studia medyczne

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

Hej. Chciałbym zapytać (wśród znajomych nie mam kogo) jak wyglądają studia medyczne, a mianowicie chodzi mi o wakacje, czy student medycyny ma wakacje, czy można np. zarobić na opłatę niestacjonarnych gdzieś za granicą czy raczej nie ma opcji - są jakieś praktyki, zajęcia wakacyjne? Czy można odpuścić np. 1 miesiąc zajęć - po czy przed ewentualnymi wakacjami, jeśli takie są? Jak wyglądają egzaminy? Chodzi mi o ilość, czy są w jakichś konkretnych datach czy to jest np. raz na semestr czy co miesiąc? No i będę pewno zaraz szukał tematów o kredytach studenckich, jeśli ktoś ma linka to nie obraziłbym się gdyby tutaj wrzucił. Chodzi mi o tematy na tym forum.

Ktoś może uznać pytania za głupie czy śmieszne, niestety jak wspomniałem nie mam kogo zapytać, zamiast pisać bezsensowne głupoty proszę sobie odpuścić i poszukać innego tematu. Za poważne odpowiedzi będę wdzięczny. Pozdrawiam
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

Jeszcze jedno, nie widzę opcji edycji. Czy jako Polak mogę studiować medycynę w języku angielskim w naszym kraju? Czy ktoś może studiuje w takowym języku? Jak wyglądają progi na takie studia? Są takie same/ wyższe/ niższe? Czy jest coś w rodzaju stacjonarnych np. anglojęzycznych?
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: studia medyczne

Post autor: monson »

Cześć, wakacje wyglądają w ten sposób, że ma się 4 tygodnie praktyk. Zostają tylko dwa miesiące wakacji, jeśli się nie ma żadnej poprawki. Jeśli potrafisz zbić kokosy w ciągu dwóch miesięcy to może Ci się uda, ale chyba jest to mało prawdopodobne.
Odpuszczanie na miesiąc przed wakacjami i po wakacjach chyba nie wchodzi w grę - w czerwcu sesja, a w ciągu roku przynajmniej na pierwszych latach trzeba się uczyć systematycznie, bo później się po prostu człowiek nie wyrobi, a jak już są kliniki na trzecim roku - po dwa tygodnie trwają moduły na różnych oddziałach, więc też to nie wchodzi w grę.

Możesz studiować medycynę w j. angielskim w naszym kraju - np. w Krakowie, ale niestety nie mam zielonego pojęcia jak wygląda rekrutacja.
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

A więc niestacjonarne wgl nie wchodzą w grę. W 4 miesiące jeszcze jakoś można ogarnąć, ale 2 to za mało, by zarobić te 25 załóżmy.

Jeśli ktoś się orientuje co do tych angielskich proszę o podpowiedź.

Mam jeszcze pytanko - na jakie zarobki może liczyć ratownik medyczny? By mnie nie zrozumiano źle, ogólnie chciałbym pracować jako lekarz ratownictwa lub ratownik w erce, nie kieruję się tak bardzo zarobkami jak po prostu pasją i chęcią pomocy, ale jeśli to co znalazłem w internecie jest prawdą (zarobki od kilkuset złotych, najniższa krajowa, ogólnie zarobki nie przekraczające 1500-2000zł co jest wg. mnie śmieszne, nie da się przeżyć) to w razie nie wypału będę musiał szukać szybkiej alternatywy Dzięki za czas poświęcony na przeczytanie i pomoc, odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: studia medyczne

Post autor: ayxny »

praca ratownika bardzo niewdzieczna, ogrom stresu, najniższe stawki i i tak brak pracy. stanowiska sa obsadzone i ludzie po studiach nie moga nawet dostac pracy na pol etatu.slyszalem o kilku przypadkach z pierwszej reki. ludzie pracuja na kasie albo wyjeżdżają za granice. zastanow sie moze nad farmacja, ew pielęgniarstwo z nastawieniem na wyjazd za granice

Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: studia medyczne

Post autor: Philadelphia »

Jeśli chodzi o studia w języku angielskim dla Polaków to jest to English Division, są płatne

skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

[at]

Dziękuję serdecznie za info


A odnośnie tego ratownika to rozumiem, że ratownik po 3 letnich studiach zarabia tą najniższą, tak? Teraz bez studiów już ich nie biorą, żadne kursy czy inne formy szkoleń nie wchodzą w grę?
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: studia medyczne

Post autor: Philadelphia »

Fajnie,.ze chcesz pomagać innym Podobno ratownicy medyczni muszą płacić z.własnej kieszeni jeśli mają wypadek jadąc karetka, noi ogólnie dzwiganie chorych,.ciężka praca, może spróbuj poprawić maturę i spróbuj za rok na lek ja zostałam rok w.domu i poprawialam zawsze można wziąć jeszcze kredyt studencki, ale nie wiem jak dokladnie z tym jest, ponoć w Niemczech jest sie łatwiej dostać, noi na Ukrainie

skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

Wydaje mi się, że na kontrakcie w razie wypadku itp itd trzeba dopłacać, zarabia się więcej, a normalnie* nie trzeba, ale i pieniądze są niższe.

Słowa normalnie użyłem, ponieważ nie wiem jak to się dokładnie nazywa, pewno umowa czy coś w ten deseń.


Maturę piszę dopiero za rok, ale troszkę się boję słabego wyniku z racji, iż muszę się do niej przygotować sam. Stąd ta alternatywa - ratownictwo mi się bardzo podoba. W razie niskiego wyniku rodzice też nie będą mogli mi pomóc. Jeszcze poczytam o tym kredycie studenckim, jak to wygląda dokładniej.


Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

A i z tego co wiem jeśli chodzi o Ukrainę to tam wyjdzie chyba połowę z tego co u nas, ale taki papierek jest ważny bodajże tylko na terytorium UA, natomiast w Polsce trzeba to nostryfikować. W Polsce i w każdym innym kraju UE, a ukończenie studiów w Polsce czy w Niemczech daje możliwość pracy w całej UE. Nie wiem jak to jest w Niemczech, ale skoro na Słowacji koszt studiów jest zbliżony do kosztów studiowania niestacjonarnego u nas to w Niemczech pewno taniej też nie jest.
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: studia medyczne

Post autor: Philadelphia »

Trochę wiary w siebie poszukaj na forum z czego sie uczyc i powodzenia, na forum jest też w aktywnych wątkach wątek o studiach za granicą, ktoś pisze o Anglii, że mozna studiować, a są duże dofinansowania z.Unii i wychodza dość tanio studia za granicą

Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: studia medyczne

Post autor: Philadelphia »

A w Anglii gdy.bierzesz kredyt studencki to o ile wiem, masz jakąś minimalna kwotę po studiach zacząć zarabiać by zacząć go spłacać, a jeśli do iluś lat nie osiągniesz tej stawki to umarzaja ten kredyt

skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: studia medyczne

Post autor: skupzlomu »

Dzięki ,jakaś tam wiara w siebie jest, uczę się ile mogę, ale zawsze dobrze wymyślić plan B. Dzięki, poszukam tego tematu i chętnie poczytam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość