Gdańsk vs Poznań

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Gdańsk vs Poznań

Post autor: djulie »

Postanowiłam trochę podpiąć się pod wątek lobo111, bo mam taki sam dylemat, tylko odnośnie uczelni w Gdańsku i Poznaniu. Którą wybrać? Które miasto jest bardziej przyjazne studentowi? Słyszałam trochę negatywnych opinii o GUMedzie, jakoby ciężko było zdać anatomie u niektórych asystentów bez powodu i w ogóle podejście do studenta było słabe. Prawda to?

Mam nadzieje, ze znajdzie się choć jeden student którejś z uczelni chętny wygłosić opinie

Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: Katija »

Po 1szym roku polecam UMP Porady, którą uczelnię wybrać są trudne, bo raczej nikt na obu nie studiował (chyba, że się przenosił). Musisz sama zaryzykować". Gdzie masz bliżej?
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: djulie »

Racja, aczkolwiek liczę, że jednak ktoś może mieć rozeznanie, bo ma na drugiej uczelni bliskich znajomych itd.

Dzięki za polecenie o UMP słyszę o wiele więcej dobrych opinii, niż o GUMedzie. Do obu uczelni jedzie się ode mnie pociągiem tyle samo

A powiedz mi, czy na UMP jest jakiś przedmiot-morderca, który oblewa znaczna część roku?

Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: Katija »

UMP jest znane z kultowej biofizyki, fakt, katedra również w tym roku pokazała, na co ją stać Ale choć pierwszy termin zdało mniej niż 1/3 roku, to ostatecznie na komisie chyba większość dała radę, także nie ma się zbytnio co przejmować.
Anatomia za to gładko, trzeba się naprawdę postarać, by nie zaliczyć
Pansy95
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 18:26

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: Pansy95 »

Również brdzo polecam UMP, poza tym Poznań to piękne miasto, co prawda teraz jest trochę rozkopany, ale jak ukończą rondo to już w ogóle będzie super W dodatku Poznań ładnie pisze LEP/LEK
Biofizyka może i w pierwszym terminie wysokiej zdawalnosci nie miała, ostatecznie jednak większość osób zdała, na drugi termin po prostu trzeba było przerobić pytania z pierwszego terminu W zeszłym roku biofizyki na UMP nie zdała jedna osoba, więc nie ma co się bać. A tak w ogóle od tego roku biofizyka ma być już tylko na zaliczenie
Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: Katija »

Z tą biofizyką taki problem, że od 6 lat, co roku mówią, że ma być zniesiony egzamin i będzie tylko na zaliczenie Więc może na to bym zbytnio nie liczyła, ale naprawdę da się przejść, nie ma problemu
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: liath »

Polecam Poznań! Mimo biofizyki, którą sama zdałam dopiero po bataliach dopiero w sobotę to nie jest źle. Mam znajomych na GUMedzie i u nich to wg. mnie wygląda straszniej. W Poznaniu na prawdę trzeba się postarać, żeby nie zdać. Jak ktoś walczy do końca i nie jest totalnie skończonym jełopem to chyba nie ma opcji, żeby w końcu nie zaliczył roku. ^^
Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: Katija »

liath pisze: Mam znajomych na GUMedzie i u nich to wg. mnie wygląda straszniej.
Podobno przez mrożącego krew w żyłach profesora M. chociaż książki jego autorstwa do anatomii uwielbiałam.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Gdańsk vs Poznań

Post autor: persil1991 »

Ewentualna poprawka z anatomii w Poznaniu też jest trudna do zdania (u nas ostatecznie zdała jedna osoba spośród poprawiających). Ale tych, co nie zdali anatomii w pierwszym terminie było tylko 15/270 osób. Na piątym roku jest nas ~230, więc odpadło nie tak dużo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 47 gości