Vademecum Pyłki-Gutowskiej na blachę. Ile % na maturze?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
lela
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2015, o 18:10

Vademecum Pyłki-Gutowskiej na blachę. Ile % na maturze?

Post autor: lela »

hej, nie ucze sie w klasie biologiczno-chemicznej i mam jedno pytanie. czy jeżeli bede się opierac wyłącznie na Vademecum Pyłki-Gutowskiej to osiągnę dobry wynik na maturze
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: Vademecum Pyłki-Gutowskiej na blachę. Ile % na maturze?

Post autor: ayxny »

z podejsciem uczenia biologii na blache czyli kluciu na pamiec nie wroze dobrego wyniku niestety. wiedza to podstawa ale nie wystarcza, inna sprawa to co dla ciebie znaczy dobry wynik

lela
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2015, o 18:10

Re: Vademecum Pyłki-Gutowskiej na blachę. Ile % na maturze?

Post autor: lela »

więc jak się uczyc? nie mam doswiadczenia z biologią. jestem na profilu z rozszerzona historią i wosem.

Pyłka-Gutowska to dobra podstawa pod maturę czy jednak nie?
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: Vademecum Pyłki-Gutowskiej na blachę. Ile % na maturze?

Post autor: ayxny »

zamiast probowac sie nauczyc to probowac zrozumieć. oczywiście sporo zagadnien trzeba znac na pamiec ale glownie chodzi o zrozumienie, wyobrazanie i doszukiwanie sie analogii, laczenie faktow i zastanawianie sie.

nie wiem co obecnie stosuje sie do nowej matury, do starej 50 % czasu spedzalo sie na nauce z podrecznikow a 50 % na probe zrozumienia klucza maturalnego i dostosowywanie swoich wypowiedzi do niego na metodzie prob i bledow robiac akrusze maturalne. z racji ze u was baza arkuszy wg nowego modelu dopiero sie tworzy i nie bardzo jest na czym cwiczyc to szczerze nie wiem co najlepiej robic. na twoim miejscu porozmawialbym z dobrym nauczycielem biologii ktory ma doświadczenie jezeli chodzi o przygotowywanie maturzystów i jest egzaminatorem zeby poelcil cos pod nowa podstawe. podobno nie jest juz tak ciezko jezeli chodzi o klucz ale nie wiem. w kolejnym roku tez niewiadomo co bedzie na maturze i jezeli chodzi o biologie współczuję nowym maturzystom. nie ze wzgledu na poziom, bo jak jest trudna to dobre osoby maja poprostu mniej pkt, ale ze względu na dezorientacje i niewiedze. stara matura latwa nie byla ale mniej wiecej wiadomo bylo jak to wygląda i byla to loteria bo czasami poprostu pytania nie podejda danej osobie a tutaj niewiadomo czego sie do konca spodziewac.

tldr
popytaj znajomych o dobrego korepetytora dla maturzystów, najlepiej egzaminatora. jak masz możliwość uczęszczania na lekcje to skorzystaj, jezeli nie to popros o opinie, ew zaplac za godzine lekcji i przegadaj ja poprostu zadajac wszelkie pytania.

Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Vademecum Pyłki-Gutowskiej na blachę. Ile % na maturze?

Post autor: Blathmac »

Vademecum Pyłki jest do niczego, bo ma pełno błędów. Lepiej pouczyć się z jakiegoś fajnego podręcznika, np. tego z Operonu z serii Odkrywamy na nowo + krótkie wykłady z biologii molekularnej PWNu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości