Maturzysta przed wyborem biotechnologii

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Marsilka
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2009, o 19:19

Maturzysta przed wyborem biotechnologii

Post autor: Marsilka »

Cześć,

dawno mnie tu nie było. Przygotowałam na moim blogu kulinarno-naukowym kilka porad dla tegorocznych maturzystów, wybierających się na biotechnologię. Mam nadzieję, że pomoże im to w podjęciu właściwej decyzji.

Pozdrawiam,
Martyna
Awatar użytkownika
chrom_y
Posty: 66
Rejestracja: 28 sty 2012, o 17:31

Re: Kilka uwag dla maturzystów przed decyzją o biotechnologi

Post autor: chrom_y »

A mógłbym spytać na jakiej uczelni studiowałas? Wybieram się na UJ, to podobno najlepsza uczelnia jeśli chodzi o biotech, więc mam nadzieję na pracę. Jakakolwiek.

Marsilka
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2009, o 19:19

Re: Kilka uwag dla maturzystów przed decyzją o biotechnologi

Post autor: Marsilka »

Studiowałam na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed. To bardzo dobry wydział, nasi absolwenci są rozchwytywani za granicą, więc przygotowanie merytoryczne do pracy naukowej jest świetnie. Do przemysłu niestety żadne.
Awatar użytkownika
chrom_y
Posty: 66
Rejestracja: 28 sty 2012, o 17:31

Re: Kilka uwag dla maturzystów przed decyzją o biotechnologi

Post autor: chrom_y »

Dzięki za odpowiedź.

Czyli uczelnię skończyłaś dobrą. A mógłbym spytać czy pracujesz teraz w zawodzie (biotechnolog/biolog/laborant etc.) ?
Marsilka
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2009, o 19:19

Re: Kilka uwag dla maturzystów przed decyzją o biotechnologi

Post autor: Marsilka »

Pracy nie znalazłam, pomimo tego, że stawałam na rzęsach. Jestem aktualnie doktorantką.
klim
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, o 09:08

Re: Kilka uwag dla maturzystów przed decyzją o biotechnologi

Post autor: klim »

ja jestem po biotechnologii na KULu, w tym roku skonczylam mgr. z pracą póki co jest nie za ciekawie ale nie tracę nadziei. Będę najwyżej starać się o doktorat za rok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości