czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

winkwink pisze:Za te pieniądze obskoczyłbyś biolara z trino i DIC
Jakoś nie wiem czy chcę biolara, bo im więcej czytam o nim i Wasze fascynacje ręcznymi ustawieniami niemal każdego promienia światła to mnie jakoś zniechęca,
wolałby coś nowoczesnego np. Nikona E200 lub E400, Olympusa - tak, Wojtek37 ma pięknego, dziś doszedłem do niego, ale on chyba woli go mieć niż używać (może jestem w błędzie, wybacz).

Chcę oglądać mikro świat, wodę z kranu, krew, pasożytki, drożdżaki i całą falę syfu lub pożyteczne zwierzątka. Chcę dużo opcji, aby móc sobie przełączać, wyłączać, patrzeż z różnej strony i na niczym mocno nie koncentrować się.

Już pracuję sporo lat - chcę sobie pozwolić w końcu na marzenia, a nie czekać do emerytury i żyć za 500 zł/mc jak mi ostatnio ZUS przesłał prognozę.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37 pisze:no chyba że chcesz kupić od razu BX51 albo HYper sprzeda swojego
mówiłem Ci dziś, że Twojego Olympusa chętnie wziąłbym.

Załatwcie mi BX51 to ustąpię - abyście nie mówili, że spieram się dla samego sporu.
JohnyM

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: JohnyM »

Co za temat. cytując kogoś z forumowiczów: powiedz mi, że jesteś po studiach".
Załatwię Ci Bx51, szykuj pieniądze. Płatne z góry, możliwość zwrotu jeśli coś będzie nie tak. Jaka konfiguracja Ci potrzebna?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2015, o 23:57 przez JohnyM, łącznie zmieniany 3 razy.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: winkwink »

Weź pod uwagę że nauka na biolarze to bardzo dobre doświadczenie, paradoksalnie właśnie dlatego, że nie jest prosto jak w nowoczesnych mikro, musisz nauczyć się go poczuć, umieć zapanować nad ustawieniami, zresztą to wcale nie jest takie trudne, parę dni i ogarniesz. No i w przypadku Nikona/ Oly weź pod uwagę koszty rozbudowy, to już będą spore pieniądze no i czas.
A biolara za ile kupisz (nawet z dic) za tyle sprzedasz, a przy okazji się co nieco nauczysz.

Johny to ja pisałam o studiach
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

winkwink pisze:No i w przypadku Nikona/ Oly weź pod uwagę koszty rozbudowy
Powiem wprost - Wojtka37 Nikon chyba zadowoliby mnie na pierwsze próby, ale on szaleje z ceną, zwłaszcza że kiedyś nie poszedł mu za wiele niższą.

Ja jestem napalony, nawet bardziej niż któryś z Was wycenił podobny sprzęt - daję więcej, ale bez szaleństw.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

mówicie, że Delta słaba i droga,
ale Wy też rzucacie cenami starszym sprzętem, który z niebytu składacie do istnienia,
który też nie jest idealny, ale ma markę - i tylko to Was ratuje, bo nic nie szłoby w sprzedaży

A Delta to alternatywa dla starszego sprzętu i dlatego zawzięcie drążę ją.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Jeśli Delta nie włączy się w dyskusję z konretnymi wypowiedziami i testami - ten wątek dalej nie ma sensu i tak naprawdę ów wątek na niewiele odpowiedział poza pokazaniem,

że ten, który kupuje naprawdę musi być bardzo ale to bardzo ostrożny i darzyć otoczenie ograniczonym zaufaniem

bo im bardziej w las tym bardziej ciemno
Videostereo
Posty: 6
Rejestracja: 7 lut 2015, o 12:16

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Videostereo »

A próbowałeś tutaj:
opta-tech.com/
Firma jest z Warszawy, mają klony sprzętów na literę inną niż L N Z
Prawdę mówiąc to sam jestem ciekaw opinii forumowiczów z doświadczeniem
Mi się podobało ale nie mam dobrego punktu odniesienia
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Videostereo To wszystko jeden pies. Chinski. Niewazne jak sie nazywa. W tej grupie wyroznia sie Motic, ktory jest pomiedzy wielka czworka", a reszta chinszczyzny.

Mialem do czynienia z tym:
opta-tech.com/mikroskop-optyczny-mn800-epidia
choc akurat nie z nasadka ergo.
Videostereo
Posty: 6
Rejestracja: 7 lut 2015, o 12:16

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Videostereo »

Tego się obawiałem
Aleee mam chińszczaka z początku lat 2000 i jest przepaść między tym moim, a optatechowym na korzyść tego drugiego.
Możliwe że uległem czarowi szerokokątnych okularów i oświetleniu led, ale przy powiększeniu 400X obraz był tak jasny i tak szczegółowy.
Delta Optical
Posty: 50
Rejestracja: 17 lip 2012, o 11:10

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Delta Optical »

Witam,

Nie reklamujemy (zamieszczenie odpowiedzi, również traktujemy jako reklamę) naszego sprzętu na forum (regulamin), choć wpisy Szanownych Użytkowników uważnie śledzimy.
Każdego klienta traktujemy poważnie i staramy się,
by żadne zapytanie nie pozostało bez odpowiedzi.

Na forum zamieszczamy jedynie informację o organizowanych przez naszą firmę warsztatach mikroskopowych.

Oczywiście najlepszy jest kontakt telefoniczny ( i najszybszy).
Wszelkie zapytania (a serdecznie zapraszamy do zadawania pytań) prosimy kierować na mail: mikroskopy(et)deltaoptical.pl,
zwrotnie podamy nr telefonu kom., pod którym można będzie szybko otrzymać fachową poradę.
Pozdrawiamy,

Zespół Delta Optical
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Delta Optical pisze:Nie reklamujemy
OK, nie reklamujcie,
ale jeśli uważacie, że macie dobry sprzęt to moglibyście wypożyczyć go dla kogoś wiarygodnego z forum, aby go przetestował i opisał, i nawet porównał z innymi.

Postawa, że mamy coś drogiego fajnego, ale nie pokażemy dopóki nie kupisz czy też nie pojedziesz do naszego salonu (jeśli ktoś ma daleko) - to tak sobie wygląda.

Bądźmy poważni - wyłożenie 16 tys. czy nawet 18 tys. na rozbudowę Delta Evolution 100 to poważny koszt i dlatego ciągle polecają na tym forum stare, gdyż nie ma porównania z Waszymi,
- po prostu nie chowajcie głowy w piasek, otwórzcie się na świat - ale na poważnie, bez uników.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Nie reklamuja sami siebie bo to jest raz - niezgodne z regulaminem, dwa mysle ze wiecej by stracili na tym niz zyskali, zreszta mowilem juz ze sam na ich miejscu bym tego nie robil. Obiektywni nawet jakby chcieli (choc maja do tego wiedze) z zalozenia z powodu miejsca pracy nie moga byc.

Test na zasadzie ile na maxa doswiadczona osoba wyciagnie z ich (i innych) sprzetu - zawsze chetnie Wyciskanie czego sie da z biolighta 200 bylo milym doswiadczeniem
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości