Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest możliwa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest możliwa

Post autor: nodame »

Otóż w tym roku uzyskałam z matury 179 pkt i dostałam się na kierunek lekarsko-dentystyczny do Łodzi, jednak bardzo chciałabym przenieść się na kierunek lekarski. Oczywiście mam odpowiednią ilość punktów. I moje pytanie: czy przeniesienie się jest możliwe bez udziału w rekrutacji w przyszłym roku, tylko najlepiej jeszcze w tym. Czy napisanie podania do dziekana, oczywiście odpowiednio uargumentowanego może pomóc czy może wymiana z kimś z lekarskiego byłaby możliwa? Wiem, że to mało prawdopodobne, ale może był ktoś w podobnej sytuacji?

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: nodame »

Up Pomocy Jestem zdesperowana
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: kopera »

W tej rekrutacji nie zarejestrowałaś się na lekarski w łodzi?
Najlepiej dowiedz się w dziale rekrutacji.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: nodame »

Niestety nie. Wydaje mi się, że przeniesienie przed rozpoczęciem października byłoby mało demokratyczne, chyba, że ktoś chciałby się wymienić. Zadzwonię w poniedziałek do dziekanatu i postaram się dowiedzieć. Nie chce zaczynać lek-denta i zabierać komuś miejsca, skoro wiem, że w przyszłym roku zaczęłabym lek. A z drugiej strony przenieść też się podobno nie da bez powtarzania roku, więc no cóż.
kam11
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 22:03

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: kam11 »

hej, czy mogłabyś powiedzieć czy udało Ci się przenieśc i jak to zrobiłaś? jestem w identycznej sytuacji, a niekoniecznie chcialabym tracic rok/
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: nodame »

To chyba jednak niemożliwe. Trudno Zostanę w Katowicach i w przyszłym roku postaram się o przeniesienie.
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: lot_named »

Przeniesienie jest jak najbardziej możliwe, wystarczy rozmowa z Dziekanem (Wydział Lekarski), znam jeden taki przypadek.
Natomiast później może być trudniej, znam osobę po 2. roku, której odmówiono na wydz. lekarskim, ale bez większych problemów przeniesiono ze stomatologii na Wojskowo - Lekarski.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: nodame »

Hmm naprawdę? A kiedy ta osoba się przeniosła? Po pierwszym roku? Czy przed pierwszym rokiem? Bo jest różnica:)
duska1995
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 13:28

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: duska1995 »

lot_named pisze:Przeniesienie jest jak najbardziej możliwe, wystarczy rozmowa z Dziekanem (Wydział Lekarski), znam jeden taki przypadek.
Natomiast później może być trudniej, znam osobę po 2. roku, której odmówiono na wydz. lekarskim, ale bez większych problemów przeniesiono ze stomatologii na Wojskowo - Lekarski.
Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat przeniesienia ze stomy na lek w Łodzi? Co biorą pod uwagę? Średnią ocen po 1 roku? Nie wiesz może jakie przedmioty trzeba nadrabiać bo nie były zaliczane?
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: lot_named »

Znajoma przeniosła się po 2 roku stomatologii na 3 rok wojskowo - lekarskiego. Więcej szczegółów w zasadzie nie znam. Na lekarskim chcieli ją cofnąć o rok bodajże, więc podziękowała.

Co do przeniesienia się przed I rokiem: znam przypadek, gdy po tygodniu osoba z mojego roku przeniosła się z woj-leku na lekarski. Już w trakcie zajęć. Może rozmowa z Dziekanem dałaby coś. Bez dziwnych podtekstów oczywiście Szczególnie, jeśli punktowo dostałabyś się na lek.
audrey123
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 09:28

Re: Zamiana lekarsko-dentystyczny na lekarski - czy jest moż

Post autor: audrey123 »

hej, jestem w podobnej sytuacji. Studiuję pierwszy rok stomatologię na umedzie, dostałam się na woj-lek, ale ostatecznie papierów tam nie złożyłam, czego teraz bardzo żaluję. Rozumiem, że jeśli dostanę się w tegorocznej rekrutacji, to piszę podanie do dziekanów obu wydziałów o przepisanie mnie na drugi rok woj-leku z uwzględnieniem wyrównania róznic programowych? Dopytuję się, bo ostatnio byłam w dziekanacie i otrzymałam mniej więcej takie info, aczkolwiek pani nie dawała mi raczej wielkich nadziei na przepisanie na drugi rok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości