi się z medycyną, to pójdę na jakiś inny kierunek, po którym mogłabym znaleźć pracę.
Robię zadania z chemii z Witowskiego, jego biologii nawet nie mam -)
Mamy o tyle dobrze, że wiemy co nas czeka, jak to właściwie wygląda, to siedzenie w sali, jak wygląda sprawa czasu itd. Ja na pewno wiem już co zjeść, w połowie egzaminu tak burczało mi w brzuchu że nie mogłam się skupić bo myślałam tylko o tym, że cała sala to słyszy.

makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: makebelieve »

karolajn_a, a jakie przedmaturalne menu polecasz?
karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

Makebelieve typowe zestawienie - Witowski, Pazdro i sporo własnych notatek z lekcji

karolajn_a
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2014, o 11:05

Re: Medycyna na UJ, punktowanie matematyki, proszę o rozwian

Post autor: karolajn_a »

i książki do chemii z Nowej ery.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości