Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Biochemik96 »

W tym roku pisałem maturę z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym na nowych zasadach. Z chemii uzyskałem niski wynik i zakładam, że dam radę go podnieść w kolejnym roku, z biologii natomiast uzyskałem 82%. Za rok chciałbym jednak poprawiać maturę z obu tych przedmiotów. Co jeśli napiszę biologię rozszerzoną w następnym roku na mniej niż 82%, np: na 75% ? Który wynik będzie się wtedy liczył w procesie rekrutacji na studia na uczelnie medyczne - wyższy wynik z 2015 roku czy niższy wynik z 2016 ?

Bardzo proszę o jakąś podstawę prawną pomocną w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie lub opinie na podstawie własnych doświadczeń w tym zakresie, bo zależy mi na tym by upewnić się na 100% który wynik się liczy.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Argentum »

Odświeżę i przy okazji rzucę swoje pytanie.

Jakiś tydzień temu złożyłem wniosek o wgląd do biologii. Dziś z samego rana zadzwoniła do mnie jakaś kobita i mówi, że mam termin na 23 wrzesień, 10 rano. Powiedziała też, że przed wglądem ekspert jeszcze raz oceni moją pracę i jeśli okaże się, że coś tam pomylono, to do mnie zadzwonią i powiedzą, że przyznali mi punkty. Po jakim czasie do Was odezwał się ten ekspert"? Pytam, bo nie chcę jechać na wgląd i pewnie będę do nich dzwonił, że się rozmyśliłem.
Ruffian
Posty: 14
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 15:40

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Ruffian »

Biochemik96, zawsze liczy się lepszy wynik możesz być spokojny na 100%
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Biochemik96 »

Czyli jeśli poprawię chemię rozszerzoną, ale uzyskam niższy wynik z biologii rozszerzonej, to OKE wyda mi nowe świadectwo dojrzałości z wyższym wynikiem z biologii z 2015 roku i z wyższym wynikiem z poprawionej chemii z 2016 roku?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: randomlogin »

Nie. W ogole nie dostaniesz nowego swiadectwa. Dostaniesz aneks.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Biochemik96 »

Co to jest aneks? Co na nim będzie?

Ruffian
Posty: 14
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 15:40

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Ruffian »

Wyniki z matur, które poprawiałeś, chyba jest nawet tak, że jeśli poprawisz na gorszy wynik to nie dostajesz po prostu aneksu.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: randomlogin »

I rodzi to ciekawy problem. Bo teraz sa percentyle. Co jesli ktos bedzie mial gorszy wynik bezposredni, a lepszy wynik percentylowy?

Pierwotnie mial byc aneks niezaleznie od wyniku, ale widze, ze jednak zostal w ustawie zapis, ze tylko w razie poprawienia.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Biochemik96 »

Czy na każdym aneksie jest w wynik tylko z jednej, konkretnej matury?
Mam na myśli - jeśli w następnym roku będę miał wyższy wynik z chemii i wyższy wynik z biologii to dostanę dwa aneksy, a jeśli będę miał wyższy wynik z chemii i niższy wynik z biologii to dostanę tylko jeden aneks?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: randomlogin »

Nie.

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Biochemik96 »

Więc jeżeli poprawię biologię i chemię to otrzymam aneks z dwoma wynikami, a jeśli poprawię tylko chemię i uzyskam gorszy wynik z biologii to otrzymam aneks z tylko jednym wynikiem - z chemii?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: randomlogin »

Tak to dzialalo do tej pory. Przebakiwano cos o zmianach, ale w tresci ustawy takowych nie widze.

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Poprawianie nowej matury w 2016 - który wynik się liczy?

Post autor: Biochemik96 »

randomlogin, jesli ktos ma gorszy wynik bezpośredni, a lepszy wynik centylowy to nie dostaje aneksu z tego przedmiotu.
Ja mam niższy wynik bezpośredni, ale wyższy wynik centylowy z biologii w tym roku w porównaniu do poprzedniego roku i nie dostałem aneksu z biologii.
Trochę szkoda, bo może mógłby się do czegoś przydać za rok, za dwa, albo za trzy.
W sumie nigdy nie wiadomo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości