Jakie studia z takimi wynikami ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
neuroprogramista
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2014, o 15:33

Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: neuroprogramista »

Witam bardzo serdecznie,
mam takie nietypowe pytanie odnośnie kierunku do wyboru (aczkolwiek za szerokiego wyboru to ja nie mam). Z mniej więcej takimi wynikami :

biol_r ~ 73
fiz_p ~ 63
mat_p ~ 60
pol_p_p ~ 70
pol_p_u ~95
ang_p_p ~ 70
ang_p_u ~ 90

na co mógłbym teoretycznie startować. Chciałbym oczywiście kierunek związany głównie z nauką zwaną biologią, mogą także istnieć powiązania z fizyką i matematyką. Warto nadmienić, iż interesuję się także informatyką ( programowanie i te sprawy ). Co Państwo mogli by mi polecić i gdzie ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
NP
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: Stworek »

Może bioinformatyka? Jeśli ktoś interesuje się i biologią i informatyką, przy tym jest umysłem ścisłym - myślę, że to kierunek dla takiej osoby. Słyszałam, że bardzo przyszłościowy jest to kierunek.

dandex
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2012, o 10:46

Re: Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: dandex »

Cześć, do Twoich preferencji pasuje Zastosowania fizyki w biologii i medycynie na UW. Tam masz kilka specjalności. Na pierwszym roku masz fizyke, matematyke oraz programowanie w Pythonie(brak na biofizyce molekularnej).
Na nastepnych latach masz wiecej biologii, mniej innych.
Haugen
Posty: 112
Rejestracja: 28 gru 2013, o 02:28

Re: Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: Haugen »

Mógłbyś startować na optometrię na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Wymagają tam biologię na poziomie rozszerzonym oraz fizykę na poziomie podstawowym. Podczas rekrutacji można uzyskać maksymalnie 200pkt z obu przedmiotów. Z twoimi 136 punktami myślę, że nie miałbyś najmniejszych problemów z dostaniem się, bo z tego co wyczytałem na forum, to w 2013 roku próg oscylował w okolicy 50pkt, także bardzo nisko! Są to studia I-go oraz II-go stopnia.

Z programem kształcenia możesz zapoznać się na stronie katedry Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Link do strony katedry:

Kod: Zaznacz cały

optometria.amp.edu.pl/dydaktyka.htm#wydzial_1_2_1
Powodzenia w znalezieniu interesującego cię kierunku studiów
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: persil1991 »

Trochę źle stawiasz sobie pytanie. Najpierw pomyśl, co chciałbyś robić, oceń realność swoich planów, dobierz do tego właściwy kierunek. Poczytaj o poszczególnych kierunkach. Nie bagatelizuj tego wyboru, bo po pięciu latach studiów dołączysz do grupy studentów robiących wielkie oczy i mówiących:
Załączniki
1.jpg
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: Termo »

Prawda jest taka, że kto jest pracowity i ma pomysł na siebie zawsze znajdzie sobie satysfakcjonującą pracę z której będzie zadowolony. Czasami trzeba zrobić coś więcej niż skończyć studia i trzeba wykazać się.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jakie studia z takimi wynikami ?

Post autor: persil1991 »

Zgadzam się, ale czy osoba zadająca pytanie - na jakie studia z takimi wynikami? należy do tych pomysłowych, zaangażowanych, wiedzących co dalej"?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości