5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
przemek19
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 11:23

5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: przemek19 »

Ktora uczelnie wybralibyscie gdybyscie mieli zapewniony wstep na nia, chodzi o Krakow, Warszawa, Lodz, Gdansk i Bialystok. Dodam ze chodzi mi rowniez o realne szanse urzymania sie na uczelniach itp, ogolnie wszystkie za i przeciw, dzieki z gory

[ Dodano: Nie Kwi 08, 2007 13:52 ]
podbijam
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: Anex »

Krakow, Warszawa, Lodz, Gdansk i Bialystok.
W tym gronie Warszawa prowadzi. Podoba mi się tamtejsza atmosfera na uczelni, jej nowoczesność, możliwości. Łatwo o mieszkanie. Są dwa akademiki ze znośnymi cenami. Kserówki drogie, ale to co.
Kraków hmm słyszałam troche złego o tej uczelni. Niezbyt podoba mi się uczelnia wole nowoczesność. Plus Katedry są na jednej ulicy( p[rzynajmniej większość)
Łódź- miasto nie przypadło mi do gustu chociaż uczelnia jest dobra.
Gdańsk dla mnie za daleko
Białystok plus niskie progi
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: arek(z) »

Anex, na jakiej podstawie wnioskujesz, że UM w Łodzi to dobra uczelnia ? Zestawienia rankingowe w ostatnich kilku latach pod względem średniej punktów zdobytych na LEP-ie klasyfikują tę uczelnię na przedostatnim miejscu. Wiem, że nie jest to do końca wymierny wskaźnik, aczkolwiek coś pokazuje. Tzn ja nie chce tutaj z Tobą polemizować, tylko chciałbym poznać Twoje uzasadnienie. Sam zaczynam mieć problem z wyborem uczelni.
Co do Warszawy, musisz przyznać, że z łatwością znalezienia mieszkania w parze idą także wysokie koszta życia.
przemek19
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 11:23

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: przemek19 »

no wlasnie ja osobiscie bylem na uczelni w Lodzi, podobalo mi sie w sumie, milo itp.
o Krakowie duzo slyszalem, duzo zlego w sumie, ale nie chcialbym z tego jakis wnioskow wyciagac. Wlasnie o Warszawie chcialem sie jak najwiecej dowiedziec.jakos ciagnie mnie tam.tylko boje sie np. tego ze wlasnie w tych dwoch najlepszych uczelniach (Wawa, Krk) bedzie sie najtrudniej utrzymac.niz np. w Bialbym stoku, bo to ze Lodz jest dobra uczelnie wiem:) pozdrawiam i dzieki
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: wamol »

Jestem w Łodzi i nie narzekam Miasto w centrum, wszędzie blisko Wynikami LEPu nie sugerowałbym się aż tak bardzo na pewno wyciągnęli już wnioski z nie najlepszych wyników i za jakiś czas będzie lepiej ) poza tym trzeba najpierw przeżyć te 6 ciężkich lat do tego czasu LEPu może już nie być.
Jeżeli chodzi o inne miasta trudno mi jednoznacznie oceniać moje odczucia Białystok, Gdańsk na końcu świata dla osób z Pomorza i Podlasia może i ok, ale dla reszty Polski stanowczo za daleko chyba, że ktoś chce być w domu na 2 razy w roku. Warszawa strasznie drogie miasto, ciężko się utrzymać. Kraków nie słyszałem dobrego słowa o tym mieście jedyny plus CMUJ na dyplomie.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: Anex »

Mam tam dwie znajome w Łodzi i dobrze oceniają uczelnie. Co do kosztów życia w Warszawie akademiki kosztują tyle co wszędzie, jedzenie trochę drogie, ale przynajmniej duży wybór. Zaliczają nie od 70% tylko 60% czyli już jest trochę lepiej. Niedługo Wawa będzie Uniwerkiem czyli bedzię się liczyć na świecie.Co do LEPu to nie mogą go znieść, bo musieliby zmienic prawo Unijne gdzie jest napisane, że studia medyczne końxczą się egzaminem. Moga jedynie zmodyfikować egzamin.

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2007 10:07 ]
Ranking uczelni medycznych według Rzeczpospolitej i Perspektyw

1. Akademia Medyczna w Warszawie
2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
3. Collegium Medium Uniwersytetu Jagielońskiego
4. Akademia Medyczna w Białymstoku
5. Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
6. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie
7. Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
8. Akademia Medyczna w Gdańsku
9. Akademia Medyczna im. prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie
10. Śląska Akademia Medyczna w Katowicach
Znalazłam ranking, gdzie Łódź jest wysoko, ale na tej samej stronie Łódź w innym rankingu jest dopiero 6, więc kto chce niech wierzy rankingom, ja na to nie patrze.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: damian552 »

Ja mam pytanie co myślicie o Białystoku Nie chodzi mi o sama am ale tez o miasto.
rokitniczka
Posty: 12
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 16:28

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: rokitniczka »

Ja rankingom nie wierzę,gdyż moim zdaniem jest ich trochę i często diametralnie różnią się od siebie.A po za tym,żeby przekonać się która uczelnia jest najlepsza trzeba by studiować na nich wszytskich jednocześnie, co jest fizycznie niemożliwe.A jedynie taka ocena moim zdaniem byłaby obiektywna.Dla mnie osobiście uczelnia nie jest najważniejsza,ale kierunek kształcenia.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: pure morning »

Anex Ty studiujesz w Wawie?
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: karolina89 »

przemek19 pisze:Wlasnie o Warszawie chcialem sie jak najwiecej dowiedziec.jakos ciagnie mnie tam.
Ja rowniez sklaniam sie do studiowania w Wawie wiec moze spotkamy sie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: Anex »

Jeszcze nie, ale mam nadzieje niedługo tak. Dużo wiem już o tej uczelni i ciągnie mnie tam.
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: miodzio »

Ja jestem z okolic Białegostoku, jeszcze nie studiuje. Białystok to fajne miasto. AM mieści się w zabytkowym miejscu, w centrum miasta. W jakim zabytkowym to chyba nie musze pisać, każdy pewnie to wie. Co dokładniej chcecie wiedzieć o Białymstoku W miarę mozliwości postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: 5 uczelni i wybor/ za i przeciw

Post autor: Medycyna Lwów »

Anex pisze:Jeszcze nie, ale mam nadzieje niedługo tak. Dużo wiem już o tej uczelni i ciągnie mnie tam.
to moze sie spotkamy na studiach, bo ja też chciałbym do Wawy albo na CMUJ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości