analityka medyczna 2015/16 sum

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Blackvarie »

Ktoś326, na parę kierunków w kilku miastach - stwierdziłam, że lepiej obstawić więcej, bo kto wie, co człowiekowi ostatecznie do łba przyjdzie.
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Blackvarie noo racja ja składałem na analityke na ŚUM, do Łodzi i Lublina, i jeszcze na farmacje na ŚUM

ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Szukam pokoju jednoosobowego do wynajęcia w Sosnowcu za max 550 zł z już wliczonymi w cenę mediami. Jestem przyszłym studentem analityki. Jakby ktoś coś słyszał lub sam szukał współlokatora to będę wdzięczny za info

stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Oferuję dwuosobowy pokój o powierzchni 20 m2 w bloku na trzecim piętrze na wyremontowanym, spokojnym osiedlu w Sosnowcu przy ulicy Patriotów. W pobliżu Wydział Filologiczny UŚ, Dworzec PKP, przystanki autobusowe i tramwajowe, sklepy (Kaufland, Aldi, Netto, Biedronka).
Wejście do klatki zabezpieczone kodem, osiedle monitorowane.
Ogrzewanie i woda ciepła miejskie.

Mieszkanie jest wyremontowane i wyposażone (sztućce, naczynia, żelazko, deska do prasowania, suszarka na ubrania, odkurzacz, pralka, lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem, mikrofalówka).

Łazienka z wanną/prysznicem.
Kuchnia w zabudowie.
Przedpokój z szafą na ubrania i buty oraz dużym lustrem.
W pokoju meblościanka z szafą, szafkami i półkami, stół, krzesła, łóżka, niewielki balkon.

W kwotę czynszu (600 zł/osoba) wliczone są media (prąd, gaz, woda ciepła i zimna, ogrzewanie, internet UPC, śmieci).

W drugim pokoju mieszka studentka.

Kaucja wynosi jednokrotność czynszu.

Mailowo mogę dosłać więcej zdjęć.

Nr telefonu: 512 154 591

Proszę o wcześniejszy kontakt, ponieważ nie mieszkam na stałe w Sosnowcu.

stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Oferuję dwuosobowy pokój o powierzchni 20 m2 w bloku na trzecim piętrze na wyremontowanym, spokojnym osiedlu w Sosnowcu przy ulicy Patriotów. W pobliżu Wydział Filologiczny UŚ, Dworzec PKP, przystanki autobusowe i tramwajowe, sklepy (Kaufland, Aldi, Netto, Biedronka).
Wejście do klatki zabezpieczone kodem, osiedle monitorowane.
Ogrzewanie i woda ciepła miejskie.

Mieszkanie jest wyremontowane i wyposażone (sztućce, naczynia, żelazko, deska do prasowania, suszarka na ubrania, odkurzacz, pralka, lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem, mikrofalówka).

Łazienka z wanną/prysznicem.
Kuchnia w zabudowie.
Przedpokój z szafą na ubrania i buty oraz dużym lustrem.
W pokoju meblościanka z szafą, szafkami i półkami, stół, krzesła, łóżka, niewielki balkon.

W kwotę czynszu (600 zł/osoba) wliczone są media (prąd, gaz, woda ciepła i zimna, ogrzewanie, internet UPC, śmieci).

W drugim pokoju mieszka studentka.

Kaucja wynosi jednokrotność czynszu.

Mailowo mogę dosłać więcej zdjęć.

Nr telefonu: 512 154 591

Proszę o wcześniejszy kontakt, ponieważ nie mieszkam na stałe w Sosnowcu.

dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

mógłby ktoś jeszcze napisać na jakie wykłady warto chodzić a jakie sobie można darować?:) tzn chodzi mi o przedmioty

chomiczek9444
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: chomiczek9444 »

Na pewno trzeba chodzić na anatomię, bo tam robi się wszystkie notatki niezbędne do kolokwiów, odpuść sobie chemię ogólną i nieorganiczną, niczego ciekawego się nie dowiesz, a test na koniec i tak jest z materiału z liceum. Na higienę warto chodzić, bo fajnie opowiadają. Biofizyka - też myślę, że warto, podobno egzamin w tym roku był z babką od wykładów, a ona dobrze pamięta wszystkie twarze. Na statystykę raczej warto, bo podają wzory wykorzystywane później na ćwiczeniach i czepiają się jak się nie chodzi. Na biologię nie warto, po 10 min już się śpi, a na egzamin wystarcza materiał, którego trzeba się nauczyć na sem. Na chemii analitycznej podają gotowe notatki na kolosy, wystarczy notować. Na histologię wystarczy Sawicki, na wykładzie jest jedna lista obecności, która nic nie znaczy
stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Socjologia jest całkiem śmieszna - można napisać książkę o życiu docenta, historia medycyny i diagnostyki laboratoryjnej - ciekawie babka opowiada, chemia organiczna - no, tu są zdania podzielone, ale egzamin = wykłady, no i na fizjo też radzę chodzić.
Jeśli chodzi o statystkę - na każdym wykładzie była lista. A egzaminem z biofizyki raczej się nie przejmować, na 50 pytań 50 poprawnych odpowiedzi to było A I z ogólnej i nieorganicznej już nie ma testu, tylko są otwarte pytania, czysta chemiczna teoria.
A z resztą się w zupełności zgadzam
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

i jeszcze jedno pytanko:D jak ktoś będzie chciał się starać o stypendium Rektora to oni patrzą na średnią z poprzedniego roku? Tzn żeby dostać na II roku to w I roku musi być jakaś tam wysoka średnia?

stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Tak, żeby mieć stypendium w roku 2014/15 trzeba było mieć w roku 2013/14 średnią koło 4,4
kwasna
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:33

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: kwasna »

Wysokość średniej, od której dostaje się stypendium zależy też od liczby wniosków złożonych w danym roku akademickim, bo stypendium rektora może dostać max. 10% studentów z danego kierunku
gallanonim1
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2015, o 16:15

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: gallanonim1 »

Cześć

Jestem na 2 roku analityki na Śumie z chęcia podziele się wrażeniami
Otoż wg mnie (studentki ktora zaliczyla wszystkie przedmioty w 1 terminie, a z niektorych byla zwolniona) nie trzeba chodzic na wszystkie wykłady Spokojnie notatki krążą miedzy studentami, a i materialy z poprzednich lat sie przydaja. Jesli ktos chce, to wysle to co mam za free ( piszcie na priv, albo maila: [at].pl)
Nie powiem- nie jest łatwo! Trzeba sie uczyc systematycznie. Codziennie kolokwia, czasem nawet po 3 dziennie, ale.studia mimo wszystko ciekawe! a zabawa w laboratorium.mmm

Co do 1 semestru: ( nie ma zwolnien z egzaminow)
- chemia nieorganiczna - chodzenie na wyklady to totalny bezsens niewarto, miateriał typowo licealny. Egzamin byl pisemny teoretyczny- wiekszosc osob zaliczyla Co do cwiczen.zalezy na kogo sie trafi. Jest jedna Pani u ktorej wiekszosc poprawiala kolosy po 3 razy. Jedyna rada: nie poddawac sie i nie wpadac w depresje! Chociaz szczerze powiem ze ja po 3 cwiczeniach mialam mega dola:/
- statystyka- oj, ja wspominam zle ale nigdy na cwiczenia sie nie uczylam, wiec moze to dlatego Ogolnie kolosy na kazdych zajeciach. Zazwyczaj 2 zadania. Trzeba bylo miec ponad 60% ze wszystkich zeby miec zaliczenie z przedmiotu. Ci ktorzy nie wyrobili na 60% z kolokwiów pisali kolokwium zaliczeniowe I spokojnie.wystarczy siasc nad tym, pouczyc sie, porozwiazywac zadania i sie zaliczy Ja uczylam sie ze 3 godz na to i zaliczylam na 80% Co do wykladow- byla lista! zawsze! ale wystarczy miec jakies zaprzyjaznione osoby, ktore cie wpisza (polecam system dwuzmianowy- raz ja ide na wyklad, raz kolezanka). Same wyklady nudne i … Malo zrozumiale, a notatki niepelne bo slajd za slajdem
-biofizyka- wyklady ciekawe! Śmiało można chodzic nigdy nie było listy, ale zdarzyło mi się być na kilku, bo pani profesor naprawde ciekawie opowiada. Co do ćwiczeń…hah zrozumiecie ideę podczas studiowania. Panowie są mega sympatyczni, mimo ze na pierwszych cwiczeniach nas ostro wystraszyli ogolnie pisaliśmy na dwa kolokwia- wszyscy zaliczyli Polecam popytac starszych rocznikow jak zalatwia się sprawe kolosow i ćwiczeń, aby przebiegaly w milej, sympatycznej, bezstresowej atmosferze …co wiecej bez wysilku i uczenia się Co do samego egzaminu- w formie testu, 2 grupy. notatki z wykładów wystarcza w 100%
- biologia medyczna- najgorszy przedmiot w 1semestrze. Kolokwia bardzo trudne W formie testow ABC, ale pytania mega podchwytliwe. Kawiak, kawiak, kawiak- będziecie mieli dosc tej książki. Cwiczenia- niektóre ciekawe, inne nieco gorsze. Nowotwory były brdzo interesujace- pan prowadzacy zajecia ma wielka wiedze w tym temacie i to widac Co do zeszytu z ćwiczeń- przywiązują ogromna uwage do rysunkow, uzywania ołówka itd. – trzeba starannie wszystko podpisywac. Egzamin- trudny tez abc. Ale do zaliczenia! Jednak trzeba nad tym posiedzieć bylam może na dwoch…nie podobalo mi się nie ma co robic notatek, bo i tak do egzaminu trzeba się nauczyc kawiaka na pamiec z tego co kojarze nie było listy.
- psychologia, socjologia czy cholera wie co…. Wyklady bezsensowne, gosc dziwny tez nie było listy, ale na paru wykladach bylam- bo tak dziwne miał gadki, nie wiadomo o czym rozprawiał, ale jakos mnie fascynowal swoja odmiennością i dziwacznością. Cwiczenia fajniejsze- babeczka jest calkiem ok, żeby zaliczyc przedmiot wystarczyla prezentacja. Kto chciał lepsza ocene musial pisac kolokwium…ja je pisalam, aczkolwiek lepszej oceny nie dostalam bo się nie uczylam tych głupot, bo po co?
- historia medycyny- wyklady, pare razy bylam z tego co kojarze na jednym była lista i mnie akurat nie było, ale jakas dobra duszyczka z grupy mnie wpisala. Babeczka zazwyczaj mówiła ciekawie, ale wyklad był o 8 rano…wiec kto by tam na niego chodzil? na zaliczenie przedmiotu trzeba było mieć obecność na wykladach ( egzekwowana na podstawie listy z tego jednego wykładu ) i esej o chorobie w danej epoce ( kopiuj, wklej z neta)
2 semestr:
- chemia organiczna- jeśli myslicie ze w liceum chemia organiczna jest trudna, to się mylicie: na studiach jest gorzej! Cwiczenia ciekawe…ale i trudne- każdy dostaje jakas substancje organiczna i kombinuj czlowiecze co to jest? Ja na szczescie mialam zajecia z milym Panem, wiec kolokwia były w miare ok, a i referat o spektroskopii tez dobrze oceniony Widac było ze gosc nie chce nam robic problemow. Seminaria? Tez trafilam na spoko babeczke, która wszystko tłumaczyła także i kolosy dalo się zaliczyc. Natomiast egzamin….ojjj szczerze powiem ze wyklady były nudne, pan ma wiedze, ale nie umie jej przekazac na egzamin trzeba się przygotowac ze 100 zagadnien i- liczyc na szczescie! Ja siedziałam 3 godz…ale zdalam aczkolwiek trafilam na dobry zestaw pytan. Ogolnie był pogrom . Można walczyc o zwolnienie- niektórym się udalo. I szczerze? Polecałabym! Pozniej mega zalowalam ze nie bylam zwolniona z tego egzaminu, bo był strasznie stresujacy a i materialu ogrom
-chemia analityczna- tutaj tez śmiało można walczyc o zwolnienie! Wiekszosc roku je miala. Ja niestety nie ale… egzamin był przyjemny wystarcza zadania z seminarek i troszke teorii. Co do ćwiczeń? Nudne- tylko miareczkowanie. Aczkolwiek po chemii nieorganicznej bylam zachwycona laborkami z analitycznej, bo nareszcie nikt nie krzyczal na mnie, nie balam się zadac pytan prowadzacej (a na nieorganicznej każdy z sekcji siedzial i bal sie ruszyc palcem- wszystko zalezy od prowadzacej). Seminarki? Rozwiazuje się zadania, a potem pisze kolokwium z nich (nawet danych nie zmieniaja) także jest przyjemnie Co do wykładów? Jak dla mnie były nudne, bylam na pierwszym i ostatnim
-histologia- duzo nauki na pamiec. Preparaty tez były ciezkie do rozpoznania- rysunki w zeszycie nijak się maja do rzeczywistości. Ale przez wszystko da się przebrnac. Prowadzacy zajecia naprawde przyjemni Aczkolwiek przedmiot ciezki, kolokwia na każdych zajeciach.Moj chłopak smial się ze teraz umawiam się na randki z Sawickim, a nie z nim:/ Co do pani docent…wyklady były mega nudne, dlugie, notatek tez się nie dalo za bardzo robic bo przeskakiwala ze slajdu na slajd- nie podobalo mi się Egzamin ustny, stresujacy…. Pani docent podpowiada, ale z jej podpowiedzi ciezko cos wywnioskowac aczkolwiek da się zdac! Sawicki w dlon i do nauki!

A reszta przedmiotow…angielski, wf= na luzie, bez spiny a angielskiego w semestrze 2 kolosy, nie trzeba się jakos mega przygotowywac, po prostu nauczyc się słówek z danego dzialu. Wf- ja mialam silownie, było milo i sympatycznie
W razie pytan priv albo mail chetnie odpowiem! Powodzenia robaczki! Nie ma się czym stresowac
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

a ciężko zdobyć te średnią 4.4 czy raczej wystarczy systematyczna nauka?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość