Poprawa matury a farmacja

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
pina144
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2015, o 20:25

Poprawa matury a farmacja

Post autor: pina144 »

Czy jest tu ktoś kto studiował farmację i udało mu się poprawić maturę z biologii chociaż o kilka procent? Nie wiem co robić, mam 90% z chemii i 75 z biologii, więc w tym roku o lekarskim mogę zapomnieć, ale nie chcę zostać rok w domu. Chcę mieć jakąś alternatywę, gdyby się nie udało. Myślicie, że to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: Dellarin »

Na farmacji jest naprawdę dużo nauki, więc jest spore ryzyko, że skupisz się na nauce na zajęcia, a nie będziesz miała czasu/siły na naukę do matury, a wcale nie jest tak, że nauka tej chemii na studiach jakoś Ci ułatwi zdawanie chemii - wiem to z doświadczenia jednej osoby z moich znajomych. Może są osoby, którym się udało - jak zawsze są dwie strony medalu, to Ty musisz się zastanowić, czy jest sens i czy jesteś w stanie to pogodzić, czy potem pójdziesz na tą maturę tylko po to, żeby pójść bez większego przygotowania i tak sobie będziesz poprawiać i poprawiać i poprawiać i .
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: Argentum »

pina144 pisze:Czy jest tu ktoś kto studiował farmację i udało mu się poprawić maturę z biologii chociaż o kilka procent? Nie wiem co robić, mam 90% z chemii i 75 z biologii, więc w tym roku o lekarskim mogę zapomnieć, ale nie chcę zostać rok w domu. Chcę mieć jakąś alternatywę, gdyby się nie udało. Myślicie, że to dobry pomysł?
Pozdro! Mam IDENTYCZNY wynik. 75% bio, 90% chem.

Będę poprawiał, choć jeszcze liczę na lek-dent Szczecin.
pina144
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2015, o 20:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: pina144 »

Dellarin pisze:Na farmacji jest naprawdę dużo nauki, więc jest spore ryzyko, że skupisz się na nauce na zajęcia, a nie będziesz miała czasu/siły na naukę do matury, a wcale nie jest tak, że nauka tej chemii na studiach jakoś Ci ułatwi zdawanie chemii - wiem to z doświadczenia jednej osoby z moich znajomych. Może są osoby, którym się udało - jak zawsze są dwie strony medalu, to Ty musisz się zastanowić, czy jest sens i czy jesteś w stanie to pogodzić, czy potem pójdziesz na tą maturę tylko po to, żeby pójść bez większego przygotowania i tak sobie będziesz poprawiać i poprawiać i poprawiać i .
Właśnie chemii już poprawiać nie będę, tylko samą biologię i nie wiem czy zostawać w domu czy nie, bo szczerze powiedziawszy tę biologię zawaliłam przez stres głównie. Muszę to przemyśleć dokładnie.
pina144
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2015, o 20:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: pina144 »

Argentum pisze:
pina144 pisze:Czy jest tu ktoś kto studiował farmację i udało mu się poprawić maturę z biologii chociaż o kilka procent? Nie wiem co robić, mam 90% z chemii i 75 z biologii, więc w tym roku o lekarskim mogę zapomnieć, ale nie chcę zostać rok w domu. Chcę mieć jakąś alternatywę, gdyby się nie udało. Myślicie, że to dobry pomysł?
Pozdro! Mam IDENTYCZNY wynik. 75% bio, 90% chem.

Będę poprawiał, choć jeszcze liczę na lek-dent Szczecin.
Może się uda do Szczecina, tylko 2-óch punktów Ci brakuje. Ja niestety do Szczecina złożyłam na lek, a nie lek-dent Liczyłam, że będą podobne progi jak rok temu.
A jeśli nie Szczecin to zostajesz w domu i uczysz się do matury czy idziesz na jakieś studia?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: Argentum »

pina144 pisze:
Argentum pisze:
pina144 pisze:Czy jest tu ktoś kto studiował farmację i udało mu się poprawić maturę z biologii chociaż o kilka procent? Nie wiem co robić, mam 90% z chemii i 75 z biologii, więc w tym roku o lekarskim mogę zapomnieć, ale nie chcę zostać rok w domu. Chcę mieć jakąś alternatywę, gdyby się nie udało. Myślicie, że to dobry pomysł?
Pozdro! Mam IDENTYCZNY wynik. 75% bio, 90% chem.

Będę poprawiał, choć jeszcze liczę na lek-dent Szczecin.
Może się uda do Szczecina, tylko 2-óch punktów Ci brakuje. Ja niestety do Szczecina złożyłam na lek, a nie lek-dent Liczyłam, że będą podobne progi jak rok temu.
A jeśli nie Szczecin to zostajesz w domu i uczysz się do matury czy idziesz na jakieś studia?
Sprawa identyczna jak u Ciebie - mam papiery na farmacji w Białymstoku. Marzę o tym, żeby wypaliło ze stomą, bo to już gwarantuje brak roku w plecy - potem się będę mógł gdzieś przenieść, na jakąś bliższą stomatologię. No i będę miał jakieś rozeznanie w kierunkach medycznych, jeśli stwierdzę, że stomatologia nie jest tym, co mnie kręci, to po poprawce przeniosę się na lekarski.

Od razu Ci powiem jedno: ja będę NA PEWNO poprawiał oba przedmioty, sęk w tym, że do biologii będę się uczył cały czas, a chemię sobie tylko przypomnę na dzień przed - podejdę z marszu, jak się uda, to spoko, jak nie, to nic się nie stało.
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: Arkadiopol »

Lepszym wyborem na pewno jest pójście na stomę niż na farmację i poprawka matury. Wtedy ewentualnie można już zostać na stomie, gdyby nie wypaliło
pina144
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2015, o 20:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: pina144 »

Arkadiopol pisze:Lepszym wyborem na pewno jest pójście na stomę niż na farmację i poprawka matury. Wtedy ewentualnie można już zostać na stomie, gdyby nie wypaliło

Najpierw trzeba dostać się na tą stome jeszcze. złożyłam do Katowic na stomę, ale na chwilę obecną jestem 390 na liście, a miejsc jest 125 więc marne szanse chyba. Pozostaje mi farmacja.

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: Argentum »

pina144 pisze:
Arkadiopol pisze:Lepszym wyborem na pewno jest pójście na stomę niż na farmację i poprawka matury. Wtedy ewentualnie można już zostać na stomie, gdyby nie wypaliło

Najpierw trzeba dostać się na tą stome jeszcze. złożyłam do Katowic na stomę, ale na chwilę obecną jestem 390 na liście, a miejsc jest 125 więc marne szanse chyba. Pozostaje mi farmacja.

No właśnie. Najpierw trzeba się dostać, gdyby sprawa była taka prosta.

Hm! Próg to teraz 168 - myślę, że może spaść do 165, jednak nie wiem, czy nasza niska biologia się załapie na warunek.
pina144
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2015, o 20:25

Re: Poprawa matury a farmacja

Post autor: pina144 »

Argentum pisze:
pina144 pisze:
Arkadiopol pisze:Lepszym wyborem na pewno jest pójście na stomę niż na farmację i poprawka matury. Wtedy ewentualnie można już zostać na stomie, gdyby nie wypaliło

Najpierw trzeba dostać się na tą stome jeszcze. złożyłam do Katowic na stomę, ale na chwilę obecną jestem 390 na liście, a miejsc jest 125 więc marne szanse chyba. Pozostaje mi farmacja.

No właśnie. Najpierw trzeba się dostać, gdyby sprawa była taka prosta.

Hm! Próg to teraz 168 - myślę, że może spaść do 165, jednak nie wiem, czy nasza niska biologia się załapie na warunek.
No właśnie, też się o to martwię Wolałabym mieć odwrotnie z tymi wynikami, 90 z biologii i 75 z chemii. Chemię łatwiej poprawić chyba jednak niż biologię i praktycznie wszędzie ta biologia jest preferowanym przedmiotem

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości