Krótko nt. podręczników

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Laura98
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 22:21

Krótko nt. podręczników

Post autor: Laura98 »

Hej. Czy podręczniki nowej ery do biologii uzupełnione biologią villego wystarczą do opanowania materiału na maturę rozszerzoną? Czy powinnam może też przeczytać jakieś dodatkowe publikacje? Czy dodatkowe książki czytacie na bieżąco z materiałem czy może przy powtórkach w trzeciej klasie? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Krótko nt. podręczników

Post autor: Smile_Forever »

Pod maturę rozszerzoną oprócz przyswojonej wiedzy musisz jeszcze przerabiać dużą liczbę arkuszy i zadań maturalnych, żeby nauczyć się myślenia pod klucz". Biologia Villeego może służyć za poszerzenie wiedzy, ale pod kątem matury zawiera zdecydowanie zbyt dużo szczegółów. Oprócz podręczników Nowej Ery możesz sobie jeszcze poczytać operonowskie. Z własnego doświadczenia wiem, że mając do dyspozycji kilka podręczników materiał się lepiej powtarza i utrwala .
Laura98
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 22:21

Re: Krótko nt. podręczników

Post autor: Laura98 »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jak sądzisz, czy te arkusze zacząć rozwiązywać od razu czy może lepiej po przerobieniu całego materiału? (Wyprzedzam materiał szkolny), myślę, że 5-6 miesięcy przed maturą będę miała przerobioną całość, zostaną powtórki.
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Re: Krótko nt. podręczników

Post autor: kubulus »

Ja ze swojej strony polecam podręczniki Nowej Ery, są lepsze od Operonowskich, chociaż jeżeli masz budżet to nie zaszkodzi przeczytać także te drugie, bo zawsze to lepiej się utrwala wiedza czytając inne podręczniki niż ciągle jeden ten sam.
Co do rozwiązywania to możesz to zrobić na dwa sposoby:
1. Uczyć sie działami i rozwiązywać zadania zaraz po przerobionym dziale, tutaj przydadzą Ci się książki Witowskiego z zadaniami, jest tam kupa zadań i co najbardziej mi się spodobało, znajdziesz tam arkusze maturalne posegregowane działami. Minusem tego sposobu jest fakt, że Twoje wyniki w stosunku do wiedzy będą zawyżone, bo o wiele łatwiej przerabia się zadania zaraz po przeczytaniu działu niż potem po przeczytaniu dziesiątek działów.
2. Przeczytać cały materiał i próbować rozwiązywać zadania, da Ci to pogląd z czego masz większe braki z czego mniejsze. Polecałbym raczej ten sposób.

Najważniejsze tak jak koleżanka wyżej wspomniała to nauczyć się odpowiadania pod klucz. Tutaj pomogą jedynie arkusze, zwracaj uwagę na wydawnictwo arkusza. Najbardziej bierz pod uwagę te z maja z CKE potem OKE Operon itd.

Tutaj masz fajnie posegregowane arkusze wraz z kluczami:

Kod: Zaznacz cały

sqlmedia.pl/index.php?site=3&&id=2
Powodzenia!
Laura98
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 22:21

Re: Krótko nt. podręczników

Post autor: Laura98 »

Dziękuję za link, również myślę, że druga opcja jest lepsza. Witowskiego sobie dokupię, słyszałam, że chemia jest okej, chociaż zadania są łatwe, gorzej z biologią, ale zawsze jakaś tam baza jest.

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to jest z olimpiadą? W poniedziałek po lekcji zapytam Panią nauczycielkę, natomiast chciałabym już się dowiedzieć czy OB wymaga bardzo dużego rozszerzenia? Finalista ma 100% na maturze, natomiast laureat ma maxa na dany kierunek studiów?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości