matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tapuzim
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2015, o 14:05

matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: tapuzim »

czesc! mamy mały problem i chcialabym was zapytac o rade. zawsze uwazalam sie za humanistke, w liceum jestem wlasnie w takim profilu, ale jakos po 1 klasie naszla mnie refleksja, ze chce isc na psychologie, ale nie mialam jeszcze pewnosci co do tej decyzji. pozniej, kiedy udalo mi sie juz zebrac wystarczajaco duzo informacji na temat tego zawodu, zorientowalam sie, ze chodzi mi o zawod nie psychologa, a psychiatry. co oznacza, ze zeby nim zostac musze dostac sie na studia medyczne. poniewaz wszystko to zajelo mi kolejny rok, oto zaczynam klase maturalna w humanie, chcac dostac sie na studia medyczne. Potrzebna mi matura z matmy, biologii i chemii, wszystko rozszerzone, zdane na ok. 90%. Czy to jest w ogóle w rok wykonalne? czy macie jakies rady? pomocy!
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: castle »

Hej! Nie na wszystkie uczelnie wymagana jest matematyka rozszerzona. Żeby dostać się na medycynę tylko na 4 bodajże uczelniach wymagana jest matma. Więc może lepiej zdecyduj się tylko na biologię i chemię. A czy dasz radę w rok wszystko ogarnąć to już sprawa indywidualna. Zależy czy szybko się uczysz czy wolno. Ale radziłabym spróbować

anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: anabelbabel »

nie ukrywajmy, ciezko bedzie. nawet bardzo. ale wiele osob chcacych sie dostac na kierunek lekarski probuje kilka lat z rzedu, na kilka uczelni, poprawiaja matury, i w koncu sie dostaja. mysle, ze jesli nawet nie dostaniesz sie w tym roku, zawsze mozesz poprawic mature i probowac w nastepnych rekrutacjach.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: Piotrr »

olej w szkole przedmioty inne jak chemia i biologia. rob z nich minimum, byleby zdac. Po lekcjach siadaj w domu i kuj podreczniki do biologii. Matura z bioli to wielka niewiadoma i mozna wiedziec wszystko i miec malo a mozna wiedziec niewiele i wywalic mega wynik. Z chemii tez biegiem do podrecznika, i jakis zbior zadan sobie. Jesli sie nie uda zawsze mo0zna zostac rok w domu, zapisac sie na jakies kursy i sprobowac kolejny raz
W końcu lekarz
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: inga6 »

Jako tegoroczna maturzystka uwazam, ze nauczenie sie w rok chemii i biologii na humanie jest awykonalne. Jako nowa podstawa nawet nie masz zadnych podstaw biologii i chemii, a co tu dopiero mowic o rozszerzeniu. Moi znajomi z humana na przedmiocie takim jak przyroda uczyli sie historii powstania aparatu fotograficznego, a lekcje biologii i z chemii w 1 klasie mozna sobie wsadzic do kosza, bo nic z tej wiedzy nie przydalo mi sie na maturze. Na chemii w 1 klasie uczylam sie jak usuwac brud, jakie sa skaly, jak nawozic glebe, jak powstaje paliwo. I w ktorym momencie przydalo mi sie to na maturze? Odpowiedz brzmi: w zadnym. W ciagu dwoch lat mialam mega zapierdziel z biologia i chemia. Wtedy zaczelo sie prawdziwe rozszerzenie, trzeba bylo bardzo duzo sie uczyc, bo nie jest latwo zrealizowac caly material w 2 lata (gdzie kilkanascie lat wczesniej byl realizowany w 4, a kilka lat wczesniej w 3). Wiec zycze ci powodzenia, ze ogarniesz sama material z obu przedmiotow w rok, majac rownolegle lekcje ze swojego rozszerzenia na humanie. Jakbys realizowala stara podstawe, byloby jeszcze mozliwe to do ogarniecia, ale teraz przy nowej reformie jest to niemozliwe. Watpie, ze uzyskasz wynik lepszy od 50%, no moze z biologii jest to troszke mozliwe, no, ale nie oszukujmy sie, na tej maturze tez jest potrzebna wiedza z rozszerzenia, gdzie ja mialam po 6 godzin biologii w 2 i 3 klasie, a wynik tez nie mam az taki wspanialy. Podsumowujac, moim zdaniem jezeli na prawde medycyna jest to to co chcesz studiowac i nie widzisz innej opcji dla siebie, radzilabym zostac ci rok po maturze i uczyc sie pilnie rozszerzen. W klasie maturalnej mozesz sobie kupic podreczniki dla podstawy i ogarnac je, bo wtedy latwiej ci wejda do glowy inne rzeczy. Pozdrawiam

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: randomlogin »

Niniejszym na podstawie punktów: 22, 25, 26 oraz 27 regulaminu forum biolog.pl ostrzegam użytkownika przed dalszym zamieszczaniem na forum wyrazów wulgarnych, obraźliwych i pozbawionych polskich znaków diakrytycznych.


Moderator

Adamantan
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: inga6 »

randomlogin, nie rozumiem, po co tyle bulwersu w twoim komentarzu? Czy napisalam cos zle? Autor tego watka prosil o opinie na dany temat, to, ze nie napisalam czegos pod twoje gusta nie oznacza od razu, ze musisz sie na mnie rzucac i wyrazac swoje zale. Wybacz, ale jestes ostatnia osoba, ktora bym posluchala jezeli wypowiadasz sie na temat nowej podstawy, poniewaz jezeli w czyms sie nie ustniczy, to nie ma sie prawa wypowiadac na ten temat, dlatego wybacz mi, ale twojego komentarza do konca nie doczytalam. Jak spokorniejesz, to wtedy mozemy porozmawiac.
A swojego zdania i tak nie zmienie, jezeli jest ktos na forum, kto sie ze mna zgadza, to smialo, ujawnijcie sie! I rowniez wypowiedzcie swoje zdanie na temat pisania matury z biologii i chemii po humanie, moze ten randomlogin, zobaczy, ze to nie jest tak kolorowo, jak za jego czasow.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: randomlogin »

Ty nie wyrazilas zdania. Ty napisalas, ze to niemozliwe. A sa osoby, ktore tego dokonaly, w tym roku, przy tej podstawie. Czyli jednak to mozliwe. QED.
inga6 pisze:Wybacz, ale jestes ostatnia osoba, ktora bym posluchala jezeli wypowiadasz sie na temat nowej podstawy
Ja wiem, ze ty tego nie przyjmiesz do wiadomosci pewnie, ale nowa podstawa to nie rewolucja, tylko ewolucja - wczesniej tez bywaly zmiany. Mimo wszystko jest to ta sama matura, na tych samych ogolnych zalozeniach. Osoby, ktore zdawaly przedmiot X nie bedac na danym profilu w ogole tez kiedys byly wyobraz sobie. Tez sie dalo.
Ale znam tez osoby z nowej podstawy - o czym moze bys sie dowiedziala, gdybys doczytala do konca, choc pewnosci nie mam - i kurcze mogly.
inga6 pisze:Autor tego watka prosil o opinie na dany temat, to, ze nie napisalam czegos pod twoje gusta nie oznacza od razu, ze musisz sie na mnie rzucac i wyrazac swoje zale.
Nie naisalas opinii, tylko bzdure jako fakt. To ze cos nie trafia w moj gust nie jest problemem - dopiero to, ze jest to bzdura, co latwo udowodnic zreszta, i to o to sie rzucam. A zal wyrazam jedynie, ze takie osoby maja internet i moga wyzej wymienione bzdury wypisywac jak prawdy objawione.
inga6 pisze:moze ten randomlogin, zobaczy, ze to nie jest tak kolorowo, jak za jego czasow.
No. Jest kolorowiej. Matura prostsza.
Awatar użytkownika
Subby
Posty: 110
Rejestracja: 28 lip 2014, o 00:18

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: Subby »

tapuzim, to wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Wydaje mi się, że tak jak wyżej - powinnaś odpuścić matematykę i głównie skupić się na biologii/chemii. Ja przez rok uczyłem się chemii od samego początku, gdyż jestem z technikum (stara matura). Chemia nie jest taka tragiczna do nauki. Przede wszystkim mnóstwo zadań i arkuszy maturalnych. Dzięki przerobieniu nich, zgarnąłem parę procent więcej, gdyż bardzo podobne zadanie pojawiło się w tym roku na arkuszu i nie wiem czy nie robiąc go wcześniej wpadłbym na to wszystko Do chemii nieorganicznej brdzo polecam Pazdro - dzięki zbiorowi tego Pana wszystkie obliczeniówki stały się prostsze. Do organicznej - do poćwiczenia Witowski (zbiór), a później arkusze ^^

Co do biologii ciężko się wypowiedzieć. Pisałem rok temu - również przygotowywałem się tylko rok. Wynik był trochę niższy od chemii, ale to wina tego, że zrobiłem głupie błędy. Także, jeśli zrobisz sobie dobry plan, odpuścisz niepotrzebne przedmioty i będziesz dążyć wytrwale do tego, a nie robić/uczyć się na pokaz - to jak najbardziej. Dasz radę Pozdrawiam
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: inga6 »

Wszystko na tym swiecie jest mozliwe, tak samo jak to, ze autorka tego watka napisze obie matury na ponad 90%. Nie chce nikomu odbierac motywacji do nauki. Moze oceniam ta cala sytuacje pod katem moich znajomych z humana, ktorzy w maturalnej klasie nie do konca znali wzor wody, nie wspominajac juz o innych zwiazkach, bo dla nich prawdziwa edukacja chemii skonczyla sie w 3 gimnazjum. W 1 klasie juz pisalam jak ta chemia wygladala, zero chemii w chemii. Jezeli ktos wczesniej interesowal sie chemia i biologia i np czytal jakies ksiazki, rozwiazywal zbiory zadan w ciagu tych 2 pierwszych lat liceum, to w maturalnej klasie przy dobrym przygotowaniu powinien dac rade na maturze.
Poza tym nie chce sie z nikim klocic na tym forum i nie rozumiem, dlaczego niektorzy ludzie sa tacy oprysklywi i wulgarni. Mysle, ze im wiecej opini na dany temat tym autorka tego watka bedzie wdzieczna. No ale coz ludzi sa jacy sa i sie tego niestety nie zmieni

Awatar użytkownika
viktorohm
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2014, o 11:29

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: viktorohm »

Nie rok,tylko 9 miesięcy. Jest sierpień,a matura w maju. Jeśli masz książki i potrafisz czytać ze zrozumieniem,to spokojnie dasz radę. Powodzenia.
LABkursy
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2015, o 14:27

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: LABkursy »

Będzie Ci trudno, spróbuj może zmienić klasę na profil biologiczno-chemiczny, nawet na ostatni rok. Nie piszesz, jak idzie Ci nauka tych przedmiotów, jeżeli masz z jakimś problemy, to rozpocznij naukę już teraz! Myślę, że warto też zapisać się na kurs maturalny - w Twoim przypadku polecałbym nawet kurs indywidualny z przedmiotu, z którym masz największy problem (u nas w Laboratorium Wiedzy w Krakowie możesz sobie zobaczyć jak to mniej więcej wygląda na naszej stronie internetowej: [mod] Weź też udział w rekrutacji na inne, pokrewne studia, a także na takie, które w razie konieczności poprawiania matury ułatwią Ci jej zdanie.
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: matematyka, biologia i chemia w rok… pomocy!

Post autor: anabelbabel »

Możesz się też pozytywnie zdziwić, bo znam wiele osób które chciały iść na kierunek lekarski, nie dostały się, poszły na inny kierunek żeby “nie marnować czasu”. i tak im się spodobało że na tych kierunkach już zostały. Pomyśl o neurobiologii, farmacji, biotechnologii. Być może to będzie to LAB.kursy, popatrzyłem na waszą stronę, co w zasadzie mieści się w tej cenie? Usiłuję sobie porównać z tym, co było dostępne parę lat temu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości