Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
unbelievable
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2015, o 08:31

Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: unbelievable »

Hej wszystkim
Są tu osoby, które tak jak ja wybierają się na pielęgniarstwo na WUM?
Fajnie byłoby się wcześniej poznać i podzielić swoimi odczuciami i obawami co do samego kierunku i oczywiście wyników matur
dominini
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2015, o 13:56

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: dominini »

Również składam na WUM, zdawałam rozszerzoną biologię, ale poszła mi kiepsko, baardo kiepsko. Spodziewam się za to 90% z p. angielskiego, czy zostanie mi on policzony? Czy ze względu na to, że będzie mi liczony ustny angielski, jako dodatkowego przedmiotu nie mogę podać pisemnego angielskiego? Czy ktoś może wie, jak to jest z polskim, wiem że podstawa poszła mi kiepsko, myślę, że z rozszerzenia będę miała zdecydowanie lepszy wynik, czy istnieje możliwość zamiany?
unbelievable
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2015, o 08:31

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: unbelievable »

O cześć, fajnie wiedzieć, że jest tu też ktoś chętny na WUM
Też zdawałam rozszerzoną biologię i podobnie jak u Ciebie-tragedia
Wiesz co, z tego co pisze na ich stronie jeśli masz ustny jakiś język to nie możesz go sobie wziąć jako przedmiotu dodatkowego A co do polskiego to też myślę, że skoro napisane jest, że biorą pod uwagę pisemny poziom podstawowy to raczej na rozszerzenie nie będziesz mogła zamienić Ewentualnie zawsze możesz zadzwonić tam do nich i się dowiedzieć dokładnie

dominini
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2015, o 13:56

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: dominini »

To chyba już się mogę z WUMem pożegnać, jeszcze się oficjalnie nie przywitaliśmy, a tu już się żegnamy, kurcze no. Szkoda. Z polskiego podstawowego pewnie będę miała z 50%, a z rozszerzenia z 70% bo jakoś zawsze mi tak na próbnych wychodziło i tak samo czuję teraz. Zła jestem o ustny angielski bo mam zaledwie 83%, chociaż u mojej egzaminatorki to niby najwyższy wynik był, ale i tak na WUM to za mało, o biologii wolę nie myśleć, a z matmy też nawet 70% nie będzie, pewnie 1-2pkt mniej, więc raczej bez szans jestem, bo wyjdzie mi zaledwie ok 200pkt.
unbelievable
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2015, o 08:31

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: unbelievable »

Wiesz, myślę, że nie powinnaś rezygnować, bo nawet jeśli nie dostaniesz się od razu to masz szansę w drugiej czy trzeciej turze
Poza tym, skoro piszesz, że polski rozszerzony poszedł ci dobrze to możesz podać go jako przedmiot dodatkowy zamiast biologii Tylko będziesz musiała sobie policzyć co ci się bardziej opłaca, bo biologię policzą x1,4 a polski normalnie x1.
A matma co? Zdawałaś rozszerzoną?
I ile obstawiasz z biologii?

dominini
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2015, o 13:56

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: dominini »

Napisałam email i niestety polskiego rozszerzonego pod uwagę mi nie wezmą, matma na podstawie. Z bio to się boję, że 40% nie wyciągnę, bo wszędzie mam za krótko napisane, nie zawarłam wszystkiego w odpowiedziach, zadania jednopunktowe nie są do końca dla mnie, próbne pisałam 60%-70%, więc czuję się zawiedziona no trudno, pieniądze już wpłaciłam, więc rezygnować nie będę, ale muszę szukać alternatyw.
unbelievable
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2015, o 08:31

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: unbelievable »

No ale jest napisane, że dowolny przedmiot dodatkowy Myślałam, że może być polski rozszerzony.
No to około 40% z biologii to nie jest tak źle według mnie chciałabym mieć aż tyle Ja się strasznie zestresowałam przed samą maturą i jak zobaczyłam te zadania to nawet się nie przyłożyłam, bo wiedziałam, że to będzie porażka
Dobrze, że pisałam też chemię rozszerzoną, bo okazała się prostsza niż biologia

dominini
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2015, o 13:56

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: dominini »

Mi może by i lepiej poszło, tyle że o 9 pisałam rozszerzony polski, a pomiędzy nie opłacało mi się wracać do domu, i na biologię szłam już bardzo zmęczona, totalnie się skupić nie mogłam. Ja ogólnie na językowym byłam i ta biologia to taka moja fanaberia była trochę, więc nie spodziewałam się jakiejś rewelacji, ale jednak przykro. Niech już dają wyniki matury, a nie! :-x
unbelievable
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2015, o 08:31

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: unbelievable »

unbelievable
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2015, o 08:31

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: unbelievable »

To ja tak samo Też pisałam polski rozszerzony rano, później w przerwie myślałam, że uda mi się ogarnąć całą książkę z trzeciej klasy z biologii i tak wyszło jak wyszło za dużo wszystkiego naraz i oczywiście zawsze zostawiałam naukę z biologii na koniec, bo jakoś to będzie
Też nie mogę się już doczekać wyników!

1juka1
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2014, o 19:43

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: 1juka1 »

Powiedzcie mi czy mam jakieś szanse na pielęgniarstwo przy takich wyniakch : 77% polski 47%angielski ustny 66% matma podstawa i 38%chemia?

1juka1
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2014, o 19:43

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: 1juka1 »

Powiedzcie mi czy mam jakieś szanse na pielęgniarstwo przy takich wyniakch : 77% polski 47%angielski ustny 66% matma podstawa i 38%chemia?

skatex3
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2015, o 14:59

Re: Pielęgniarstwo WUM 2015/2016

Post autor: skatex3 »

Na Umedzie w Łodzi są niskie progi punktowe, więc myślę, że dostałabyś się.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości