Bukała czy warto?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
alulaa1
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2015, o 11:59

Bukała czy warto?

Post autor: alulaa1 »

Witam:) od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem serii ksiazek trening przed matura bukały, czy polecacie te ksiazki do nauki na mature z biologii? Jesli tak to które czesci sa godne uwagi, ktore najbardziej przydadza sie do nauki na mature?
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Bukała czy warto?

Post autor: Arkadiopol »

Ja polecam. Zauważyłem, że czasami niektóre zadania się powtarzają, są podobne te z Bukały na arkuszu w maju. Poza tym, nie są takie schematyczne i potem łatwiej odpowiadać pod klucz na maturze.
Odpuściłbym sobie na pewno ekologię i ewolucjonizm.
alulaa1
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2015, o 11:59

Re: Bukała czy warto?

Post autor: alulaa1 »

dzieki za odpowiedz:) a ktore czesci na poczatek polecasz?
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Bukała czy warto?

Post autor: Arkadiopol »

Na pewno warte polecenia na początek są fizjologia roślin i fizjologia zwierząt. Do tego dwie części o komórce strunowce genetyka i bakterie, rośliny, grzyby. Jak dla mnie to taki zestaw minimum. Przynajmniej ja na takim bazowałem i zaowocowało
Musisz się zastanowić, z jakimi działami czujesz się mniej pewnie. Wtedy łatwiej Ci będzie wybrać konkretną część
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Bukała czy warto?

Post autor: djulie »

Ja sama nie korzystałam za bardzo z Bukały, jedynie z przykładowych zadań maturalnych troszkę za to dużo moich znajomych opierało się na Bukale i bardzo sobie chwalili, widać to po wynikach także na pewno warto
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości