Jeśli nie medycyna, to co?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
angelam
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2015, o 14:40

Jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: angelam »

Hej, w tym roku zdawałam maturę rozszerzoną z biologii i chemii, przewiduję około 80% z biologii i 75% z chemii. Jest to dobry wynik, ale niewystarczający na medycynę, na którą chciałam się dostać, ani nawet na stomatologię. Na jakie kierunki w takim razie mogłabym zdawać i czy warto poprawiać maturę? Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: mizu »

Myślałaś może nad jakimiś studiami chemicznymi na politechnice? Poszłabyś i podszkoliłabyś się do poprawki Możliwe, że ja tak zrobię jeśli okaże się, że nie dostanę się na medycynę.
angelam
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2015, o 14:40

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: angelam »

Boję się, że zmarnuje czas ucząc się do poprawki, a i tak nie uda mi się dostać w przyszłym roku, bo ta nowa matura z chemii była naprawdę prosta, a porobiłam idiotyczne błędy ze stresu i nieuwagi (
evae
Posty: 7
Rejestracja: 3 gru 2014, o 15:13

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: evae »

Nie martw sie.czuje sie jak idiotka. pattzac jakie bledy zrobilam i robie gap year i zakueam

Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: Wesoła Ameba »

Ja również czuję się jak idiotka jak patrzę jakie błędy porobiłam na chemii, wszystko z niedoczytania, eh. Będę poprawiać na 100% za rok.
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: Wesoła Ameba »

Tylko się zastanawiam czy idąc na farmację na rok dam radę poprawić maturę, czy lepiej iść na kierunek typu chemia czy technologia chemiczna na polibudę.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: mizu »

Farmacja to o wiele bardziej wymagające studia niż taka technologia chemiczna. Myślę, że na technologii byłaby najlepsza powtórka do poprawki ^^ Dzisiaj chyba się tam rejestruję w razie czego.
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: Wesoła Ameba »

mizu pisze:Farmacja to o wiele bardziej wymagające studia niż taka technologia chemiczna. Myślę, że na technologii byłaby najlepsza powtórka do poprawki ^^ Dzisiaj chyba się tam rejestruję w razie czego.
Do jakiego miasta składasz na polibudę?
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: mizu »

Gdańsk, Politechnika Gdańska. Wczoraj sprawdzałam jakie przedmioty są realizowane na pierwszym roku i stwierdziłam, że pod kątem powtórki wiadomości z liceum to najlepiej biotechnologia (ale tam jest najwyższy próg z chemicznego), a na drugim miejscu technologia chemiczna. Biotechnologia mnie zachęciła, ponieważ są przedmioty takie jak podstawy chemii i podstawy biologii, a to powtórka z liceum z dodatkowym rozszerzeniem. A na technologii dochodzą jeszcze bardziej ścisłe przedmioty. Zastanawiam się, co wybrać. Wydaje mi się, że lepsza praca po technologii jakbym już utknęła na tych studiach. A Ty jakie masz plany?
Awatar użytkownika
muoli
Posty: 66
Rejestracja: 17 lip 2013, o 15:33

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: muoli »

Ja studiowalam rok farmacje i poprawiłam maturę:-) to jest możliwe, wystarczy tylko chcieć. Jesli pojedziecie na chemię czy jakas technologie na polibudzie to pochłoną was przedmioty typowo matematyczne i wyjdzie ze Uczycie sie wielu rzeczy niezwiązanych z matura Polecam pójście na farmacje i nierobienie sobie roku przerwy w domu, 1rok nie jest wcale trudny:-)

Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: Wesoła Ameba »

mizu pisze:łam maturę:-) to jest możliwe, wystarczy tylko chcieć. Jesli pojedziecie na chemię czy jakas technologie na polibudzie to pochłoną was przedmioty typowo matematyczne i wyjdzie ze Uczycie sie wielu rzeczy niezwiązanych z matura Polecam pójście na farmacje i nierobienie sobie roku przerwy w domu, 1rok nie jest wcale trudny:-)
Ja planuję iść na rok na farmację, a jak się nie dostanę to na chemię na UG. Zastanawiałam się nad polibudą, ale zrezygnowałam, osoby piszące wyżej mają rację.
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: Wesoła Ameba »

Chyba coś z cytatem nie tak.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: mizu »

Seeba, ja myślałam nad studiami chemicznymi ze względu na dorwanie się do laboratorium Nowa matura wymaga szczegółowego przygotowania się z doświadczeń chemicznych, których w mojej szkole ani razu nie widziałam. Ale jednak nie pójdę na studia chemiczne, bo medycyna wygrywa ze wszystkim, a jeszcze mam szanse dostać się w tym roku. Poczekam i zobaczę jak się wszystko ułoży i to moja ostateczna decyzja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości