Lek w wieku 26 lat

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
invictus
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2016, o 00:39

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: invictus »

*staż = praktyczne kształcenie
W starym był on płatny prze Ministerstwo Zdrowia, a teraz wpadli na pomysł, żeby włączyć to w lata studiów.

To tak w gwoli ścisłości.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Amani »

No właśnie to ty nie zrozumiałeś i wyszło na moje przecież piszę że studia trwają 6 lat a nie 5, skoro pseudostaż jest wliczony w studia to są to nadal studia. To wejdż sobie na opisy kierunków na pierwszej lepszej uczelni i jak byk pisze że 6 lat trwają.A jestem bardzo dobrze zorientowana i wiem co to Porozumienie Rezydentów.

W ogóle czemu się jeszcze randomlogin nie odezwał jako strażnik rzetelnych informacji (pewnie cierpliwość mu się skończyła ), padło sformułowanie, że studia trwają w nowym systemie 5 lat".
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
invictus
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2016, o 00:39

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: invictus »

Spokojnie.
Zrozumiałem i napisałem, że zależy jak na to spojrzeć.

Śmieszne jest to, że naprawdę to jeszcze sami wykładowcy nie są pewni czy uda im się zmieścić wszystko w 5lat i prawdopodobnie będą mieć jeszcze jakieś egzaminy na tym roku stricte praktycznym
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Amani »

Invictus sądzę że twoje argumenty, które tu przytoczyłeś nie przemówią do rozsądku mających klapki na oczach.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
Myshaaa
Posty: 89
Rejestracja: 19 lip 2008, o 08:03

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Myshaaa »

W ostatnim rozdaniu rezydentur było naprawde duzo. I nawet z wada genetyczna pt brak pleców mozna było dostać sie na wymienione nierealne specjalizacje jak okulistyka,laryngologia,ginekologia itp,wystarczyło 70%przekroczyc takze serio bez dramatyzowania w tym aspekcie Autorko posta- skoro jestes pewna,ze chcesz byc lekarzem to próbuj Medycyna jest piękna dziedzina- trudną,wymagająca,ale dająca mnóstwo satysfakcji i pasji Mąż zarabia,wiec nic tylko spełniać marzenia

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Mårran »

Było tyle rezek, bo wybory teraz rząd pewnie ukróci tę sielankę.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: randomlogin »

Chocby dlatego, ze przez ta hojnosc pozajmowaly sie miejsca specjalizacyjne, i jako zywo nie ma gdzie tych rezydentur robic.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Mårran »

Dokładnie. Plus pan minister zapowiedział przecież, że może dać podwyżki, ale tylko jeśli zmniejszy liczbę rezydentur
Pani Buka
Awatar użytkownika
Myshaaa
Posty: 89
Rejestracja: 19 lip 2008, o 08:03

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Myshaaa »

Nie wiem z jakich jesteście województw,ale to z którego pochodzę i to w którym obecnie pracuje ma satysfakcjonujaca ilośc miejsc szkoleniowych na zdecydowana większość specjalizacji. Zero jest tylko na derme,ale ostatnio dostało sie ponad 10 osob a to naprawde duzo jak na taka specke Śmieszna byłaby sytuacja gdyby rocznie wiecej osob zostawało dermatologami niz chirurgami czy pediatrami a wszystko do tego prowadzi Mårran możesz podać zródło tej wypowiedzi Radziwila w której obiecuje wieksza ilośc miejsc kosztem pensji?Szczerze mówiąc jestem na bieżąco i nie wyczailam tej akcji. Na ten rok budżet na rezydentury jest ustalony- został zwiększony co widać po dużej ilości miejsc w sesji wiosennej,miejsca szkoleniowe były (proponuje prześledzić urzędy wojewódzkie),takze jak widać po wyborach tez rezki dało sie zacząć :] nie warto myślec po polaczkowemu,wszyscy moi znajomi bez pleców dali rade dostać sie na wymarzone specjalizacje- da sie!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: randomlogin »

Ja wiem o wojewodztwach, w ktorych do zera wykorzystane byly miejsca z oka, endokrynow, endokrynow dzieciecych, kardiochirurgii. Tak, teraz moze cos bedzie - tyle, ile osob skonczylo i je zwolnilo, czyli znowu wracamy do malo.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości