Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Seeba »

Witam!
Temat stworzony dla kandydatów na kierunek lekarski starających się o przyjęcie w roku akademickim 2015/2016.
Masz pytania czy wątpliwości? Podziel się nimi tutaj z innymi użytkownikami forum i uzyskaj odpowiedz na swoje zapytanie.

Kto z was zatem będzie ubiegał się o miejsce na kierunku lekarskim? Gdzie planujecie?
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: doktorowa »

Ja, prawdopodobnie Gdańsk, Olsztyn lub Bydgoszcz
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Amina »

Rejestrujecie się już na uczelniach? Na wszystkich już można? Gdzie możliwość rejestracji kończy się najwcześniej?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Dellarin »

Jaa, docelowo ŚUM Zabrze, ewentualnie PUM/Bydgoszcz/Szczecin/Kielce/Rzeszów/Zielona Góra
Chyba, że wreszcie wyniki matur będą oszałamiające!
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Amina »

Dellarin, widzę, że poprawiasz. Studiujesz już coś?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Dellarin »

Amina, nie, bo nie miało to dla mnie sensu iść na kierunek z marnymi szansami na zatrudnienie i totalnie wbrew moim marzeniom, wolałam się skupić na nauce do matury, przez pewien czas popracować i trochę odłożyć. I lepiej mnie nie pytajcie co zrobię, jak się znów nie dostanę
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Amina »

Z tego co widzę w twoim podpisie, to masz bardzo ładne wyniki. Szkoda, że to nie wystarczyło. Na pewno będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Dellarin »

Amina, no niestety rok temu byłam w grupie tuż pod kreską na ostatniej liście na ŚUM, bo niby miałam 165pkt, ale z bio 85, a dostali się jako ostatni ludzie z wynikiem 87 i słabszą chemią. Śmieją się ze mnie, że miałam totalnego pecha :Ale cóż, takie rzeczy się zdarzają, żałuję, że rok temu porobiłam z pośpiechu idiotyczne błędy na chemii. Może w tym roku będzie na tyle dobrze, że po wynikach odetchnę z ulgą! A Ty pierwszy raz startujesz na lek?
Siaia
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2015, o 12:33

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Siaia »

Cześć.

Widzę, że ktoś wspominał o pójściu na studia medyczne do Olsztyna. Powiem tak, wielkimi literami: TRZYMAJCIE SIĘ Z DALA OD OLSZTYNA. Jest to najgorsza uczelnia medyczna w kraju. Mają chore wymagania, ambicje i tak na prawdę obchodzą ich tylko najlepsi studenci. Na zajęciach otwartych z anatomii praktycznie nigdy nie ma nauczyciela, a jak jest, to jeden, którego wiedza czasami jest minimalna. Wykłady z anatomii to jest żart, bo ich właściwie nie ma, a jak są, to prowadzone w taki sposób, że możecie zapomnieć o nauczeniu się czegokolwiek.
Histologia ma bardzo miłą i sympatyczną katedrę, ale jakoś nauczania też mogłaby się poprawić. Za to w Olsztynie jest nacisk na wszystkie te przedmioty, które są nic nie warte. Zbója z Biofizyki miała więcej jak połowa roku. Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć nieco więcej o tej wspaniałej uczelni, proszę pytać.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Amina »

Dellarin, szkoda. Tak bywa.
Tak, ja pierwszy raz stratuję na lekarski. Rozważam studia w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie. Myślę też nad Katowicami oraz Lublinem.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: KatarzynaZSDM »

Dellarin pisze:Amina, no niestety rok temu byłam w grupie tuż pod kreską na ostatniej liście na ŚUM, bo niby miałam 165pkt, ale z bio 85, a dostali się jako ostatni ludzie z wynikiem 87 i słabszą chemią. Śmieją się ze mnie, że miałam totalnego pecha :Ale cóż, takie rzeczy się zdarzają, żałuję, że rok temu porobiłam z pośpiechu idiotyczne błędy na chemii. Może w tym roku będzie na tyle dobrze, że po wynikach odetchnę z ulgą! A Ty pierwszy raz startujesz na lek?
Nie składałaś do Szczecina ani Łodzi? Bo tam byś się dostała.

Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Dellarin »

KatarzynaZSDM, no właśnie nie składałam ze względów finansowych, bo nie wiedziałam czy będę mogła się po roku przenieść na ŚUM. W tym roku zamierzam składać też na kilka innych uczelni oprócz ŚUM-u, ale bardziej z myślą właśnie przeniesienia się po roku do Zabrza/Katowic, chociaż martwię się, czy to będzie aby na pewno wykonalne, bo ciężko mi dotrzeć do pewnych informacji od osób, które przenosiły się np. ze Szczecina na SUM. A propo tych nowych wydziałów to już kompletnie nie wiem w jakim stopniu może być rozbieżność programowa.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Amina »

I jak rejestracje? Macie to już za sobą?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości