Błagam pomocy małe robaczki na elewacji domu!!!

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
kopcie36
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 15:33

Błagam pomocy małe robaczki na elewacji domu!!!

Post autor: kopcie36 »

Witam od jakiegoś tygodnia terroryzują moją rodzinę małe milimetrowe robaczki (przypominają ziarnka maku) w kolorze czarnym z czerwonymi nóżkami są na całej elewacji domu i zaczęły wchodzić na parapety do środka. Za pierwszym razem było ich setki teraz już mniej bo nie otwieramy okien ale tak się żyć nie da idzie lato udusimy się z rodziną nie można nawet domu wywietrzyć bo te gnidy zaraz włażą do środka. Upodobały sobie szczególnie ściany nasłonecznione i tam się opalają choć mąż mówił, że kryją się również pod balkonem. Chciałam zrobić im zdjęcie ale mam słaby aparat więc nici. Dodam jeszcze, że nie mają żadnych skrzydełek, nie skaczą a łażą powoli po elewacji. Błagam o pomoc jak się ich pozbyć i co to jest
hillinghton
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 19:18

Re: Błagam pomocy małe robaczki na elewacji domu!!!

Post autor: hillinghton »

Dołączam się do pytania. Te natrętne stworzenia pojawiają się głównie w kwiecień/maj (kiedy zaczyna się robić ciepło) i siedzą sobie na elewacji, głównie pod listwami, gzymsami, przy oknach. I tak od wiosny do zimy. Jest ich mnóstwo nawet w oknach. Oczywiście od strony południowej i zachodniej, od wschodu ich ilość jest znikoma. Nie mają skrzydeł, nie skakają. Trudno powiedzieć jakiego są koloru, gdyż są tak małe, ale po dokładniejszej obserwacji określiłabym jako czarno-pomarańczowe (czarne z pomarańczowymi nóżkami). Dostrzegłam też, że mają coś w rodzaju czółek.
Załączniki
20150424_192306.jpg
3.JPG
2.JPG
1.JPG
polishnigga
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2016, o 22:34

Re: Błagam pomocy małe robaczki na elewacji domu!!!

Post autor: polishnigga »

Witam,

Kolejny raz podbijam temat, w tym roku te paskudy dopadły także i mnie, PROSZĘ O POMOC!
Mulberry
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 09:37

Re: Błagam pomocy małe robaczki na elewacji domu!!!

Post autor: Mulberry »

Te roztocze pojawiaja sie na elewacji domu, wtedy gdy macie Panstwo nieoddzielona czesc domostwa od trawy, tzw jesli nie ma waskiego paska chodnika lub zwiru oddzielajacego mury domu od ogrodu. Niestety zwalczenie go jest trudne, można proskac na elewacje domu karcherem lub ja dokladnie umyc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości