Carl Zeiss - kompatybilność części

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Vaymar
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 12:20

Carl Zeiss - kompatybilność części

Post autor: Vaymar »

Cześć. Mam gorącą prośbę o ocenę integralności dwóch części.

Pierwsza z nich, kondensor do kontrastu fazowego zmiennego:

ebay.de/itm/Mikroskop-Kondensor-Phv-Apl-0-9-e-fur-variablen-Phasenkontrast-Carl-Zeiss-Jena-/331517403367

Druga, zestaw głównie obiektywów:

ebay.de/itm/Phasenkontrast-Carl-Zeiss-Jena-/331525790646

Wszystko to miałoby chodzić pod Amplivalem. Na chłopski rozum wydaje się, że nie powinno być problemu, ale nie chcę kogoś wprowadzić w błąd i narazić koszty.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Carl Zeiss - kompatybilność części

Post autor: planapo »

To nie sa obiektywy od Amplivala. Szukaj obiektywow Ph z oznaczeniem 160 - wiecej tutaj: obiektywy-na-160mm-oznaczenia-co-kupowa ... t47212.htm
Vaymar
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 12:20

Re: Carl Zeiss - kompatybilność części

Post autor: Vaymar »

Dzięki Planapo.

A tak już dla zaspokojenia mojej ciekawości.
Gdyby z tego równania usunąć Aplivala. Czyli nie bierzemy pod uwagę czynnika mikroskopu, pod którym to miałoby działać, to czy jest sens sparowania tego konkretnego kondensora z tymi konkretnymi obiektywami?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Carl Zeiss - kompatybilność części

Post autor: planapo »

Nie jestem specem od zeissow i mieszania ichniejszych kontrastow fazowych, sugerowalbym tylko trzymanie sie dlugosci optycznej obiektywow w mikroskopie. Po prostu krotkie wymagaja przedluzek co zmusza do kombinowania, poza tym sa to stare obiektywy, a wiec wg mnie nie warto. Z kolei odwrotnie: obiektywy na 160 mm i 45 mm dlugosci optycznej moga sie nie zmiescic fizycznie w mikroskopie na krotkie (33 mm) z powodu zbyt waskiego zakresu przesuwu stolika.

Przyslony w kondensorze mozna nawet dorobic recznie - kombinowac sie da, tylko pytanie czy jest sens.
Vaymar
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 12:20

Re: Carl Zeiss - kompatybilność części

Post autor: Vaymar »

Wielkie dzięki za tak konkretną i szybką odpowiedź.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości