niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: magdalena007 »

witam, jestem z wami od dziś także proszę o trochę życzliwosci.
szukałam na forum ale nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie
chodzi mi o progi punktowe na wete niestacjonarną, czy możliwe jest, że np w Lublinie w 2014 r był próg 284 pkt (pierwsza lista mnożone rozszerzenia razy 2) a na niestacjonarną 190 pkt
az taka przepaść jest możliwa? przecież to by wystarczyło mieć po 50 % z każdej żeby przyjęli o.O
bardzo proszę o odpowiedź kandytatów, lub studentów, którzy doświadczyli takiej sytuacji, dziękuję!
Awatar użytkownika
ellawilcox
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2015, o 13:54

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: ellawilcox »

Tak. Na niestacjo są też osoby z podstawowymi maturami, stąd ta różnica.

magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: magdalena007 »

O to z 70% c chemii 73 z biol raczej nie musze sie martwić o przyjęcie, wielkie dzieki)

magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: magdalena007 »

Rozszerzone , wiadomo

Awatar użytkownika
ellawilcox
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2015, o 13:54

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: ellawilcox »

Nie ma za co) na stacjo może Ci zabraknąć ciutkę, więc jak chcesz ewentualnie na niestacjo to złóż i tam i tam bo jak tylko na niestacjo to jakby spadł próg nie przeniosą Cię.

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: Kas_ia »

Na niestacjo to praktycznie progów nie ma. Jak ja zaczynałam 3 lata temu we Wrocku to był próg 90 na nst ( czyli po 45% biol i chem). Podobno rok wcześniej był 64. Jakbyś nie chciała płacić, a byś się nie dostała do Lublina na stacjonarne, to we Wrocławiu może byś weszła ze 143 na stacjo. W ktorejs z poprzednich rekrutacji we Wrocku byl taki prog, juz nie pamietam czy 2 czy 3 lata temu, ale to wtedy już chyba dzwonili we wrześniu.
magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: magdalena007 »

Racja, tylko problem w tym ze jestem z lublina I mieszkam w domu spokojnie nie placac za stancje. A tak to utrzymsnie we wroclawiu plus stancja (media woda itp) wyjdzie kasowo podobnie jak za niestacjonarne w lublinie a moze jak bedzie w miare dobra srednis to cudem w lublinie przeniosa po roku na stacjo Chyba ze na 1 roku nie da sie miec dobrej sredniej bo studia raxzej do prostych nie naleza

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: Kas_ia »

A, no to jeśli tak, to faktycznie czasem lepiej zostać tam, gdzie się mieszka a mozna się tak przenosic w Lublinie? Chcoiaz w Olsztynie podobno da się przenieść z zootechniki Pewnie się da, tylko na I roku jest sporo przedmiotow zapychaczy- jakies humany, agronomia, ochrona srodowiska, ktore wszyscy olewają na rzecz wazniejszych i lecą na 3 . Ale jakby się chcialo, to daloby radę, tylko trzeba by się było przyłożyć bardziej.
magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: magdalena007 »

Podobno z dobra srednia sie dalo kiedys a teraz mialy wejsc przepisy ze ze podpisuje sie umowe z uczelnia ze placi sie przez cale studia no nic. Zobaczymy

magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: magdalena007 »

Bez mozliwosvi przeniesienia chyba ze sie poprawi mature

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: Kas_ia »

To w Lublinie juz się płaci całość, nie 4 lata ? Widać, za dużo osób im uciekało z takiego rozwiązania za średnią.
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: Kami_il »

W Oln na wetę można przenieść się z zootechniki, ale też z biologii i biotechnologii, tylko trzeba mieć średnią powyżej 4 i co najważniejsze, z przedmiotów typu anatomia czy zoologia mieć minimum 4. Niższa ocena(pomimo wysokiej średniej) dyskwalifikuje taką osobę
Wystarczy tylko wystartować w konkursie organizowanym przez dziekanat i czekać do pierwszych dni października na decyzję
Zazwyczaj przyjmują tyle osób, ile potrzeba, by uzupełnić braki po ludziach widmo z pierwszego tygodnia studiów.
W poprzedniej rekrutacji wyjątkowo zrezygnowali z tego pomysłu, ale zdaje się, że to był jednorazowy wybryk, jak ten z przesadzoną liczbą ludzi przyjętych na 1st rok
Awatar użytkownika
ellawilcox
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2015, o 13:54

Re: niskie progi na weterynarii niestacjonarnej

Post autor: ellawilcox »

W Lublinie nie ma możliwości już przenosin i płaci się przez 4 lata.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość