Rekrutacja na lekarski,a alergia i zaświadczenie.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Tigroid
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2015, o 12:04

Rekrutacja na lekarski,a alergia i zaświadczenie.

Post autor: Tigroid »

Jak wiadomo po rekrutacji trzeba przynieść zaświadczenie lekarskie , by później móc zrobić badania.
Mam nadwrażliwą skórę na rękach tzn. unikam detergentów i smaruje łapki mazidłami, bo nie chcę sterydów.
Dowiedziałam się niedawno, od mojej specyficznej pani doktor rodzinnej, że mi takowego zaświadczenia nie podpisze, bo cytując czy chciałaby pani, abym ja dotykała panią takimi rękami?

No więc zburzyło to mój spokój. Czy faktycznie sucha, wrażliwa skóra dłoni dyskwalifikuje mnie z medycyny?

Jest co prawda w informacji na tronie internetowej różnych uczelni, że student jest narażony na czynniki alergizujące, no ale to nie tak, że mam całe ciało obsypane wypryskami, tylko czerwoną skórę na rękach.

Chodzi mi bardziej o odpowiedź alergików, którym udało się dostać to zaświadczenie.
Bo moja alergia przeszkadzałaby mi tylko w niewielkim stopniu, i nie wiem czemu miałoby to mieć wpływ na przyjęcie na studia. Wcale nie muszę leczyć w szpitalu. Równie dobrze mogę zostać naukowcem i też będzie ok.
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: Rekrutacja na lekarski,a alergia i zaświadczenie.

Post autor: lolgirl »

Kochana, mój chłopak ma AZS i nikt mu nigdy nie zwrócił uwagi na stan skóry, też nie bardzo może używać detergentów, środków dezynfekcyjnych. Mimo to, normalnie nawet chodził na blok operacyjny itd. Poza tym w skierowaniu na badania kandydatów na studia, które dostaje się z dziekanatu nie ma żadnego punktu dotyczącego skóry itd itd. Ważne jest raczej szczepienie na WZW B i ważną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną. Dodatkowo jak ja robiłam ostatnio badania okresowe takie na full wypasie to musiałam zrobić morfologię, próby wątrobowe, rtg płuc, odwiedzić okulistę i neurologa, zrobić ekg. Takie są badania na kierunek lekarski. Nie przejmuj się. Nie słyszałam raczej o jakiś problemach ze studiowaniem z powodu choroby. A słyszałam nawet o studentach ze stwardnieniem rozsianym. Także chill
Tigroid
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2015, o 12:04

Re: Rekrutacja na lekarski,a alergia i zaświadczenie.

Post autor: Tigroid »


Hura, bo to by było strasznie głupie, gdyby mnie chcieli akurat z takiego powodu uwalić.
Dzięki bardzo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości