Co z tą maturą z biologii?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
malinowelove
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2015, o 11:23

Co z tą maturą z biologii?

Post autor: malinowelove »

Hej przeniosłam się właśnie z forum matematyka.pl jak każdy tegoroczny maturzysta stoję przed ciężkim wyborem studiów i do momentu matury byłam pewna że matematyka to najwłaściwsza droga dla mnie (politechnika, ogółem kierunek ścisły). Ale pewne nieprzewidziane i przykre zawirowania w moim życiu sprawiły że chciałabym się dostać na medycynę (może nie od razu to jakieś głębokie poczucie powołania) ale bardzo chciałabym spróbować w tym roku już za późno jestem po maturach, pisałam min rozszerzoną matematykę i o to pytanie do was bo czytałam naprawdę różne opinie czy jestem w stanie samodzielnie się przygotować TYLKO do matury z biologii? (czytałam że klucz, dużo materiału, studiując coś innego tego nie połączę, że od podstaw ciężko, że i tak czy siak mało kto się dostaje, itp.).
Moja rodzina nie uważa tego za dobry pomysł, zresztą sama nie chcę siedzieć w domu cały rok dlatego też postanowiłam iść w tym roku na studia. Nie che zdawać chemii bo akurat na śląskim uniwersytecie medycznym z tego co się orientuje do rekrutacji wystarczy mi biologia i matematyką. I nie jestem geniuszem, zatem proszę was o szczere rady, również te związane z nauką biologii.
malinowelove
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2015, o 11:23

Re: Co z tą maturą z biologii?

Post autor: malinowelove »

Widzę że na razie cisza, jakby ktoś się jednak zdecydował odpowiedzieć, to zaczęłam się zastanawiać czy bez planów nauki chemii (narazie chcę przesiąść nad nauką biologii) czy w ogóle zdolam nadrobić i utrzymać na takich studiach?

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Co z tą maturą z biologii?

Post autor: Erick »

Na 1 roku na ŚUMie nie ma nic związanego z chemią. Na 2 roku jest biochemia, ale myślę, że bez znajomości tej licealnej też się obejdzie, ew. szybko się te podstawy douczysz i będzie ok, to nie jest problem.
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Co z tą maturą z biologii?

Post autor: inga6 »

Jezeli piszesz maturę na nowych zasadach, to masz o wiele prościej, bo obecna matura polega bardziej na szczęściu, niż na czystej wiedzy. Dla chcącego nic trudnego, tylko moim zdaniem, jeżeli jesteś rocznikiem 96 i nie mialas biologii jako rozszerzenie, to będzie ci ja bardzo ciężko nadrobić w rok jeszcze laczac to ze studiami, bo ty nawet nie znasz podstaw. Na twoim miejscu zastanowiła bym się czy medycyna to to, nie znajac ani podstaw biologii ani chemii rzucasz sie na bardzo gleboka wodę. Sama jestem po profilu biol-chem i wiem ile to wymaga nakladu pracy. Albo gdy wiesz że medycyna to jest twoje marzenie to podszkol sie z tych dwóch przedmiotów przez rok, nie idac na zadne inne studia. Tak wygląda moje zdanie:)

Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Co z tą maturą z biologii?

Post autor: anna95 »

Jesteś w stanie samodzielnie się nauczyć w rok jednego przedmiotu na rozszerzeniu od podstaw, ale aby prawidłowo odpowiadać na pytania maturalne, warto wziąć choć kilka lekcji z egzaminatorem.
Oczywiście czeka Cię ciężka praca, ale skoro to Twoje marzenie, to naprawdę warto spróbować je zrealizować.
malinowelove
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2015, o 11:23

Re: Co z tą maturą z biologii?

Post autor: malinowelove »

Dziękuję ) kupiłam już podręczniki trochę słabo mi idzie przez tą pogodę
Ułożyło mi że nie muszę też chemii w tak szybkim tempie ogarniać.

malinowelove
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2015, o 11:23

Re: Co z tą maturą z biologii?

Post autor: malinowelove »

malinowelove pisze:Dziękuję ) kupiłam już podręczniki trochę słabo mi idzie przez tą pogodę
Ulżyło mi że nie muszę też chemii w tak szybkim tempie ogarniać.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości