Wniosek o ponowne sprawdzenie matury.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Wniosek o ponowne sprawdzenie matury.

Post autor: Biochemik96 »

Zamierzam złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie określonych zadań z matury z biologii. Nie wiem jednak jakie są formalności związane ze skła.daniem takiego wniosku, jakie są ograniczenia i terminy z tym związane itp. Bardzo proszę o pomoc osoby, które się na tym znają lub składały już w tym roku takie wnioski.

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Wniosek o ponowne sprawdzenie matury.

Post autor: Biochemik96 »

Czy naprawdę nikt nie jest zorientowany w temacie składania wniosku o ponowne sprawdzenie matury?

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Wniosek o ponowne sprawdzenie matury.

Post autor: Argentum »

Ja złożyłem na maila według wzoru. Po ok. 6 dniach zadzwonił telefon, umówili mi wgląd 23 września na 10 rano. I powiedzieli, że ktoś jeszcze będzie sprawdzał.
Jane1
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2015, o 20:30

Re: Wniosek o ponowne sprawdzenie matury.

Post autor: Jane1 »

Ja weszłam na stronę mojego OKE, napisałam prośbę o wgląd do pracy maturalnej, którą wysłałam faxem. Po ok 2 dniach otrzymałam odpowiedź odnośnie terminu w jakim należy się wstawić do siedziby oke. Na miejscu otrzymalam moją maturę, klucz odpowiedzi i czystą kartkę do zapisania zadań co do których miałam wątpliwości lub innych notatek. Następnie w ciągu 2 dni o ile dobrze pamiętam musiałam napisać pismo do OKE o ponowne sprawdzenie pracy (w którym trzeba podać nr zadań co do których poprawności sprawdzenia ma się wątpliwości). Na rozpatrzenie wniosku mają chyba 14 dni, z możliwością przedłużenia do 21 dni w szczególnych przypadkach. Następnie wysyłają list, w którym uzasadniają dlaczego nie przyznali pkt (najczęsciej) lub uznają Twoją odp i dają pkt Jeśli otrzymasz pkt oddajesz stare swiadectwo maturalne do macierzystej szkoly i tam też nowe powinno być do odbioru mam nadzieję ze pamięc mnie nie zawodzi
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Wniosek o ponowne sprawdzenie matury.

Post autor: Biochemik96 »

W OKE w Poznaniu byłem w lipcu. Czy mogę więc w każdej chwili (w ciągu 6 miesięcy od wydania świadectwa maturalnego) złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie matury czy najpierw muszę jechać z powrotem do OKE w Poznaniu i w ciągu 2 dnie po tej wizycie złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie matury?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości