Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
umbilicus
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:46

Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: umbilicus »

Witam! Jak w temacie, szukam osoby która studiując medycynę np na 3 roku rozpoczęła też dodatkowo stomę. Bardzo zalezy mi na kontakcie z kimś takim, nie szukam opinii postronnych osób które tego nie praktykują! Bardzo proszę o kontakt jesli ktoś taki się znajdzie albo ktoś zna kogoś takiego! Dziękuje!
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: Amani »

Po co Ci te dwa kierunki, do chirurgii szczekowo-twarzowej to nie potrzebne.

umbilicus
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:46

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: umbilicus »

Nie myślę o chirurgii sz-t Nie chce się tutaj zwierzać i tłumaczyć tylko bardzo chciałabym znaleźć taką osobę żeby zadać jej parę pytań!
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: sandoz »

Myslę ,ze to fizycznie niemozliwe chyba ,ze mega optymalny plan zajęc na leku i stomie i nie kolidują ze sobą.
umbilicus
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:46

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: umbilicus »

Hahaha no tak tylko dla szpanu chcę sobie więcej nauki dołożyć, przejrzałeś mnie D

Ja słyszałam że byli ludzie którzy tak robili, dość sporo przedmiotów się pokrywa przynajmniej na 2 latach pierwszych, większość rzeczy by przepisali no jedynie do dorobienia zostają takie typowo stomatologiczne Ja teraz pójdę na 2 rok medycyny i myślałam że od 3 roku jak już jest tak względnie luźniej może będzie dało się to pogodzić ale ja jestem takim samym teoretykiem jak wszyscy wyżej dlatego powtarzam się że szukam osoby która serio tego próbowała/próbuje i chce z nią porozmawiać tylko tyle
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: randomlogin »

sandoz pisze:Myslę ,ze to fizycznie niemozliwe chyba ,ze mega optymalny plan zajęc na leku i stomie i nie kolidują ze sobą.
To jest fizycznie mozliwe. Czego dowodza osoby, ktore to robia.
umbilicus pisze:Nie chce się tutaj zwierzać i tłumaczyć tylko bardzo chciałabym znaleźć taką osobę żeby zadać jej parę pytań!
To jest zabijanie idei forum. Po to jest ono publiczne, zeby potem taki ktos jak juz raz odpowie na pytania, to nie musial tego robic znowu, i znowu, i znowu. Chcesz miec wieksza szanse na odpowiedz, to pytaj tutaj. Nie chcesz, coz, jeszcze troche poczekasz zanim kgoos znajdziesz zapewne.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: Amani »

Sadzę że i tak trzeba by było wziąć dziekankę na wyższych latach jak się zejdą te lata gdzie sa zajęcia kliniczne. To anatomie tak z miejsca by przepisali? Z tego co kojarzę na stomie jest bardziej szczegółowo anatomia głowy i szyi. Na UMP (przykładowo) są jakieś wyszczególnione przedmioty dotyczące jamy ustnej typu Histofizjologia jamy ustnej, patologia jamy ustnej i mikrobiologia jamy ustnej , ciekawe czy z tego zwalniają wtedy, jak się jest po drugim roku leku
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: randomlogin »

Amani pisze:Sadzę że i tak trzeba by było wziąć dziekankę na wyższych latach jak się zejdą te lata gdzie sa zajęcia kliniczne.
Nie.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: Amani »

Mnie to ciekawi jak godza ludzie to, którzy zaczynają odwrotnie najpierw stoma, po któryms roku tam dołożenie leku.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
umbilicus
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:46

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: umbilicus »

[at] Tzn,że też słyszałeś o takich osobach? Chciałam na pewno po 1 usłyszeć że tak jest to możliwe bo skończyłam/em te kierunki bo jeśli by nie było takiej osoby (obiło mi się o uszy że ktoś tam próbował ale nie wiem z jakim skutkiem) to nawet nie warto bardziej się tym interesować, w dodatku jeśli by miało mnie to kompletnie wykończyć fizycznie i psychicznie to też się nie pcham Chciałabym też wiedzieć właśnie jak z przepisywaniem przedmiotów, myślę że w te stronę moją"łatwiej, zazwyczaj wszystko lekarski ma bardziej rozszerzone.
Tak jak też napisała jakaś osoba o dziekance, zastanawiam się jak to rozplanować no bo na 3 i 4 roku powiedzmy dojdzie parę małych dość przedmiotów bo taką biofizykę, histologię będę już miała zaliczoną i zaczyna się 5 rok i co dalej właśnie, brać dziekanke na 5, na 6? O ile jest więcej nauki? Ktoś mówił że mozna po medycynie w 2 lata zrobić stomatologię ale nie wiem skąd taka informacja i kompletnie nigdzie wiecej tego nie znalazłam ani nie czytałam i na jakiej zasadzie niby by to miało działać?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: randomlogin »

Stoma w 2 lata - to by mialo nie dzialac.
Znam osoby po stomie i leku, ale one akurat robily to roznie - czasem kompletnie po jednych studiach drugie, czasem na zakladke kilkuletnia.
No i osobe, ktora bardziej aktualnie na pewno robila dwa na raz, ale czy zrobila nie wiem - lekarski skonczyla zgodnie z programem, stome nie wiem.
Podejrzewam ze na niektorych uczelniach jest to trudne, a na innych niemozliwe. To tez rrzeba uwzglednic.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: randomlogin »

Stoma w 2 lata - to by mialo nie dzialac.
Znam osoby po stomie i leku, ale one akurat robily to roznie - czasem kompletnie po jednych studiach drugie, czasem na zakladke kilkuletnia.
No i osobe, ktora bardziej aktualnie na pewno robila dwa na raz, ale czy zrobila nie wiem - lekarski skonczyla zgodnie z programem, stome nie wiem.
Podejrzewam ze na niektorych uczelniach jest to trudne, a na innych niemozliwe. To tez rrzeba uwzglednic.

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna i stomatologia jednocześnie, szukam osoby

Post autor: Agher »

Bez dziekanek i indywidualnego programu nauczania nie jest to możliwe, bo się po prostu człowiek nie rozdwoi. Nikt na uczelni przy zdrowych zmysłach nie wpisze Ci w papierach że dana osoba odbyła zajęcia na których jej fizycznie nie mogło być. Po prostu godziny się nie będą zgadzać, albo wyjdzie że ktoś musiał odbywać zajęcia w nocy - zwłaszcza na uczelniach na których wykłady są obowiązkowe. Wtedy doby by nie wystarczyło na sen + zajęcia, nie wspominając w ogóle o czasie na naukę .

Przy starym programie przepisywanie przedmiotów między stomą, a lekiem na pierwszych dwóch, częściowo trzech latach było idealne nie było, ale sporo się dało przepisać. Po reformie jest to praktycznie niemożliwe - stomatologia zaczyna przedmioty kierunkowe już od pierwszego roku. Przynajmniej tak jest na mojej byłej uczelni.

Pomijam fakt, że to w ogóle bez sensu ciągnąć oba kierunki, niczemu to nie służy i w niczym to nie pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości