Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Bydgoszcz)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Piotraz
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:17

Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Bydgoszcz)

Post autor: Piotraz »

Pytanie kieruję tylko do osób, które studiują na tej uczelni na kierunku lekarskim,bądź przepisały się po x czasu(dlaczego się przenieśli, co im przeszkadzało). Piszcie wszystko :p Jaka jest atmosfera na uczelni student-student student-pracownicy uczelni, czy blisko uczelni są szpitale, w jakim stanie jest sprzęt (preparaty, laboratoria itd.), jak wyglądają zajęcia (czy trzeba długo czekać na zajęcia), jaki poziom nauczania - czy wykładowca (jeśli źle mowie to poprawcie mnie :p) potrafi zainteresować swoim przedmiotem itd. Z góry dziękuję


PS. taki sam temat zamieściłem w podforum PUM, interesują mnie opinie o obu uczelniach
whiskas
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2014, o 15:28

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Bydgoszcz)

Post autor: whiskas »

Po roku studiowania w Bydgoszczy mogę powiedzieć, że pasuje mi tutaj i nie mam nawet myśli o zmianie uczelni. Wiadomo jak każda uczelnia ma swoje lepsze i gorsze strony, ale do wszystkiego da się przywyknąć. Jeśli chodzi o relacje między studentami to chyba zależy na jakich ludzi się trafi, ogólnie u nas wszyscy pomocni, dzielą się notatkami i giełdami bez większych problemów. W każdym razie przed każdym kolokwium/egzaminem zbieramy bazę materiałów na zasadzie kto co ma fajnego Z asystentami bywa różnie, na biochemii i histologii jest zazwyczaj miło i przyjemnie, za to radziłabym uważać na parazytologię i biologię molekularna. Anatomia identycznie, jest paru asystentów i każdy jest inny i bardziej-mniej wymagający. Do szpitala od uczelni i sali wykładowej jest 8-9 minut autobusem. Jedynie katedra anatomii jest dalej, ale to chyba jest mało istotne patrząc jaka jest nowoczesna i zadbana. Preparaty co chwile dochodzą jakieś nowe tak więc większość jest wymieniana. Chociaż te lepsze preparaty zazwyczaj są chowane i widzimy je dopiero na zaliczeniu bo studenci by zniszczyli Z tymi zajęciami na prawde zależy od planu, nie ma na to jakiejś reguły. A co do wykładów to z doświadczenia nie sugerowałabym się tym za bardzo liczy się bardziej to czy robią listę czy nie. Wyjątkiem jest anatomia i pierwsza pomoc, na prawdę wykłady wciągają

Ogólnie rzecz biorąc to nie ma żadnego znaczenia gdzie się pójdzie na medycynę. Nie ma tak, że tu się trzeba mniej a tam bardziej uczyć. Chyba najlepiej wybrać tam, gdzie się ma najbliżej (chyba, że najbliżej masz Katowice )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości