Przygotowanie do egzaminu z biologii i chemi

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kovalek
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2015, o 21:15

Przygotowanie do egzaminu z biologii i chemi

Post autor: kovalek »

Witam, po kilku latach wahania zdecydowałem się spróbować swoich sił i postarać się o przyjęcie na studia lekarskie.

Sytuacja moja jest dosyć dziwna, ponieważ mam starą maturę, zdaną bardzo dobrze ale niestety z przedmiotów ścisłych(matematyka i fizyka). Do tego skończone mam studia na politechnice i mimo, że mam dosyć dobrą pracę to czuję, że chciałbym leczyć. Chciałbym pomagać ludziom, za każdym razem gdy słyszę o tym, że ludzie zostali odesłani z kwitkiem od lekarza to żałuję z całego serca, że nie wybrałem studiów medycznych. Najgorsze są właśnie dla mnie sytuacje gdy ludzie nie dostają pomocy. Wiem, ze lekarze mają prawo do błędu bo są tylko ludźmi. I pewnie jeśli sam będę lekarzem to też nie raz się pomylę. Ale też wiem, że sumienie nie pozwoli mi odesłać kogoś bez pomocy. Czy jest to powołanie? Myślę, że tak chociaż nie mi oceniać. Dlaczego nie zdecydowałem się na studia medyczne zaraz po szkole średniej? Z dwóch powodów. Jeden to fantastyczna Pani od matematyki, która pociagnęła mnie w kierunku nauk ścisłych. Drugi to niechęć do wkuwania, która teraz już stanowi dla mnie większego problemu

Dlatego zdecydowałem się spróbować swoich sił w egzaminie w przyszłym roku. I teraz prośba do Was. Ponieważ od mojej matury minęło już sporo czasu proszę o podanie listy książek, które pomogły by mi w przygotowaniu. Mogą to być pozycje zarówno polsko jak i angielskojęzyczne. Dodatkowo jeśli ktoś by dysponował zbiorami zadań z egzaminów z poprzednich lat lub przynajmniej zasadami tych egzaminów(czy t były testy(wielokrotnego czy pojedynczego wyboru) czy może też pytania otwarte).

Proszę o każdą pomoc. Także o subiektywne oceny czy to co sobie wymyśliłem jest realne i w jakim stopniu.

pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
dendrocoelumlacteum
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2015, o 11:45

Re: Przygotowanie do egzaminu z biologii i chemi

Post autor: dendrocoelumlacteum »

Cześć
polecam Ci serię Omega - trening przed maturą Bukały, jak dla mnie idealna, dużo schematów, ilustracji, napisana jasno i konkretnie.
Jeśli chodzi o chemię, korzystałam z podręczników Nowej Ery i zbioru zadań z Pazdro.
Do tego zbiory zadań z Witowskiego (4 tomy z chemii i 2 z biologii) i matury z wcześniejszych lat (są na stronie cke) Taki zestaw z pewnością Ci wystarczy
kovalek
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2015, o 21:15

Re: Przygotowanie do egzaminu z biologii i chemi

Post autor: kovalek »

I to wystarczy? jakoś tak mało się wydaje.

A czy na forum jest ktoś kto podchodził w ostatnich latach do egzaminów wstępnych na uczelni? Materiał pewnie się pokrywa ale mam wątpliwości co do formy egzaminu. Czy są to pytania testowe?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości