Medycyna a czas wolny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mst

Medycyna a czas wolny

Post autor: mst »

Witam

Mam pytanie. Czy podczas studiowania medycyny znalazłbym codziennie 2h wolnego czasu na siłownię, a przy tym byłbym mógł zasypiać o takiej godzinie, by spać 8h?

Trenuję kulturystykę i zależy mi na 2h czasu wolnego na siłownię i koniecznie 7-8h snu.

Z góry dzięki za odpowiedzi)
Jedrolini
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:44

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: Jedrolini »

Ciężkie pytania zadajesz! Dlaczego? Dlatego, że każdy przyswaja w innym tempie, a już nie wspominając o uczelni i jej planie. Wydaje mi się, że jeśli będziesz tak systematyczny w nauce, jak ze swoją pasją to powinieneś dać radę, ale podkreślam - sprawa indywidualna
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: rysieńka »

Może być trudno CODZIENNIE iść na siłownie, będzie to wymagało od Ciebie przede wszystkich dużo samozaparcia i dobrej organizacji czasu. Polecam zamieszkać blisko siłowni ewentualnie w akademiku, który ma siłownie.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: Piotrr »

jestem codziennie na silowni +/- 2h dziennie, a nie spie 8 godzin bo po prostu nigdy tyle nie spie i trzeba byc systematycznym
W końcu lekarz
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: persil1991 »

mst, podtrzymuj swoją pasję, żebyś mógł potem prezentować mięśnie na anatomii na I roku - ułatwisz naukę sobie, koleżankom i kolegom!
Awatar użytkownika
Raccoon6
Posty: 283
Rejestracja: 4 lut 2011, o 18:39

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: Raccoon6 »

Co wy tak straszycie tych kandydatów? Nie przesadzajmy, że lekarski to taki kierunek studiów, na którym na początku roku zamykasz się w pokoju z książkami i wychodzisz po 6 latach, ewentualnie w międzyczasie do biblioteki dla urozmaicenia
Nauki jest trochę, ale jeśli uczysz się żeby zrozumieć co, jak i dlaczego, a nie próbując wkuć na pamięć 700-set stronicową książkę, to nie widzę powodu żeby to zabierało Ci całe dnie.
Może na początku, przez kilka pierwszych tygodni na 1. roku ciężko się przestawić, bo to zupełnie inna nauka niż do matury, ale później jest czas na wszystko. I nie mówię tu o tych 2 godzinach dziennie tylko wyliczonych żeby zdążyć z 8h snu, ale normalne studenckie życie - imprezy, sport, hobby, seriale, weekendowe wyjazdy. Wszystko zależy od dobrej organizacji i nie zostawiania sobie całego przedmiotu, który trwa cały semestr na jeden dzień przed egzaminem tylko dlatego, że nie ma wejściówek (ale i takie rzeczy też się udają - pozdrawiam zakład biofizyki hehe)

PS Polecam przy nauce wynieść komputer i telefon do innego pomieszczenia, a jak coś trzeba sprawdzać w internecie - zanotować na karteczce i sprawdzić później Bez fejsa, snapa, whatsappa i innych wariacji nagle okazuje się jak dużo w krótkim czasie przyswajamy materiału
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: Argentum »

[at]:

Gdzie studiujesz i na którym roku?:)
Awatar użytkownika
Raccoon6
Posty: 283
Rejestracja: 4 lut 2011, o 18:39

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: Raccoon6 »

Argentum pisze:[at]:

Gdzie studiujesz i na którym roku?:)
WUM (mam nadzieję za tydzień) kończę 2
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: czornydanio90 »

Zakuwanie całymi dniami? Pierwsze słyszę
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna a czas wolny

Post autor: Piotrr »

tylko tydzień przed egzaminem P
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości